AKP’li vekil HDP ziyaretini böyle savundu: Onların da desteğine ihtiyacımız var

AKP'de HDP ziyareti partiye ikiye böldü. AKP'li bazı isimler HDP ziyaretini eleştirirken AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, HDP ziyaretini savundu.

featured

AKP heyeti geçtiğimiz gün Adalet Bakanı Bekir Bozdağ başkanlığında, anayasa değişikliği için hakkında terörle iltisakından dolayı kapatma davası açılan HDP’yi ziyaret etti.

AKP’nin terörle bağlantılı HDP’yi ziyareti tepkilere neden olurken AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri’den ziyareti savunan bir çıkış geldi.

Mehmet Ali Cevheri’nin açıklaması şöyle:

“Yani gidilmesi değil, bana göre gidilmemesi abestir. Gidilmemesi abestir tabi yani şimdi dolayısıyla legal bir parti , kanunlara göre kurulmuş Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında faaliyet yapan, grubu var ve biz bir anayasa değişikliği yapacağız. Özellikle 2 maddede hem başörtüsü noktasında gerek takan ve gerekse takmayan her insanımıza bu özgürlüğü bu ortamı sağlamak adına bir de aile birliği noktasında anayasa teklifimiz olacak ve orada da HDP’nin de bir grubu var ve oyu var. Ve onların da desteğine ihtiyacımız var ki zaten onları da başörtüsüne destek verdi, deklare etmişlerdi. Neden gidilmesin artı kamuoyunun bilmediği bir husus var. Sürekli bunu derim ki biz Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında yasal çalışma yapılırken bir de kulisin arka tarafı vardır. Orada bütün gruplar giderler. Herhangi bir önerge vereceği zaman kanun teklifi getirileceği zaman veya değiştirileceği zaman görüşürler.”

 

AKP’li vekil HDP ziyaretini böyle savundu: Onların da desteğine ihtiyacımız var

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 4 hafta önce

    hainlerin destegine hainler ihtiyac duyar.

  2. 4 hafta önce

    chpkk cilar neredesiniz? Akp olunca sesiniz cikmiyor perincek abiniz gibi

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!