Zincir marketlere ‘asgari ücret’ uyarısı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş: "En fazla şubeye sahip 4 ulusal zincir marketin genel müdürleriyle bir araya gelerek asgari ücret zammı sonrası etiket fiyatlarıyla ilgili uyarıda bulunduk."

featured

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye’de en fazla şubeye sahip 4 ulusal zincir marketin üst yöneticileriyle bir araya geldiklerini belirterek, “Asgari ücret zammı sonrası etiket fiyatlarıyla ilgili uyarılarda bulunduk. Piyasa düzenini ve işleyişini bozmaya dönük haksız fiyat artışlarına asla müsaade etmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Muş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye’de en fazla şubeye sahip 4 ulusal zincir marketin genel müdürleriyle görüştüklerini bildirdi.

Migros Üst Yöneticisi (CEO) Özgür Tort, A101 CEO’su Cem Maltaş, ŞOK CEO’su Uğur Demirel ve BİM CEO’su Galip Aykaç’ın katıldığı toplantıya ilişkin bilgi veren Muş, “Asgari ücret zammı sonrası etiket fiyatlarıyla ilgili uyarılarda bulunduk. Piyasa düzenini ve işleyişini bozmaya dönük haksız fiyat artışlarına asla müsaade etmeyeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Muş, Ticaret Bakanlığı olarak saha denetimlerini yoğun şekilde sürdürdüklerinin altını çizerek, haksız fiyat artışlarıyla mücadelede ellerindeki tüm denetim imkanlarını sonuna kadar kullanmakta kararlı olduklarını vurguladı.

Zincir marketlere ‘asgari ücret’ uyarısı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 1 ay önce

  mopaş torpıllı mı.

 2. 1 ay önce

  Elektrik
  Doğalgaz
  Akaryakıttaki
  Zalim Zamlara
  Kim dur diyecek…
  Sebebi sizsiniz.
  DIJ GÜÇLER….

 3. 1 ay önce

  Calisana ödenecek asgari ücret %55 oraninda arttirildiginda, bir isveren bu maasi ödemek icin sattigi ürününün fiyatini ayni oranda artirmak zorunda. Namuslu ekonomilerde olmasi gereken bu. Aksi halde ya is veren ciddi miktarda zaten haksiz kazanc sagliyor yada ürün kalitesini düsürerek maliyetleri azaltmaya calisacak. Her halükarda bir kisir döngü, birbirini kandirmaca ve hükümetin rezil ekonomi politikalarini isci ve isverenin üzerine yikip, sefil bir sekilde aradan siyrilma cabalari. Bosalan devletin yani milletin kasasi, kimin parasini kime dagitiyorsunuz. Etiket fiyatlari tabiiki artacak…Baska ne olacak? Gayrimenkul fiyatlari artmiyor mu, dogalgaz, elektrik, benzin artmiyor mu? Ben böyle istiyorum böyle olacak gibisinden ergen tavirlarla ülke ekonomisi mi yönetilir…

 4. 1 ay önce

  Eğonomi coğh eyi yeğenim

 5. 1 ay önce

  Zincir marketler çalışanları inanılmaz derecede sömürüyor herşeyden önce onlara fazla mesai vermiyorlar kasiyere kasa tazminatı vermiyorlar hem kasiyerlik hem tezgahtarlık yaptırıyorlar az personelle çok iş yaptırıyorlar birde bu konulara eğilseniz biraz

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!