Yüzsüz dolandırıcılar… 25 bin kişiye ‘dolandırdık’ mesajı attılar

Balıkesir'de ucuza bisiklet ve elektrikli motosiklet satma ve para kazanma vaadi ile para karşılığında üye toplayan dolandırıcılar siteyi kapatarak 25 bin kişiyi dolandırdı. Dolandırıcıların mağdurlara yolladıkları özür mesajı ise herkesi hayrete düşürdü.

featured

Balıkesir’de sahte internet sitesi kuran dolandırıcılar bisiklet ve elektrikli motosiklet gibi ürünlerin satışında para kazanma vaadiyle 25 bini aşkın kişiden para aldıktan sonra sistemi kapatarak kayıplara karıştı.

Sistemin kapatılmasından sonra mağdur olan bir vatandaş, paravan şirketin Balıkesir’de bulunan ofisini bastı. Öfkeli vatandaş kapı duvar olan ofisin camlarını ve kapısını kırdı.

İş yeri sahibiyle konuşarak anlaştıklarını ve zararını karşılayacaklarını söylediklerini belirten saldırgan vatandaş, “Sabah ben kalktım, uyandığımda dalga geçer gibi ’Biz sizi dolandırdık, bu bizim sorumluluğumuz özür dileriz’ diye mesaj attılar. Ben de sabah sabah çok sinirlendim. Soluğu daha önceden adresini bildiğim ofiste aldım. Dükkanda aldım. Her yeri kırıp döktüm. Paramparça yaptım. Sonuna kadar değdi. Hiç pişman değilim. Dükkan sahibiyle konuştuk ve anlaştık. Onun bu konularla hiçbir alakası yok” dedi.

‘BEDAVA YEMEK SADECE PEYNİR KAPANINDA OLUR’

Dolandırıcıların kendilerine vaatlerde bulunarak kandırdıklarını aktaran vatandaş, “Dolandırıcılarda öyle bir ağız var ki adam sizi dolandırır, siz adamı dövmeye gidersiniz adam sizi tekrar dolandırır. Onlar böyle bir çeneye sahipler. Balıkesir’de ve diğer şehirdeki dolandırılan herkese geçmiş olsun. Buraya yüze yakın insan geldi. Ben yapmasaydım başkası yapacaktı.

Mesela siteden bisiklet alıyorsunuz. 3 bin TL’ye bisikleti bir sene için satın alıyorsunuz. Sonra 20 gün içerisinde ana parasını çıkartıyorsunuz. Bu para zaten günlük dolar olarak geliyor hesabınıza. Kalan diğer 10 gün içerisinde ise kâr elde etmeye başlıyorsunuz. Aylık olarak ise 3 bin TL hesabınıza geliyor. Fakat bu bize büyük bir ders oldu. Buradaki polis abi de şunu söyledi. ’Bedava yemek sadece fare kapanında’ olur. Bana ve 25 bin kişiye çok büyük bir ders oldu” sözleriyle dolandırıcıların çalışma sistemlerini de anlattı.

Yüzsüz dolandırıcılar… 25 bin kişiye ‘dolandırdık’ mesajı attılar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 hafta önce

    bnm oglumda arada kaynadı.. elleme iyi oldu çok ucuza ders aldı ha ha ah ha

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!