Zafer Partisi kurucusu istifa etti… Kavga görüntüleri ortaya çıktı

Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Soner Çam, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın azmettirdiği 20 kişinin saldırısına uğradıklarını öne sürdü. Çam'ın istifasıyla ilgili Zafer Partisi'nden açıklama gelirken, kavga görüntüleri de ortaya çıktı.

featured

Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Soner Çam, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyeliği’nden ve parti üyeliğinden istifa ettim. Ümit Özdağ azmettirerek beni ve arkadaşımı 20 kişi ile darbettiler.” ifadesini kullandı.

‘KRİPTOLARA TAVİZ VERMEYECEĞİZ’

Zafer Partisi Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Dinçer Çolak’tan söz konusu iddia üzerine açıklama geldi. Çolak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Teröristbaşı FETÖ’ye “hocacaefendi” diyerek savunduğu paylaşımı ortaya çıkınca ihraç talebiyle disipline sevk edilen şahıs, terbiye sınırlarını aşan konuşmalar yaptığı için toplantı salonundan çıkarıldı. Partimize sızmaya çalışan kriptolara asla taviz vermeyeceğiz.” dedi.

‘SONER ÇAM İLE DEĞİL KÜFÜR EDEN ARKADAŞIYLA SORUN YAŞANDI’

Zafer Partisi’nden darp iddiaları sonrası yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“25 Eylül 2022 Pazar günü (bugün) Genel İdare Kurulu ve Kurucular Kurulu üyelerimizin katılımıyla GİK Toplantımızı gerçekleştirdik. Genel Başkanımız Prof. Dr. Ümit Özdağ, bu toplantıda yaptığı konuşma sırasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasının sonlarına doğru Eskişehir Eski il Başkanı Soner Çam’ın 2013 yılında yayınlamış olduğu bir mesaja değinerek Soner Çam’a bu mesajı okudu. Kendisini bu mesajdan dolay savunmasının alınılmak üzere ihraç talebiyle disiplin kuruluna dün itibariyle verdiğini söyledi. Bu duruma sinirlenen Soner Çam, bazı ithamlarda bulunup toplantı düzenini bozmaya başlayınca, parti yetkilileri tarafından dışarı çıkarılmak istendi. Dışarıya çıkarken partide hiçbir yetkisi olmayan ve yanında getirdiği arkadaşı, parti yetkililerine hakaretler edip ağır küfürler söylemeye başlayınca bir arbede yaşandı. Bu arbede, Soner Çam ve parti yetkilileri arasında yaşanmadı. Soner Çam o sırada uzakta duruyordu. Onunla herhangi bir arbede yaşanmadı.

Mesele Soner Çam disipline sevk edildiğini duyduktan sonra takındığı tutum ve yanındaki arkadaşının hakaretleri ve küfürleri neticesinde gerçekleşmiştir. Partimizin disiplin sucuna karşı tutumu çok nettir. Bütün olay bundan ibarettir.”

KAVGA GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan, Zafer Partisi Genel Merkezi’nde yaşanan arbedeye ilişkin görüntüler de ortaya çıktı. Görüntülerde Soner Çam’ın kalabalık bir grup tarafından salondan çıkarıldığı, yaşanan arbede sırasında partili bir kişinin Çam’a tokat ve Çam’ın arkadaşına da kafa attığı görülüyor.

 

Zafer Partisi kurucusu istifa etti… Kavga görüntüleri ortaya çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 ay önce

  Yani parti fetö konusundao kadar titiz ki kurucuların twitleri depolanıp dövülüp sonra ortaya çıkarılıyor ki arkasından ağlayan olmasın…Yersen

 2. 2 ay önce

  Süleyman’ın Truva atları… Siz fetöcüler siyaseti böyle alçakça yapıyorsunuz ama tivitleriniz sizi ele veriyor. Fetoşun çocukları. Dayak atan da sizinkiler, yiyen de sizinkiler. Bu devran bir döndü mü vay halinize. Zafer çok yakın. Allah büyük…

  • 2 ay önce

   İsmail Türk de mi Süleyman Soylu’nun adamı. Komik olmayın.

   • 2 ay önce

    İsmail Türk’ün aleviler adına cem evlerinin ibadethane olmasına ilişkin beklentisi vardı. Zafer Partisi’nin din eksenli bir siyaseti olmadığı için, dolayısı ile din adına istediğini alamayacağını anladığı için ayrılmıştır. Sayın Türk’ün durumu budur. O nedenle aynı konu içinde değerlendirilemez.

    • 2 ay önce

     Sen ne konuştuğumuzun farkında mısın acaba, ismail türk diyorum, sen ne diyorsun.

     Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!