Amerika karşıtlarına Twitter operasyonu! Yüzlerce hesap askıya alındı

featured

Amerika’nın terör örgütü PKK/YPG’ye olan desteğini eleştiren ve TSK’nın Barış Pınarı Harekatı’na destek veren onlarca Twitter kullanıcısının hesabı bu sabah itibariyle askıya alındı.

Twitter’da Barış Pınarı Harekatı’na destek veren, Amerika karşıtı yüzlerce kullanıcı bu sabah hesaplarının askıya alındığını gördü. Hesabı askıya alınan kişilerin büyük çoğunluğunun Vatan Partisi, Aydınlık Gazetesi, Türkiye Gençlik Birliği ve Türkiye Liseliler Birliği yöneticisi olduğu görüldü. İşleme tepki gösteren kullanıcılar Twitter’dan açıklama istedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı DOğu Perinçek, Vatan Partisi’ne yönelik engelleme girişimine Twitter’dan yanıt verdi.

Perinçek, “Twitter kuşsa biz kartalız” mesajı paylaştı.

VATAN PARTİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Vatan Partisi, sansür girişimine karşı şu açıklamayı yaptı:

“Twitter, Barış Pınarı Harekatı’nda kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize en ön cepheden destek veren Vatan Partisi’ne karşı bir sansür kampanyası başlatmıştır.

Twitter bugün İstanbul, Ankara, Muğla, Denizli İl Başkanlıklarımızın, İlçe Başkanlıklarımızın, Öncü Gençlik’in, Başkanlık Kurulu Üyelerimiz, çok sayıda MKK Üyemizin, ll başkanlarımızın ve Parti üyelerimizin Twitter hesaplarını hiçbir açıklama yapmadan askıya almış veya takipçilerini silmiştir. Türkiye Gençlik Birliği, Türkiye Liseliler Birliği kurumsal hesapları ve Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi çalışanlarının hesapları da askıyı alınmıştır.

Twitter’ın bu operasyonunu şiddetle kınıyoruz!

Twitter’ın Barış Pınarı Harekatının başından itibaren Mehmetçiğimize destek mesajları atan, Trump ve ABD’yi eleştiren Vatan Partisi’ne ve vatansever kurumların hesaplarına karşı hedefli bir sansür operasyonu yaptığı anlaşılmaktadır.

PKK/PYD ve FETÖ terör örgütlerinin ve yandaşlarının her türlü yalan haberi paylaşarak rahatlıkla propaganda yaptığı Twitter’ın terör örgütlerine karşı mücadele eden Mehmetçiğimize destek veren vatanseverlerin hesaplarını sansürlemesi Twitter’ın kimlerin tarafında yer aldığını da açıkça göstermektedir.

PKK/PYD terör örgütü Mehmetçiğimizin iradesi ve milletimizin desteği karşısında yenilmektedir. Twitter’ın çabaları bu gerçeği gizleyemez.

Twitter’ın çabaları Beyhudedir!

Vatan Partisi elli yıldır vatansever cephenin en önünde mücadele etmiş, hiçbir baskı ve sansürle engellenememiştir. Vatan Partisi Vatan Savunmamızda en ön cephede yer almaya, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizi desteklemeye her zaman ve her yerde devam edecektir.

Twitter’ın yaptığı sansür operasyonu ters tepmiş, vatandaşlarımızın büyük tepkisiyle karşılaşmıştır.

Binlerce Twitter kullanıcısı Genel Başkanımız Doğu Perinçek’in şahsi hesabından attığı “Twitter kuşsa, biz kartalız! If Twitter is a bird, we are Eagles! @jack #TwitterSansürüneHayır” mesajın paylaşarak destek olmuştur. Bunun sonucu olarak #TwitterSansürüneHayır etiketi Twitter’ın Türkiye Gündemine 2. sıradan girmiştir.

Twitter yönetimini Vatan Partisi’ne ve vatanseverlere karşı başlattığı sansür operasyonuna derhal son vermeye çağırıyoruz.”

KİMLERİN HESABI ASKIDA?

Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Aykut Diş, hesabı askıya alınan bazı kişi ve parti örgütlerini paylaştı.


 

Amerika karşıtlarına Twitter operasyonu! Yüzlerce hesap askıya alındı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 3 sene önce

  Bu bile Vatan Partisine oy vermek için çok güçlü bir neden!

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  Amerikanın taşıyla amerikanın piçlerini vurursaniz hesap askıya alınıyor.

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Tümü itiraz ediyor, hemen Cumhuriyet gazetesi sayfasına baktım, onların da askıya alınmış ama kendileri süt dökmüş kedi misali sessiz…

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  Dünya çapında platformda bile abd faşizmi..!
  Sosyal medya bile demokratik ve özgür değil, dünyaya demokrasi ve özgürlük pazarlıyor..! Gerzekler! İkiyüzlüler! Köle tacirleri!

  Cevapla
 5. 3 sene önce

  Herkes görsün bu memlekette “gerçek muhalefetin” kimler olduğunu.

  Cevapla
 6. Kullanmamak lazım aslında bu gereksiz, dış mihraklı toplum mühendisliği uygulamalarını. Biz kullandıkça troller ve hainlerin cirit attığı bu mecralar güç kazanıyor. Kullanırken dünyaya hükmediyormuşsun gibi de bir his veriyor ama; aslında çok sınırlı bir kesime ulaşıyorsun. Dışına çıkınca çatışma başlıyor zaten. Biz kullanmasak kendi çalıp kendi oynayacak hain ve troller.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!