Demans hastalığına rağmen tutukluluğu devam eden 85 yaşındaki e. Korg. Avar’ın kaburgaları çatladı

28 Şubat davasında tutuklanan ve 14 aydır cezaevinde bulunan 84 yaşındaki (E) Hv. Korg. Vural Avar'ın, demans olduğu ve banyoda düşmesinin ardından kaburgalarında çatlaklar oluştuğu ortaya çıktı.

featured

İddianamesini FETÖ’cülerin yazdığı 28 Şubat davasında Yargıtay tarafından cezaları onanan yaşları 75-90 arasındaki 12 emekli asker sessiz sedasız sağlık sorunlarıyla uğraşıyor.

28 Şubat davasında müebbet hapse mahkum edilen 82 yaşındaki emekli amiral Aydan Erol, demansa yakalanmasının ardından dün tahliye edildi.

83 yaşındaki orgeneral Çevik Bir de cezaevinde Alzheimer hastalığına yakalanmasının ardından tahliye edilmişti.

Müebbet hapse çarptırılan 85 yaşındaki emekli Korgeneral Vural Avar ise önceki gün banyo yaparken düştü. Vural’ın kaburgalarında çatlaklar oluştuğu öğrenildi.

Demans hastalığı ilerleyen Vural’ın sağlık durumu gittikçe kötüleşiyor.

28 Şubat davasında tutuklanan silah arkadaşlarını her plaltformda savunan emekli Albay Alican Türk de cezaevindeki Avar ile ilgili “Durum insanlık sınırlarını çok aşmıştır” dedi.

Albay Türk’ün konuyla ilgili yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

“28 Şubat kumpas davası kapsamında Sincan F Tipi Cezaevinde yatan 84 yaşındaki (E) Hv.Korg. Vural AVAR’ın 30 Ekim’de banyo yaparken düştüğünü, kaburgalarında çatlaklar olduğunu ve hastaneye kaldırıldığını, halen bir hastanenin Göğüs Cerrahi Kliniğinde yattığını öğrendim. Vural AVAR Paşama acil şifalar diliyorum. Ancak onunla ilgili aldığım bilgiler çok üzücü ve vahim… Vural Paşa’nın yemeden içmeden kesildiğini, demansının çok hızla ilerlediğini, alması gereken ilaçları almadığını, günün büyük bölümünü uyuyarak geçirdiğini, kimseyle görüşmek istemediğini, kısacası artık “kendini bıraktığını” öğrendim. Çok üzüldüm.”

“Vural Paşa’nın geçmişte geçirdiği zatürre nedeniyle ciğerlerinde zaten sorun vardı. Ayrıca birkaç ay önce cezaevinde o da bir fıtık ameliyatı geçirmiş ve yakınlarından öğrendiğim kadarıyla – hastanede hiç dinlenmeden geri gönderilmişti. Vural AVAR Paşama tekrar acil şifalar diliyorum. Kendisini ve cezaevindeki bütün komutanlarımızı en kısa zamanda özgür günlerde görmek istiyoruz. Durum insanlık sınırlarını çok aşmıştır.”

Demans hastalığına rağmen tutukluluğu devam eden 85 yaşındaki e. Korg. Avar’ın kaburgaları çatladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    Parayla değil ağbiyciğim, sırayla. Gel zaman git zaman aynı şekilde, en yaşlı zamanlarında bu günlerin hesabı tek tek sorulur. Sorulur da kim soracak ona bakacağız; ”Sen misin Türk subayına bunları reva gören?” diyecek…

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!