Annesi ‘Gülen’e terörist diyemiyorum’ demişti… Kılıçdaroğlu tahliye olan eski askeri öğrenciyi kabul etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanarak cezaevine konulan askeri öğrencilerden Taha Furkan Çetinkaya’yı kabul etti. Çetinkaya, ayrıca İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta'yı da ziyaret etti.

featured

VERYANSIN TV

Yargıtay, 15 Temmuz darbe girişimi kapsamında Sultanbeyli dosyasında müebbet hapis cezası verilen eski askeri öğrencilerin cezasını geçen günlerde bozmuş, bunun üzerine 66 FETÖ sanığı kaldıkları cezaevinden tahliye edilmişti.

Bunlar arasında eski askeri öğrencilerden Taha Furkan Çetinkaya da yer alıyordu.

Çetinkaya, tahliyesi sonrası TBMM’ye giderek tutukluluğu süresince kendisine ve diğer askeri öğrencilere destek veren milletvekilleriyle görüştü.

CHP lideri Kılıçdaroğlu da Taha Furkan Çetinkaya ve annesi Melek Çetinkaya’yı kabul etti.

Melek Çetinkaya, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta’ya yaptıkları ziyarete ilişkin fotoğrafları Twitter hesabından paylaştı.

 

Çetinkaya, HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ile de bir araya geldi.

‘GÜLEN’E TERÖRİST DİYEMİYORUM’ DEMİŞTİ

Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya, oğlunun tutukluluğu boyunca yaptığı eylemlerle dikkat çekmişti. Çetinkaya, bir konuşmasında “Ben Fetullah Gülen’e teröristtir diyemiyorum ama bana bu cemaatin içindeki insanlardan komşularım oldu. Ben tertemiz insanlar olduklarını düşünüyorum” diyerek oğlunun tutuklanmasına rağmen FETÖ’yü aklayan ifadeler kullanmıştı.

Annesi ‘Gülen’e terörist diyemiyorum’ demişti… Kılıçdaroğlu tahliye olan eski askeri öğrenciyi kabul etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 2 ay önce

  Ah be kılıçdaroğlu, chp oy kaybetsin diye ne gerekiyorsa yapıyorsun. Sayende akp gene tek başına iktidar yolunda. Vallahi Bravo.

  • 2 ay önce

   Hep söylemisimdir, Kilicdroglu amerika tarafindan Erdogani bu gibi durumlarda kollamak icin chp ye Killary Clintonun da tavsiyesi üzerine getirilmistir ve chp yi mahvetmistir.

 2. 2 ay önce

  Hurafe ve Cehalet ile Bilgi ve İstihdam yaratarak mücadele etmemiz gerekli.
  Herkesin yaptığı şeyi yapıp sonra sen bunu niye yaptın diye insanları cezaevine atarak nasıl bir sonuç bekliyoruz.
  Fetö cü diye içeri atılan insanlardan sonra ortalıkda işid kafalı insan kaynamaya başladı !! Şu fetöcülerinde artık Tek tarikatın İlim ve Uygarlık tarikatı olduğunu anlamasını diliyorum !! Fikri Hür Vicdanı Hür İrfanı Hür ( M. K. Atatürk ) bir nesil yetiştirelim .

  • 2 ay önce

   İyide fetöyle aranizda hatta siyasetçileri savunanlar da ayni kafadan. Nihayet hepiniz iradenizi ölümlü birine vermişsiniz.

   Cevapla
 3. 2 ay önce

  Yoruma gerek var mı?

 4. 2 ay önce

  Kuddusi Okkır, türkan Saylan, ali Tatar dan başka masum suçsuz yok demi sizin gözünüzde.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!