Ağıralioğlu’nun çıkışında yeni iddialar… Akşener’in bilgisi var mıydı?

Dün TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Millet İttifakı'nı, Kemal Kılıçdaroğlu'nu ve HDP'yi hedef alan İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'nun konuşmasından önce İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e bilgi verdiği öne sürüldü.

featured

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, HDP, CHP ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan açıklamaları siyasetin gündemine oturdu.

İYİ Partili vekil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında “HDP’nin içinde olduğu bir denklemde olmayız” demişti.

“Vicdan sıkışmıştır. Millet tercihiyle baş başa kalamamıştır. Tercih sıkışmıştır” diyen Ağıralioğlu, “HDP, Kılıçdaroğlu lehine aday çıkarmayacağını açıkladı. Biz terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız. Ben dedim, defalarca dedim. İYİ Parti, 6 milyon HDP’ye oy veren Kürt vatandaşlarımızın oyunu kazanabilse ben bundan onur duyarım.” ifadelerini kullanmıştı.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Millet İttifakı cephesinden tepkileri üzerin çeken Ağıralioğlu’nun Akşener’in bilgisi dahilinde konuştuğunu öne sürdü.

TEŞKİLAT NE DİYOR?

Yazısını İYİ Partililere dayandıran Alçı, “Öğrendiğime göre Yavuz bey sokağın ve parti teşkilatlarının sesini yansıttığını düşünüyor. Parti teşkilatlarının çoğu değil tamamının kendisi ile birebir aynı düşüncede olduğu inancında” diye ekledi.

AKŞENER’DEN İZİN ALDI

Akşener’in içerikten haberdar olmayabileceğini yazan Alçı şöyle devam etti: “Konuşmasını yapmadan önce genel başkanı sayın Akşener’e haber vermiş. İçeriği paylaştığını zannetmiyorum ancak ne minvalde konuşacağını tahmin etmek çok güç değil. Fakat Meral hanımın bilgisinin olması onayının olduğu anlamına gelmiyor. Parti içinde ifade özgürlüğüne çok önem veren bir lider Akşener. Hatta İYİ Partililer hep ‘Bizde izin alınmaz, herkes özgürce konuşur, genel başkan konuşmaktan çok dinlemeyi tercih eder’ diyorlar. Kısacası Yavuz Ağıralioğlu sayın Akşener’e bilgi vererek çıkmış kürsüye.”

Ağıralioğlu’nun partide kalmak istediğini de kaydederek şunları ekledi: “Partisinde kalmak istiyor. Ancak İYİ Parti ne yapar? İhraç etmek için düğmeye basar mı? Ya da istifasını ister mi? Parti kaynaklarına sorduğumda istifa talebi yönünde bir hava görmedim. İstifasının istenmesi başka tartışmaları beraberinde getirecektir deniyor nitekim kabul edelim maalesef Yavuz Bey’in söylediklerinin parti teşkilatlarında hakikaten de bir karşılığı var.”

Ağıralioğlu’nun çıkışında yeni iddialar… Akşener’in bilgisi var mıydı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!