‘e-Devlet’te sızıntı var’ diyen gazeteciden yeni açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın kimliklerini paylaşarak “hackerler e-Devlet'e sızdı” iddiasında bulunan gazeteci İbrahim Haskoloğlu “sızıntı” iddiasında ısrarcı...

featured

Dün gece yaptığı paylaşımlarla gündem olan İbrahim Haskoloğlu’ndan yeni açıklamalar geldi.

Bir hacker grubunun e-Devlet ve diğer devlet birimlerine sızarak vatandaşların tüm bilgilerine ulaştığını iddia eden Haskoloğlu, grubun bu sızıntıyı ispatlamak için kendisine gönderdiği bazı “bilgileri” sosyal medyadan paylaşmıştı. Paylaştığı “veriler” arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın da kimlik bilgilerinin yer alması, haliyle dikkatleri sızıntı iddialarına çevirdi. Haskoloğlu’nun gündeme taşıdığı iddialar şöyleydi:

Ancak saatler sonra e-Devlet başta olmak üzere ilgili resmi kurumlardan açıklamalar gelmeye başladı ve sızıntı iddiaları yalanlandı.

Açıklamalar üzerine gözlerin çevrildiği Haskoloğlu, bugün yeni paylaşımlar yaptı ve yalanlamalara rağmen iddiasında ısrar etti.

Haskoloğlu şu ifadeleri kullandı:

“Bugün yetkililer 3 ay önce gönderdiğim konuyu dün paylaşmam üzerine dönüş yaptı. Burada paylaşılan kimliklerin sonradan oluşturulduğunu ve yerleştirilen verilerin de (Vesikalık) E-Devlet’ten değil,ÖSYM’den geldiğini belirttiler. Fotoğraflarla, veriler elde edilip oluşturuluyor.

Kimlikteki fotoğrafları sonradan yerleştirildiğini belirttiler. Bana gönderilen kimliklerde de imza kısmı herkesin aynıydı. Ancak bilgilerimin ellerinde olup, yapay olarak birleştirebilmelerini normal bulmuyorum. Önemli olan verilerin ortada olması hangi siteden geldiği değil.”

‘e-Devlet’te sızıntı var’ diyen gazeteciden yeni açıklamalar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!