Zaman yazarı aydınlandı! Gençler cemaatlere esir imiş

featured

Ergenekon ve Balyoz kumpaslarının azılı savunucusu, eski Zaman gazetesi yazarı İhsan Dağı, cemaat yurtlarıyla ilgili yapılan anketi yorumladı. ‘Bir ülke ki gençleri ya yurtdışına atmaya çalışıyor kendini ya da cemaat ve tarikatlarda esir’ diyen İhsan Dağı’ya, eski yazısı hatırlatıldı. Sosyal medya kullanıcıları Dağı’nın TSK’daki komuta kademesine, ‘Zaman ve Taraf gibi gazeteleri okuyun’ dediği yazıyı önüne koydu.

VERYANSIN TV

ODTÜ öğretim üyesi olan ve uzun yıllar Zaman gazetesinde yazarlık yapan, Ergenekon ve Balyoz gibi FETÖ kumpaslarının azılı savuncularından İhsan Dağı, cemaat yurtlarında gençlerin esir edildiğini söyledi. Türk milletinin cemaat ve tarikat yurtlarına bakışını gösteren bir anket üzerine yorum yapan Dağı, “Bir ülke ki gençleri ya yurtdışına atmaya çalışıyor kendini ya da cemaat ve tarikatlarda esir” ifadesini kullandı.

Bu sözler sonrası sosyal medya kullanıcıları İhsan Dağı’nın eski yazılarını hatırlattı.

Bir kullanıcı İhsan Dağı ile ilgili şu ilginç eski haberi paylaştı: 

“Zaman yazarı İhsan Dağı, Türk Silahlı Kuvvetler’de yeni atanan komutanlara tavsiyelerde bulundu. Yeni komutanlara dört tavsiyede bulunan Dağı, komutanların siyaseti unutmalarını, profesyonelleşmelerini, halkın askeri olmalarını isteyerek şunları yazdı:
‘Yeni komuta kademesine dördüncü ve son tavsiyem, Zaman ve Taraf gibi gazeteleri okuyun. Hem yeni Türkiye’yi daha iyi anlarsınız hem de nasıl bir ordu sorusunun çağa uygun, demokrasiye duyarlı ve halkın hissiyatını yansıtan cevaplarını bu gazetelerin haber ve yorumlarında bulursunuz.”

ZAMAN’DAKİ YAZILARINIZ YURTLARA ULAŞIYORDU, HABERİNİZ Mİ YOK?

Başka bir kullanıcı da, “Böyle bir yazı yazıyor ve insan içine hala çıkabiliyor” ifadesini kullandı.

Bir başka sosyal medya kullanıcısı da İhsan Dağı’nın yorumunun altına şu sözleri kullandı:

“Fetullahçıların gazetelerinde yazdığınız yüzlerce yazı Fetullahçıların en ücra yurduna, evine ulaşıyordu ama sizin haberiniz yoktu sanırım o cemaatlere esir gençlerden. AKP’den vekillik yapan eşinizin de haberi yoktu.”

Zaman yazarı aydınlandı! Gençler cemaatlere esir imiş

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!