Zafer Partisi teşkilatlarından ‘tarikat’ mesajı… Ümit Özdağ’dan açıklama

Zafer Partisi'nin Genel İdare Kurulu'na İsmailağa Cemaati'ne yakın bir ismin girdiği ortaya çıkmasının ardından çok sayıda il ve ilçe teşkilatı, Atatürk'ün tarikatlarla ilgili sözlerini paylaştı. Açıklama yapan Ümit Özdağ ise Cumhuriyet ve Atatürk'le sorunu olanların 'canı cehenneme' dedi.

featured

1. Olağanüstü Büyük Kongresini düzenleyen Zafer Partisi’nde “tarikat” tartışması yaşanıyor.

Daha önce BBP’de siyaset yapan, AKP ve Saadet Partisi’nden milletvekili aday olan “Cübbeli Ahmet”in akrabası Mustafa Arabul, Zafer Partisi’ne geçti ve kongrede Genel İdare Kurulu’na seçildi.

Kongrede “cemaat-tarikat” kadrolaşması konusunda uyarı yapan Ümit Özdağ, gün içinde sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımda “Erdoğan toplumu bilinçli şekilde ayrıştırarak hatta birbirine karşı düşmanlaştırarak yönetti” dedi. “Üç temel esasımız var” diyen Özdağ, “Bu esaslarla sorunu olanların canı cehenneme! Ama eğer sorununuz yoksa o zaman Zafer Partisi’nin çatısı altında bütün yurttaşlarımıza yer var!” diyerek Arabul konusunda gelen eleştirilere yanıt verdi.

Mustafa Arabul ise, “Ortak paydamız Vatan, Cumhuriyet,Atatürk. Amasız,fakatsız hep birlikte zafere” dedi.

Arabul yaptığı bir başka paylaşımda ise daha önce AKP ve Saadet Partisi üyesi olmadığını, BBP’nin seçim ittifakları nedeniyle AKP ve Saadet Partisi’nden aday olduğunu söyledi. Arabul, İsmailağa cemaatine yönelik bir açıklama yapmadı.

ZAFER PARTİLİLER ATATÜRK’ÜN SÖZÜNÜ PAYLAŞTI

Öte yandan Zafer Partisi üyesi ve yöneticisi çok sayıda kişi, İsmailağa cemaatinin şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu’nun ayaklarının dibinde fotoğrafı çıkan, Cübbeli Ahmet’e “hocaefendi” diyen Arabul’un GİK’e girmesine tepkili.

Zafer Partisi’nin çok sayıda il ve ilçe teşkilatı, sosyal medya hesapları üzerinden Mustafa Kemal Atatürk’ün “Efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.” sözünü paylaştı.

Zafer Partisi’nin İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Aydın, Manisa, Bursa, Hatay, Adana, Kayseri İl Başkanlıkları ile, Gaziemir, Urla, Karabağlar, Mustafa Kemalpaşa, Balçova, Yıldırım, Nilüfer, Burhaniye, Gemlik, Osmangazi ilçe başkanlıkları, tarikat tehlikesine dikkat çeken teşkilatlar arasındaydı.

Zafer Partisi İzmir il Başkanı Ege Tunca, dün akşam yaptığı paylaşımda şunları yazdı:

“Bugün çok fazla telefon ve mesaj aldım, cevaplayabildiğimi cevapladım ancak herkese tek tek açıklamam mümkün değil, bu sebepten ötürü de İzmirli Partililerimize bana sordukları GİK üyesi hakkında ;

Sevgili Zafer Partisi Gönüllüleri, ben de şahsi olarak herhangi bir tarikat ya da cemaatin içinde bulunmuş biriyle yol yürümem. Ancak Genel Başkanımızın her zaman Türk Milleti’nin menfaatini gözettiğini biliyoruz. İlgili şahsın ne şekilde ülkemize faydalı olacağını bilmiyorum

Ancak ne olursa olsun bizi, Zafer Partisi’ni bu konuma getiren Genel Başkanımızın kararlarına saygı duyuyorum. Şahsi düşüncelerim değişmez ancak liderimizin hamleleri bugüne kadar doğruydu, bundan sonra da böyle olacağına eminim.

Partimiz Atatürk Çizgisinde Türk Milliyetçiliğini esas almıştır. Bu çizgiyi benimsemeyen bir kimse aramızda barınamaz.”

Zafer Partisi teşkilatlarından ‘tarikat’ mesajı… Ümit Özdağ’dan açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

9 Yorum

 1. 2 ay önce

  Sayın Ümit hoca, bu zata mı ihtiyacı var Zafer partisinin? Bir parti olsun içinde tarikat vs uzantısı olmayan. Olmayacak mı ülkede yahu?

 2. 2 ay önce

  TARIKAT VE CEMAATIN ATATÜRKÇÜSÜ OLAMAZ, ADAM ATATÜRK PAYLAŞIMI YAPTI DİYE ATATÜRKÇÜNÜN AŞI BİLE OLAMAZ, Sn. Namık Kemal Zeybek Tarafından 2010 Yılı Aralık Ayında Tanıştırılan Ümit Özdağ Deyil Oy Vermek SELAM BİLE VERMEM.

 3. 2 ay önce

  Türk milletine tarikatten, cemaatten gına gelmiş sen hâlâ ne diyorsun. Onun işi olmaz bunun işi olmazmış! Adam “o” işte. Daha ne istiyorsun. Mahkeme kararı mı sayın Özdağ?

 4. 2 ay önce

  Sayın Özdağ, Adam bir hocanın dizinin dibine çökerek zaten ne düşüncede olduğunu belli etmiş..
  Hâlâ neyi bekliyorsunuz????

 5. 2 ay önce

  Canı cehenneme demekle olmaz. Eyleme geçilmeli. Suları bulandırmayın.

 6. 2 ay önce

  Çok acele ettiniz değil mi? Ne demiştik? Daha erken demiştik. Buyurun, bakalım daha neler çıkacak? E tabii, para da lazım…
  Gerçek Kemalistlerin bir araya toplanması ve yepyeni bir yapı oluşturmalıyız. Kendim dahil daha önce herhangi bir partide, dernekte, orada burada bulunmuş, yönetici olmuş kişilere kesinlikle (üyelik dışında) görev verilmemeli.

 7. 2 ay önce

  Vatansever görünen ajan provakatörlerden çok çekti bu ülke. Dikkatli olmak gerek!

 8. 2 ay önce

  Göz göre göre bunu kabullenemeyiz. Tarikat, cemaat vs. yıldık, bıktık artık. Tutunacak dalımızı kırmayın. Güvendiğimiz dağlara kar yağdırmayın. Zaten yılların verdiği bir güven sorunumuz var. Bu işler olmaz böyle. Partiyi temizleyin. Erdoğan ile ilgili 2,3 kişinin bildiğini biliyorsunuz da parti içinde kimlerin olduğunu bilmiyor olamazsınız. Truva atlarını derhal gönderin.

 9. 2 ay önce

  Zafer partisi bu durumla bitmiştir.Acık acık soyluyorum.Nihat Genç böyle bir adamı asla barındırmazdı mesela.Tutumacak baska bir dal da kalmadı. Belki bu saatten sonra Memleket partisi olabilir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!