Başörtüsü şenlikleri başladı

featured

Sedat Peker tweetleriyle çok zor günler yaşayan AKP’liler….

Kılıçdaroğlu’nun ‘başörtüsü için yasa çıkartalım’ teklifiyle…

Nihayet Türkiye hak ettiği özlediği çok sevdiği aşık olduğu eski siyasi iklimine girdi!

Başörtüsünün gündeme taşınması…

Tüm ekranlarda ve AKP il ve ilçelerde bayram havasıyla kutlanmaya başlandı!

AKP sıralarından ‘yaşa varol büyük kurtarıcı kahraman Kılıçdaroğlu nidaları’ yükseldi!

Kılıçdaroğlu’nun enfes asistini Tayyip, ‘yasa yetmez, anayasayı değiştirelim’, deyip ‘gol’ünü atınca..

Yolsuzluk hırsızlıktan bitkin düşmüş AKP’lilere kan geldi, tribünler coştu, ilahiler dualar ve gazeller ve sloganlar ve minarelerden salalar okunarak dini başörtüsü bayramı seçim sathi mahallinde ve tüm yurtta başlamış oldu!

Startı, Tayyip Erdoğan, AKP grup toplantısında verdi.

Şenlikler, kavga, gürültü, arbede, başörtüsünü çekiştirme gibi, 28 Şubat görüntüleriyle başladı!

Bu milli bayramda AKP sıralarında vekiller eski mağdurluk ve kahraman günlerini hatırlayıp hüngür hüngür ağlamaya başladılar!

İlahiler dualar maşallahlar ve alkışlar ve sloganlar eşliğinde meclise ve ekranlara ve Afrin’de ve Bosna-Hersek’te ve yabancı elçiliklerde başörtüsü bayrağı dualarla göndere çekildi!

Başörtüsü meydan muharebelerinin başkomutanı Tayyip Erdoğan günün anlam ve önemi üzerine çok duygulu bir nutuk çekti. Başörtüsü savaşlarında verilen kayıp ve yaralıların sayılarını verip işkence zulüm ve zindan ve soykırım ve gaz odaları görüntülerini ekrana taşıdı!

Dün akşam muhalif-iktidar bütün ekranlar şenliklere katıldı!

Eski günlerin milli başörtüsü kahramanları anıldı. Mecliste Kavakçı’nın giydiği başörtüsü kutsal sandığından çıkartıldı! Ve ilk önce, (Ebu Lehep) Ecevit’e lanetler yağdırıldı ve üniversitelerde başı açılan ve ikna odaları döne döne hatim ve zikirlerle hatırlatıldı!

Türk siyaseti nihayet kendine geldi, kuvvet buldu!

Başörtüsü bayramının açılışında CHP’liler bu sefer meşalelerle en öndeydi ve Kılıçdaroğlu bayram anısına Cumhuriyet’in …. çam dikti!

Ve ilk yasa teklifini verdiler, CHP yasa teklifinde ‘kadınlar’ tabirini kullandı ve gönül rahatlığıyla istediklerini giyerler, deyince, ilk itiraz Ümit Özdağ’dan geldi!

(Anayasanın ‘genellik’ ilkesine göre kadın-erkek ayrılamaz, kadınlar için yasa çıkarsa, yarın anayasa mahkemesi ‘erkekler’i de maddeye katar ve devlet dairelerinde şalvar ve sarık ve takkeye de sıra gelir dedi, ancak, bayram coşkusuyla milli bir telaş işte, kimse duymadı!

Ümit Özdağ’ı aradım ve bu coşkun bayrama maydanoz olma, dedim, generallerimiz şalvar ve sarık olmadan nasıl savaşabilirler, bir düşün, dergahta zikrederken savaş patladı, birden anında üniforma nasıl giysinler, dedim…

Bayram coşkusu bütün ekranları ve siyasileri öylesine sarhoş etti ki, koskoca CHP’nin anayasanın genellik ilkesini çiğnemesini kimsecikler duymadı!

Bu acemilik milli telaşın içinde kaynadı gitti!

Anayasa değişikliği lafını duyan HDP’lilerin gözleri parladı: ‘evet, anayasa değişikliğine biz varız’ diyerek, anayasada laiklik maddesi yıkılırken giriş maddelerine ‘kadınlar’ gibi ‘Kürt-Kürtler’ ibaresi de girebilir ihtimali ve heyecanı yaşayıp AKP’ye ilk büyük desteği anında verdiler!

