Erdoğan tekrar ‘göndermeyeceğiz’ dedi: Kendi arzu ettiklerinde dönebilirler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni sığınmacı açıklaması: Suriye'den gelen kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız!

featured
service

Cumhurbaşkanı Erdoğan, göçmenler tartışmasıyla ilgili konuştu.

“Biz, muhacirlik ve ensar olma kabiliyetinin ne olduğunu en iyi bilen bir kültürün mensuplarıyız” diyen Erdoğan “Siz ne derseniz deyin, Suriye’den savaştan çıkıp ülkemize sığınan kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı. Erdoğan, “Ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Erdoğan, “Kendileri arzu ettikleri zaman vatanlarına dönebilirler ama biz onları asla bu topraklardan kovmayız” dedi.

HEDEF EN AZ 100 BİN BRİKET EV

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen MÜSİAD’ın 32. Kuruluş Yıl Dönümü Programı ve Geleneksel MÜSİAD Türkiye’nin Gücü Ödülleri Töreni’nde konuşan Erdoğan sadece ekonomi ve siyasette değil, mazlum ve mağdurlarla dayanışmada da MÜSİAD’ın hep öncü bir rol üstlendiğini iddia etti.

MÜSİAD üyelerinin dürüstlük ve güvenilirlikle dünyanın bir ucunda Türkiye’yi en güzel şekilde temsil ettiklerini belirten Erdoğan, “Suriye’nin kuzeyinde olduğu gibi, briket evler de 600-650 briket evin orada inşa edilmesi, sizin attığınız bu güzel adımlardan bir tanesidir. Tabii bu rakamı daha da yükseltebilirseniz bizleri çok daha mutlu edersiniz. Hedef en az 100 bin briket evi orada inşa etmek.” değerlendirmesinde bulundu.

EV SAHİPLİĞİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Daha pek çok örneğini sayabileceğimiz bu erdemli tavırlarınızdan dolayı her birinizi tebrik ediyorum. ‘Mevla istikametinizi bozmasın, emeklerimizi zayi etmesin.’ diyorum yani birilerinin kalkıp ülkemize hicret eden ama Suriye ama Afganistan ama Irak, İran, fark etmiyor. Biz, muhacirlik ve ensar olma kabiliyetinin ne olduğunu en iyi bilen bir kültürün mensuplarıyız. Muhacirlik nedir? Ensar nedir? Bunu anlamayan, bunu bilmeyenlerle bizim işimiz yok. Biz, sevgili Peygamberimizin, evet muhacirliğini de biliriz, ensar olduğu dönemi de biliriz. Onun için de biz bu yolda aynı anlayışla devam ediyoruz.

Suriye’den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız Bay Kemal. Siz ne derseniz deyin, biz oradayız. Biz bu konutları da onun için yapıyoruz. Kendileri arzu ettikleri zaman vatanlarına dönebilirler ama biz onları asla bu topraklardan kovmayız ve kovmayacağız. Birileri çıkmış durmadan laf salatası yapıyorlar. Yok ya. Biz asla, kapımız açık onlara, ev sahipliğimizi yapmaya devam edeceğiz ve onları katillerin eline, kucağına atmayacağız. Onun için de bu süreç içerisinde bu yardımseverliği yapıyorsak yapmaya devam edeceğiz. Zekattan bu millet anlar. Sadaka-ı cariyeden bu millet anlar ama onlar anlamaz. Dolayısıyla da biz bu yolda aynen yürümeye devam edeceğiz.”

Erdoğan tekrar ‘göndermeyeceğiz’ dedi: Kendi arzu ettiklerinde dönebilirler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

17 Yorum

 1. Ama bu Millet seni gönderecek!

 2. 😀😀😀Hep birlikte gireceksiniz. Bu haberi unutmayalım.

 3. 2 hafta önce

  AB, ABD ve İsrail’e bu mesajlar. Bize değil. Halkın %80-90 vatanlarına dönmeliler iradesine rağmen bu mesajlar veriliyorsa küresel güçlere karşı inanılmaz sıkıştıklarını gösteriyor bu durum. Ama bu konu siyaset üstü olduğu için halkın dediği olacaktır. İnat eden iktidar da olsa muhalefet de olsa milletten en normal koşullarda sandıkta cevabını alır. Bu ok artık yaydan çıkmıştır.

