Ahmet Takan kendini deşifre etti

Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, sosyal medyada FETÖ'cü hainlerin yalanlarını paylaşınca kendi takipçilerinden bile büyük tepki aldı.

Ahmet Takan kendini deşifre etti

Türkiye bir yandan hain FETÖ ile mücadele ederken garip şeyler oluyor. Son yerel seçimlerin ardından Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül, Ali Babacan gibi isimler piyasaya sürülürken öte yandan “FETÖ’cü teröristlere özgürlük” isteyen köşe yazıları peş peşe geliyor.

Son Yüksek Askeri Şura’da (YAŞ) FETÖ’nün hedef aldığı askerlerin büyük bölümünün tasfiye edilmesi, FETÖ’cülere büyük moral oldu. Sosyal medyada sevinçlerini gösteren firari FETÖ’cülere, “muhalif” kılıklı bazı köşe yazarları da katıldı.

Abdullah Gül’ün eski danışmanlığını yapan Yeniçağ gazetesi yazarı ve Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, 3 Ağustos’ta yayımlanan “Jandarma Genel Komutanı’na ne teklif edildi?” başlıklı yazıda, yurtsever askerlerin emekli edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Takan, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Alınan kararların olumlu yanı: Kestirmeden… TSK içinde “Perinçekçiler” denilen yapının bir bölümü tasfiye edildi. Savunma Bakanı Hulusi Akar, iktidar destekçisi olmasına rağmen bu yapıyı biçti. Eleştirilerimiz saklı kalmak şartıyla kendisi büyük bir tebriki hak etti!..

Şimdi bu satırlar üzerine çıkarları alt-üst olan bazı isimler beni  de FETÖ’cülükle suçlayacaklardır. Hiç boşa yorulmasınlar. Duymayacağım!.. Onlar bir zamanlar, kendi gelecekleri için tam siper saklanırken bizler bu hain yapılanmayla her türlü tehdide rağmen mücadele ediyorduk.”

Ahmet Takan, daha önce FETÖ’cülerin defalarca uyguladığı taktiği çekinmeden uygulayarak, ordu içinde ne kadar FETÖ’nün hedefe oturttuğu asker varsa “Perinçekçi” olarak yaftalayarak FETÖ ağzı kullanmaktan çekinmedi.

Takan’a sosyal medyada kendi takipçileri bile eleştiri gösterirken, VeryansınTV yazarı E. Jandarma Albay Mustafa Önsel, “Orduda Perinçekçiler”, FETÖ’nün ve onların TSK içindeki miltanlarının iftiralarıdır. Bunu seslendiren ve “son şüra ile temizlendiler” diyen Ahmet Takan denilen şahıs, kimsin? Kime hizmet ediyor, nereden nemalanıyorsun? Bu iddianı ispatlamazsan müfterisin!” sözleriyle Takan’a tepki gösterdi.

Bir başka yazarımız Nihat Genç ise dün Veryansın TV’de yayınlanan programında “Türkiye’de kim subaylarımıza FETÖ’cü diyorsa o FETÖ’cüdür. Bunun hiç şakası yok. Bana bir Perinçekçi subay gösteremezler, her iddiaya hazırım” dedi. Ahmet Takan’a çakan Nihat Genç’e cevap FETÖ’cülerden geldi.

FETÖ TROLL’LERİNE SARILDI

“Turan Felek” adıyla Twitter’da terör örgütünün propagandasını yapan bir FETÖ troll’ü Nihat Genç’in Ahmet Takan’ı hedef alan sözlerine yanıt vererek bir video yayınladı. Perinçek’in bir deniz subayına “Örnek oldunuz… kahraman Türk subayı” şeklindeki sözlerini çarpıtarak “Komutan korkudan titriyor…” dedikten sonra subaya “Perinçek casusu” diyor.

Büyük kalabalıklar ve basın önünde çekilden üç beş saniyelik görüntüden böyle bir analiz yapmak tam FETÖ’cülerin taktiği olduğu için bu yalana da gülüp geçebilirdik ancak Yeniçağ Gazetesinin Ankara Temsilcisi olan Ahmet Takan, o tweet’i “Haydi bakalım kütük kafalıklar!..” notuyla okurlarıyla paylaştı. Yani bir FETÖ uşağının hezeyanları Ahmet Takan için cevap verilmesi gereken ciddi bir soru olmuştu.

Ahmet Takan’ın FETÖ’cüleri retweet etmesi ilk değil.

Twitter’da “Mutlu Karadeniz” adıyla alenen terör örgütü propagandasına devam eden bir başka FETÖ’cü de Takan’ın yakından takip ettiği hesaplardan. Sabah akşam terör örgütü adına ajitasyon yapan hesaptan atılan “Ordudan perincekciler temizlenmedi.. sadece Algıya oynadılar…kökleri sağlam merak etmeyin..” mesajını Ahmet Takan retweet etti.

İşte Ahmet Takan’ın güvendiği ve mesajlarını “Hadi bakalım kütük kafalılar” notuyla paylaştığı o FETÖ hesabından yapılan diğer paylaşımlar:

‘AHMET TAKAN BEYNİ YIKANMIŞ FETÖ MÜRİDİ GİBİ’

Ahmet Takan’ın FETÖ’cülerin hezeyanlarına ortak olmasına sosyal medyadan büyük tepki geldi. Takan’ın mesajının altına yorum yapan yurttaşlar “Ahmet Takan yoksa sen de mi Fetö’nün balgamlı çayından yudumladın? Yoksa böyle saçma sapan şeyler paylaşmazdın? Beyni yıkanmış fetö müridi gibisin!” şeklinde eleştirilerde bulundular. İşte o mesajlardan birkaçı: