Davutoğlu’nu Su-57 telaşı sardı

featured

Moskova’da dün ilk adımı atılan Su-57’lerle ilgili rahatsız olan sadece CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz değil. Ahmet Davutoğlu ekibi de Rus Su-57 savaş uçaklarına karşı. Davutoğlu’nun gazetesi Karar, ‘Masada uçak satışı, sahada top atışı’ manşetiyle Türk-Rus ilişkilerini hedef aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Moskova ziyaretinde, ABD’nin F-35 şantajına karşı Türkiye Su-57 adımını attı. Tarihi önemdeki bu adım, S-400’lerin ardından savaş uçağı ihtiyacımızı da ABD’den bağımsızlaştıracak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin, Moskova’daki havacılık fuarında Rus 5. nesil savaş uçağı “Su-57″yi inceledi, uçakların gösterisini takip etti.

Bu adıma ilk tepki, “NATO üyesi olduğumuzu unutmayalım” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz’den gelmişti.

İkinci tepki ise Ahmet Davutoğlu’nun kontrolündeki Karar gazetesinden geldi.

Gazete, Su-57’den duyduğu rahatsızlığını “İdlib kışkırtmasıyla” gösterdi.

Gazete, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Moskova ziyaretinde incelediği Su-57 savaş uçakları için Rusya’dan ‘pazarlıklar başladı’ mesajları geldi. Ancak, masadaki ‘samimi ilişkiler’ zirvenin asıl nedeni olan İdlib’te karşılık bulmadı. İki liderin görüşmesinin üzerinden 24 saat geçmeden TSK’nın bir gözlem üssü daha saldırıların hedefi oldu. Moskova zirvesinin asıl sebebi olan İdlib’teki gerilim ise halen sürüyor. Türkiye ile uçak satışı için pazarlık masasına oturan Rusya İdlib’te ise saldırılara devam ediyor ” ifadelerini kullandı.

KARAR’IN ŞAHİDİ ÇEVİKÖZ

Karar gazetesi, haberine CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz’ü şahit göstererek devam etti.

Gazete, Çeviköz’ün dünkü şu sözlerine yer verdi:

“Türkiye’nin bir  NATO üyesi ülke olduğunu unutmamak gerekir. S-400 ile ilgili tartışmaları hepimiz canlı bir şekilde yakından izledik ve bunun yarattığı sakıncaları hem ABD ile olan ilişkilerimizde hem diğer NATO üyesi olan ittifak mensubu müttefiklerimizle olan ilişkilerimizde gördük. Eğer Türkiye NATO yükümlülükleriyle uyumlu olmayan bir takım silah tercihleri yapmaya devam ederse bunun Türkiye’nin güvenliği açısından fevkalade ciddi ve çok olumsuz yansımaları olacağından endişe duyuyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Moskova ziyaretinde incelediği Su-57 savaş uçakları için Rusya’dan ‘pazarlıklar başladı’ mesajları geldi. Ancak, masadaki ‘samimi ilişkiler’ zirvenin asıl nedeni olan İdlib’te karşılık bulmadı. İki liderin görüşmesinin üzerinden 24 saat geçmeden TSK’nın bir gözlem üssü daha saldırıların hedefi oldu.

S-400’lere karşı çıkan CHP’li Çeviköz, Rusya’dan uçak alınmasına da karşı

 

Davutoğlu’nu Su-57 telaşı sardı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!