 4. 2 hafta önce

  Gerçek amacını açıkça söylemesi çok iyi.. Saklasaydı zamanımızı emeğimizi gerçeği halka açıklamak için boşa harcayacaktık..

 5. 2 hafta önce

  Bay Kemalini de al git!

 6. 2 hafta önce

  Daha dün 1 milyon sığınmacıyı göndereceğiz demişti dönekliğinde bir sınırı olur bari bir hafta sabredeydi

 7. 2 hafta önce

  don donebildigin kadar. Hepiniz gidiyorsunuz, altili masa da dahil.

 8. 2 hafta önce

  Şahıs kendisini halife olarak görüyor… Ve daha kötüsü de buna inanıyor. Bu milletten çalınan paralarla Dünya’nın her yerinde altın kaplama cami yaptırılıyor. Kendisini birbuçuk milyar müslümandan sorumlu tutuyor…. Ee, halifeye cemaat lazım. Türkiye’de millet uyandığı için kendine sağdan soldan cemaat topluyor. Peki, hepsi güzel. Yapabilir, ama kendi servetini harcasın. Insanlar artık eve nasıl ekmek alacağım diye düşünüyor.

  • 2 hafta önce

   Halifelik uydurulmus bir muessesedir arkadasim. Halife kok olarak halef / selef ten gelir. Onceki ve sonraki anlamindadir. Yeryuzunde halife yaratilmasi, bizim buraya bizden oncekilerin yerine getirildigimiz anlamina geliyor (artik ne idiyse onlar). Oyle, sultan, pasam gibi bir anlami yok. Onemli olan Kuran daki tagut ve firavun ayetleri. Bu tipler oraya giriyor. Kuran acisindan tek hukumdar (rab) Allah’tir, sadece ona ve emirlerine itaat/kulluk edilir, kalan herkes esittir. Hukumdar olarak Allah’in beklentisi ise (din=borc), bizlerin baris icerisinde, yardimlasarak (salat=namaz) yasamasidir (birbirimize ustunluk kurmaya calismadan, putlastirmadan).

   Cevapla
 9. 2 hafta önce

  Ya birak bu isleri, ne muhacir ne ensari. Hepsi Turkiye’nin yapisini bozmak icin onceden planlanmis seyler. BOP esbaskanisin hala. Butun hepsi o mayinlarin temizlenmesi ile basladi. Suriyelileri de vatanlarindan ettiniz, muslumanin kanina girdiniz. Kaldi ki, daha dun youtube’da videosu vardi (Umit Ozdag koydu). Adam suriyeli, uc sene once yerlesmis Turkiye’ye. Sozde ic savasin en hasin gunlerinde Suriye de kalmaya devam etmis, sonra bakmis burada hersey bedava, kariyi alip gelmis, iki tane de cocuk yapmis. Turistik tesis mi lan bu memleket?

  • 2 hafta önce

   Sen ve gizli ekibin 6lı masa hep birlikte gideceksiniz

  • 2 hafta önce

   Ayni vidyoyu gördüm. anne ve babasının suriyede olduğunu kendisinin de suriyede askerlik yapmamak için türkiyeye geldiğini söylüyordu. Bizler salağız yani askerlik yaptık diye öylemi.

   Cevapla
 10. 2 hafta önce

  Reis ben yoruldum artik diyor … Mansur Yavas insallah yeni Cumhurbaskaniniz olacak diyor …

 11. 2 hafta önce

  cumhur ittifakını bitiş cümlesi.

 12. Müsiad’ da konuşmuş, muhtemel kackınları düşük ücret ve sigortasız en fazla onlar çalıştırıyor.
  Soylu’ nun patronlar gönderilmesini istemiyor sözlerinin anlamı da bu olsa gerek..

 13. 2 hafta önce

  Ümit hocanın yanındayım.

 14. 2 hafta önce

  Türk çiftçisine ‘ananı da al git’, canları pahasına görev yapan Türk doktorlarına ‘gidiyorlarsa gitsinler’ ülkemize milyonlarcası doldurulan Suriye vatandaşlarına ise ‘oradaki evlerini, okullarını, hastanelerini, işyerlerini yapalım, arzu ederlerse giderler’! Sonra bu duruma karşı çıkıp itiraz edenlere faşist, kışkırtmacı, Sorosçu, bir sürü hakaret, aşağılama! Allah aşkına kim kışkırtıyor?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!