Akşam programlarında karından konuşan İslamcı vantriloklar şovlarını eski günlerdeki gibi başarıyla sergilediler, başörtüsü konusunda ne kadar deneyimli ve seçime hazır olduklarını mezdeke oynayıp göbek atarak oh oh suyundan koy, düşman çatlatıp, kutladılar!

İslamcı kalemler nihayet en iyi bildikleri ‘benim Müslüman bacım’ tekerlemeleri ve ezber şovlarını sundular!

CHP’li kalemler de yine eski günlerdeki gibi ‘benim annem de başörtülü’ tekerlemeleriyle karşılıklı söz yarışı ve atışmalarla çok eğlenceli şenlik ateşini körüklediler!

Burnunda top çeviren yunuslar, belinde halka çevirenler, siyasete medeniyete insanlığa Cumhuriyet’e gerçeğe takla ve parende attıran İslamcılar ve çok sevgili kankileri CHP’liler ekran ekran eğlenceli tatlı muzır şakacı Hacivat karagöz atışmaları ve münazaralar düzenlediler!

Başörtüsü şenlikleri tüm yurtta sevinçle kutlanmaya başlandı, kutlama programı açıklandı, ve yarından itibaren Ankara ve İstanbul ve Saray çevresindeki yollarda ekranlarda yoksulluk hırsızlık soygunlar trafiğe kapatıldı!

Yeniden bir Sedat Peker tweeti gelip işi bok etmesin ve bayramın tadını kaçırtmasın diye yoksulluk hırsızlık ve soygunlardan bahseden sosyal medyayı yasaklamak için yepyeni bir basın kanunu meclise getirildi!

Başörtüsü bayramının başlamasıyla ülkedeki şeytani huzursuzluk bir anda kayboldu, halkımız, uzaktaki yakınlarına mesaj atmaya komşularıyla kucaklaşmaya başladı!

Bayramla birlikte yılgın bitkin çürümüş utanmaz İslamcı vekil ve sözcüler Zeybek oynayıp sonra halay çektiler ve sonra mecliste topluca kol kola kolbastıya başladılar!

Başörtüsü bayramı münasebetiyle soygunda hırsızlıkta yolsuzlukta hakkında daha önce dava açılan tüm dosyalar üzerinde ‘af’ ilan edilmesi de Bahçeli’nin teklifiyle nihayet meclise taşınıyor! Ve rüşvet çarkında yakalanan başörtülü Erzurum AKP vekili Zehra Taşkesenlioğlu korumalarını alıp yeniden esnaf ziyaretlerine törenle başladı!

Kılıçdaroğlu, şenlikleri yeterli görmeyip, başörtüsü için ‘balo’ tertip edeceğini söyledi!

Alevi dernekleri federasyonları Kılıçdaroğlu’nun balo davetine eşit yurttaşlık yani eyalet temelinde temsil edildikleri takdirde katılacaklarını bir bildiriyle deklare edip bu büyük milli sevinç ve heyecana katıldılar!

Başörtüsü bayramına beni de davet ettiler, dün akşam, Youtube siteleri, ülkenin yaşadığı bu büyük sevinç ve bayram karşısında heyecanımı fikirlerimi sordular!

Ben de ‘benim de annem başörtülüydü deyip söze girince, mücahit Nihat slogan ve alkışlarıyla, omuzlara alındım!

Ve devam ettim: ‘babaannem de başörtülüydü’, ‘biz aslında hoca şeyh çocuğuyuz’ deyince, İslamcı ekranlardan davet telefonlar kutlama ve tebrik mesajları ve Veryansın TV’ye ihaleler ve ballı lokmalar yağmaya başladı!

Günün anlam önemine, gaza bastım, devam ettim, başörtüsü takınca insan, çok hafifliyor, yolsuzluk utanmazlık ar damar, adalet ve soruşturmaya hiç gerek kalmıyor!

Başörtüsü, dünyanın en birinci özgürlüğü, ayrıca, başörtüsü olmadan seçime girilmesini hiç doğru bulmuyorum, ayrıca, başörtüsünün bütün sosyal ve siyasi problemleri çözen esrarlı bir kerameti mucizesi var! Başörtüsüz bir medeni hukuk olamaz! İkinci üçüncü evlilikler ve çocuk evlilikleri ve şalvar ve sarık düzenlemeleri memleketin önünü açacaktır, dedim!

Belagatim coştu, hızımı alamıyorum, devam ettim, başörtüsü bilimin ışığı ümmetimin bayrağıdır!

Ve, dedim ki, başörtüsünü, çalınan soyulan satılan, yaylaların sahillerin altın madenlerinin borsanın, üstüne örttüğünüz takdirde, ülkenin beti bereketi yerine geliyor ve başörtüsüyle saraya ‘rahmet’ yağıyor!

İnanın, dedim, başörtüsü bayramının kutlandığı bu ilk dakikalarda, merkez bankası döviz rezervleri ikiye katlandı ve Yunanistan adalardan silahlarını çekmeye başladı!

Ki, aldığım son habere göre, başörtüsünün ne kadar etkili bir silah olduğunu anlayan Putin, seferberliğe çağırdığı Rus askerlerinin başını örtmeye başladı! Tayyip Erdoğan Putin’i aradı ve kış geliyor, gaz karşılığı başörtüsü takas edeceğiz!

Ki, Putin’inin de haça ve haçlı ittifakına karşı, en etkili silahın başörtüsü olduğunu nihayet anlaması uluslararası diplomaside de yeni ittifakların kapısını açtı!

Jeeplerinde lüks malikanelerinde pek süslü altın varaklı oturma odalarında yolsuzluk ifşalarıyla kaç zamandır hareketsiz yaşayan AKP’li hanımlara dün itibariyle aşırı bir coşku geldi! Nabızları kan dolaşımları yükseldi. Bayram sevinciyle, başı açık voleybol kadın takımımızın çeyrek finali kazanmasıyla ve İran’da molla rejimine karşı kadınların başını açma kavgasıyla, hiç kimse oralı olmadı!

Dün, CHP semalarında, pırıl pırıl bir gökyüzü vardı!

Küslükler düşmanlıklar ve husumet Kılıçdaroğlu’nun helalleşmesiyle sona ermiş tüm yurda ve insanlığa barış özgürlük kardeşlik eşitlik ve adalet geldi!

CHP’liler başörtüsü takıp koştular, sıçradılar, çılgın danslar şovlar yaptılar ve milletçe milli barış bayramını Kılıçdaroğlu önderliğinde kutlamaya başladılar ve Uğur Dündar ve Sezgin Tanrıkulu kol kola girip Atatürk’ün sevdiği şarkılarını söylediler!

AKP başörtüsü bayramıyla şifa buldu neşesi yerine geldi ve seçim ve yüzde elli korkusu nihayet sona erdi!

Tam bu sırada, bir gazeteci aradı, sordu, -ağbi, başörtüsünün ülke ekonomisine katkıları diyorsunuz, açıklar mısınız?

Açıklarım, bakın, Hilal Kaplan, başörtülü bir yazar, ve dün, Erzincan’da milyonlarca ton siyanür havuzuyla altın çıkartan Amerikalı şirketi göğsünü siper edip savunuyor, ne için, memleket altın kazansın diye…. Hilal Kaplan’ın başörtüsü olmasaydı memleketin altınları ekonomiye kazandırılamazdı!

Ve bu huzur dolu yazıyı yazıp ekmek almak için bakkala gittim!

Sonbahar gelmiş, yapraklar sararmış, kestaneler ve kozalaklar dökülmüş.

Bir kucak dolusu kozalak topladım ve hediye paketi yapıp CHP’ye gönderdim. Telefonla aradılar, bu kozalakları niçin gönderdiniz?

Kemal bey, dedim, başörtüsü bayramının açılışında cumhuriyetin …. çam dikmiş, beyfendiye ben de naçizane yardımcı olayım, deyip, kozalakları topladım!

Başörtüsü şenlikleri başladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

13 Yorum

 1. 2 ay önce

  Namık Kemal köprüsünden geçseler gam yemem, durup dururken bize de kozalak toplatacaklar. Bugün ,başörtüsünden akaryakıta ve dolara da müdahale bekliyoruz. Hadi gurban olduğum can türban düzeltiver şu doları petrolü…

 2. 2 ay önce

  Muhteşem! Başka ne denir?
  CHP’yi rezil kepaze ettiler; milyonlarca insanın aydınlık umutlarını sığ kafalı sağ ve dinci siyasetlerin içki masalarına meze ettiler. Yuh olsun, yazıklar olsun!

 3. 2 ay önce

  Olacak şey değil ! Helâlleşmeyle birlikte zaten kısmen aralanmış olan Pandora’nın Kutusu şimdi iyice açıldı.

 4. 2 ay önce

  Sizler bile hâlâ türbana “başörtüsü” dedikçe, daha çook “başörtüsü şenlikleri” yaşarız.

 5. 2 ay önce

  Geldikleri gibi gittiler!!!
  6 Ekim 1923, İstanbul’un Kurtuluşu kutlu olsun. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstanbul’u düşman işgalinden kurtaran tüm istiklal kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.
  Ekrem İmamoğlu
  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı
  Sayın Ekrem İMAMOĞLU’nu siyasetçi olarak çok eleştiren bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olsamda bu önemli olayı ve günü hatırlattığı için teşekkür ederim.

 6. 2 ay önce

  erkekler şalvar,sarık,takke giyerse ne olur?Ülke mi bölünür?Giysinler.İsteyen sakal da uzatsın.

  • 2 ay önce

   İşte böyle başlar herşey. Azar, azar. Birde bakmışsın “Hopba” Büyük resime bak!!!

  • 2 ay önce

   İngilizler tek kurşun atmadan gitmemişler miydi? İstanbulun Kutuluşu mu?

   Cevapla
 7. 2 ay önce

  Kendi kalesine gol atmak gibi bir şey. Laik ve Atatürkçüler, bu 10 aralık ekibini sopalarla partiden kovmalıdırlar. Bunların virüsten farkı yok.

 8. 2 ay önce

  Şaka gibi ama değil. Aynı şeyin laciverdi.

 9. 2 ay önce

  bir de bu türban atağının, zor durumdaki ABD-Batı’nın bir operasyonu olduğunu düşünüyorum.

 10. 2 ay önce

  Bir ülkede herseymi kötü olabilir işte hersey kötü, kötülük her yerde, bez parçası siyaseti bu.

 11. 2 ay önce

  Kılıçdaroğlu hataları ve Chp endişelerimiz; ‘şimdi zamanı değil’lerle, hep sonsuz pişmanlıklara ve kızgınlıklara dönüştü. Bunlardan biri de, Chp için verdiğimiz vekaleti, İyi partiye transfer edip bunu demokrasi hamlesi diye yutturmaları!
  Benim, Tanrı’ya ve KUR’AN’a istediğim gibi inanmamın da teminatı olan Laiklik koruyucusu(!) Chp, savunduğu(?!) ilkeleri için verilen oyu; (neyi muhafaza ettiği belli olmayan muhafazakârların oyunu alabilmek için) başka bir siyasi partinin kuruluşu için kullandı/kendisine verilen vekâleti devretti/ Chp içinden, gizli pazarlıklarla başka parti çıkardı. Ahlâkî olmayan bir yolla, insanların seçme hakkına ihanet etti.
  Chp milletvekilleri, muhalefette olsalar da, seçilmişliğin tüm nimetlerinden; maaş,itibar,ayrıcalıklı imkânlar vb.yararlanıyorlar. Bir şekilde iktidardalar! Meclis kürsüsünden ve ekranlardan, ülkeyi yönetenlere cevap yetiştirerek, öfkeli halkın şikayetlerini dillendirerek, sadece ve hep konuşarak milletin vekili olduklarını zannediyorlar. Partinin maddesel imkânlarının genişliğine rağmen; sorunları çözmede eylemsel çabaları ve millet faydasına yaptıkları hiçbir şey yok! Yıllar içinde; eğitim imkânı az gençlerin, yurt/barınma sorunlarını parti kaynakları ile çözebilirler, kula kulluk-kölelik sistemi olan tarikatlara teslim olmalarını engelleyebilirlerdi. Ama yapmadılar. Bunun gibi sayısız örnek verilebilir!!!

  TANRI’ya, sunduğu muhteşem, mükemmel, eşsiz bilgiler içeren KUR’AN’a hep-çok hayran bir inanan olarak; din sömürüsü, zulme uğrayan Kürt sömürüsü ile Atatürk ve Cumhuriyet sömürüsü yapanlardan siyaset sahnesini temizleyemezsek (akılla-ahlâkî ilkelere bağlılıkla çözemezsek); işimiz gerçekten Tanrı’nın akış sistemine(?!) kalır(Afganistan ve İran örneği).
  Saygılar.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!