CHP’de ‘kurultay iptali’ için rüşvetin ‘belgesi’ aranıyor

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kurultay sonrası dinmek bilmeyen tartışmalar ve iddialar her geçen gün şiddetini artırıyor. Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, CHP’de bazı isimlerin kurultayda yaşanan para alışverişi ve rüşvet iddialarını belgeleyecek kayıtları toplamaya çalıştığı, yeterince somut delil bulunması durumunda da kurultayın iptali için başvuru yapmayı planladıkları ileri sürüldü. İddiaya göre, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bu gelişmelerden haberdar olduğu belirtiliyor.

featured

VERYANSIN TV/ÖZEL KULİS

CHP’nin 5 Kasım 2023 tarihinde Ankara’da yapılan ve Özgür Özel’in genel başkanlığa seçildiği kurultayla ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor.

Özgür Özel’i destekleyen değişimcilerin, özellikle kurultaydan bir gün önce Ankara’da bir otelde çok sayıda kurultay delegesine rüşvet verdiği ileri sürülmüştü.

YALANLANMADI

Birçok delegenin para karşılığında oyunun rengini değiştirdiği, dönen paraların da çok yüksek meblağlar olduğu belirtilmişti. İddialar bugüne kadar hiç yalanlanmadı.

Delegelere para dağıtıldı iddiası sonrası Kılıçdaroğlu’na yakınlığıyla bilinen CHP’li Tolgahan Erdoğan, İstanbul’da hafta sonu 4 döviz bürosunun açıldığını, dükkan önüne gelen araçlarla 1 buçuk milyar dolar gibi bir paranın bölgeden uzaklaştırıldığını ileri sürmüştü.

Döviz büroları açan kişilerin de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na çok yakın isimler olduğu vurgulanmıştı. İddia, kurultay sonrasında yaşanan süreçte sosyal medyada da sıklıkla yer almıştı.

İFŞA

Bu iddialara eski CHP Muş Gençlik Kolları Başkanı Erkan Çakır yeni suçlamalar ekledi. Kurultay bitimine kadar değişimcilerle hareket eden Çakır, kurultay sonrası değişimcilerin rüşvet iddialarını gündeme getirdi.

thumbnail
İlişkili Haber
CHP’de delege pazarı… ’10 bin dolara kadar varan paralar verildi’

Birçok konuyu bildiğini ve yakında anlatacağını söyleyen Çakır, CHP Bursa İl Başkanı’nın da bu işe karıştığını öne sürmüştü.

thumbnail
İlişkili Haber
CHP kurultayında para dağıtıldığını açıklayan Çakır’dan Sedat Peker’li paylaşım

CHP’DE BİR EKİP HAREKETE GEÇTİ

Bu iddialar üzerine CHP’de bir ekip harekete geçti. Ekip, çok sayıda delegenin para karşılığı oyunu değişimcilere vermesi ve bunun nedeni olan rüşvet suçlamalarını araştırmaya başladı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun da haberinin olduğu iddia edilen olayda, söz konusu ekibin belge ve kayıtlar bularak kurultay iptali için başvuru yapmaya hazırlandığı öğrenildi.

CHP’de ‘kurultay iptali’ için rüşvetin ‘belgesi’ aranıyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!