‘Atatürk komik yanmıyor mu’ diyerek gülen şarkıcıyı belediye sahnesine kim çıkardı?

İzmit Belediyesi’nin festivaline skandal bir isim davet edildi. PKK kışkırtmasıyla çıkan 6-7 Eylül olaylarında ateşe verilen Atatürk heykelinin fotoğrafını paylaşıp ‘Ya Atatürk çok komik yanmıyor mu’ diye gülücükler atan DJ Kardelen Başak’a sahne verildi.

‘Atatürk komik yanmıyor mu’ diyerek gülen şarkıcıyı belediye sahnesine kim çıkardı?

İzmit Belediyesi “Kadının Gücü” temasıyla “Sanat Fest” etkinliği düzenledi. 4 gün süren ve bugün sonra erecek festival kapsamında sergi, söyleşi ve konserler düzenlendi.

Buraya kadar sorun yok.

Ancak İzmit Belediyesinin davetlileri arasında tepki çeken bir kişinin ismi vardı: DJ Kardelen Başak.

Festivalin üçüncü gününde konser sahnesi Başak’a verildi.

Başak, bir dönem tepki çeken sosyal medya paylaşımlarıyla gündeme gelmişti.

6-7 Ekim 2014’te PKK kışkırtmasıyla çıkan olaylarda ateşe verilen Atatürk heykeli fotoğrafını paylaşıp “Ya Atatürk çok komik yanmıyor mu” diye gülücükler atan mesajlar paylaşmıştı.

Onunla da kalmadı 2015’te TSK’nın sınır ötesine düzenlediği kapsamlı harekat sırasında “Kürdistan’a canlı kalkan olmayı” önermişti. Operasyonu yapanlar için de “vampirler” demişti. Kardelen Başak’ın bir belediye etkinliğinde sahneye çıkarılması sosyal medyada da tepki çekti.

BAŞAK: BANA AİT DEĞİL

Gelen tepkilerin ardından açıklama yapan Kardelen Başak söz konusu paylaşımların kendisine ait olmadığı, kendi adıyla açılan başka bir hesap olduğunu iddia etti. Ancak Kardelen Başak’ın kendisine ait facebook sayfasında hemen hemen aynı rezil içeriklerin paylaşılmış olması dikkatlerden kaçmadı.

İşte o paylaşımlar…

Facebook paylaşımları: