Erdoğan’dan ‘şeriat’ çıkışı

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şeriata düşmanlık, dininin kendisine husumettir" ifadelerini kullandı.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet Akademisi Başkanlığı 1. Dönem Aday Din Görevlileri Mezuniyet Merasimi’nde konuştu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, “İslam’ın gaza ruhunu taşımayan bir Türklük projesi, Türk milletini müzeye kaldırma teşebbüsüdür. Burada amaç milletin mayasını bozmak, mümkünse teslim almaktır” ifadelerini kullandı.

“Şeriata düşmanlık, dininin kendisine husumettir” iddiasında bulunan Erdoğan, “İnanıp inanmama, yaşayıp yaşamama tercih meselesidir. Dinin emirlerine dil uzatmak başka bir konudur. Dahası her iki tartışmanın da Kelime-i Tevhid’den habersiz cahil kesimlerce köpürtülmesidir. Bu ülkenin hukuku savunmakla görevli kimi baroları, Kelime-i Tevhid lafzının yazılı olduğu bayraktan rahatsız oluyor, suç duyurusunda bulunabiliyor.” diye konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan satırlar şöyle:

Zaman zaman hadisle alay eden, hadisi küçümseyen bazı kendi bilmezleri hep görüyoruz, ama görüyorum ki sizler bunlara gereken dersi verecek ve hepimiz Kur’an’a hadise sıkı sıkıya sarılarak, bugün İslam nasıl güçlü şekilde gelmişse kıyamete de böyle gidecektir.

‘SARSAMADIKLARI KALEYİ İÇERİDEN ÇÖKERTMEK İSTİYORLAR’

Türk demek aynı zamanda Müslüman demektir. İslam’ı Türk’ten Türkü de İslam’dan koparan, ayrıştıran anlayışısın bu topraklarla hiçbir illiyeti yoktur. Asırlardır İslam’ın sancaktarı olduk. Lümpen faşistlerin gündeme getirmeye çalıştığı İslamsız Türklük tanımlarıdır. 1300’lük şanlı tarih bu şekilde yok sayılmaya çalışılıyor. Milletimizi ayakta tutan tarihi ve beşeri kültürel değerleri tahrip edilmek isteniyor. Burada gayeleri milletin mayasını bozmak, sarsamadıkları kaleyi içeriden çökertmek istiyorlar.

İnanıp inanmamak elbette bir tercih meselesidir. Ama dinin emirlerine dil uzatmak başka bir konudur. Bu ülkenin kimi baroları çıkıp kelime-i tehvid yazılı bayraktan rahatsız oluyor, hatta son derece edepsiz ifadelerle suç duyurusunda bulunabiliyor. Bu ülkenin kendini sanatçı diye tanımlayan kimi şahsiyetleri, inancını dosdoğru yaşamaktan başka gayesi olmayan milyonlarca vatandaşımızı ‘gerici, yobaz, mürteci’ diyerek tahkir edebiliyor. Bu ülkenin en büyük ikinci siyasi partisinin şu anki genel başkanı, çocuklara din eğitimi verilmesine ‘orta çağ zihniyeti’ deme gafleti gösterebiliyor. Milletimizin evlatlarına mukaddes kitabını, peygamberini, inanç değerlerini öğretmesi karşısında bunları adeta afakanlar basıyor. Bu tür menfi örnekleri daha da uzatmak mümkündür, o kadar vaktimiz yok.

Ülkemizde özellikle tek parti dönemiyle başlayan, daha sonra vesayet dönemlerinde artan kimliksizleştirme politikaları, bu toprakların nasıl vatan kılındığını bilmeyen, milletimizi millet yapan hasletlere bigane olan, Türkiye’ye dair hiçbir tasavvuru, hiçbir hayali, hiçbir endişesi olmayan zihni ve kalbi sömürgeleştirilmiş bir güruh ortaya çıkarmıştır.

‘ŞERİATA YÖNELİK SERGİLENEN PERVASIZLIKLAR…’

Bunların ayrıca vasfı cehaletinden kaynaklanan kibri, nobranlığıdır. Bunlar bir kez olsun içinde yaşadığı toplumu, tarihi, inancı, kültürü ve kutsallarıyla anlamaya hiç uğraşmadılar. Bunun yerine Anadolu insanına başkalarının penceresinden bakarak, aşağılamayı tercih ettiler. Hatta çoğu zaman özendikleri ve özendirildikleri Batı kadar bile kendi insanını tanıma gayreti göstermediler. Millete ait tüm kadim değerleri, gerilik emaresi olarak gördüler. Giydiği kılık kıyafetine göre insanımızı ayırdılar, ötekileştirdiler. Modernliği ilerlemeyi bir gardırobun iki kapağı arasına hapsettiler. Bu kadar basitler. Ön yargılarını kırmaya cesaret edemedikleri gibi aynı havayı, toprağı, çevreyi paylaştıkları toplum kesimleriyle fikri, sosyal ve kültürel birliktelik geliştiremediler, cehaletin konforunu, bilginin zahmetine tercih ettiler.

Türkiye’de, sayıları az da olsa kimi çevrelerde şeriata yönelik sergilenen pervasızlıkların temelinde, cehalet ve bilgisizlik hastalığı vardır. Ülkemizde en azından bir kesimin içinde bulunduğu cehalet karanlığından boğulduğunu görmekten üzüntü duyuyoruz. İnşallah el ele verip sizlerin de samimi gayretleriyle, milli bünyemize tehdit teşkil eden bu cehalet karanlığını yırtıp atacağımıza inanıyorum.

Din görevlilerimizin kendilerini camilerle ve Kur’an kurslarıyla sınırlamaları düşünülemez. İmam demek aynı zamanda içinde yaşadığı halkın önderi ve aynı zamanda parmakla gösterilen şahsiyeti demektir.

Buradaki her bir kardeşim iyi biliyor ki ‘hayat boşluk kabul etmez’ Sizin bıraktığınız her boşluk FETÖ terör örgütleri, zehir tacirleri, sosyal medya terörleri, sapkın ve sapık akımlar tarafından mutlaka doldurulacaktır. Yakın zamanda bunun örneğine bizzat şahitlik ettik.

‘HOCA KILIKLI SAHTEKAR’

Kimi zaman kandırdıkları kimi zaman dağa kaçırdıkları gençleri kendi ülkesine düşman ettiler. PKK belasının arkasında cehalet var. DEAŞ’lı canilerin istismar alanı dinimizin mukaddes kavramlarıdır. Çağımızın haşhaşisi FETÖ’cüler yıllarca insan devşirmiştir. 15 Temmuz, hoca kılıklı bir sahtekarın ülkemize ne kadar büyük zarar verebileceğinin en son örneğidir. Böyle bir facianın tekrar yaşanmasına müsaade edemeyiz Hiçbir evladımız ihanet şebekesinin eline düşemez. Tek bir evladımızın terör örgütlerinin eline düşmesine izin veremeyiz.

Yetişecek nesillerle Filistin’in durumuna düşmeyelim. Gazze’nin size ihtiyacı var. Avrupa’da büyüyen İslam düşmanlığı, ayrımcılığa uğrayan vatandaşlarımızın sizlere ihtiyacı var.

Erdoğan’dan ‘şeriat’ çıkışı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 Yorum

 1. tek kelime cehalet ve bilgisizlik.
  saray iktidar makam ve servet için halkı böl parçala yönet.

 2. Önce şuna bir açıklık getirelim 3 filo Yunan F35i fiyatına F16 alınca Yunan uçaklarının masraflarını biz mi ödemiş oluyoruz? Yunanistan mı?

 3. lümpen faşist derken Atatürkü mü kastetmiş? seçim önü ateşi harlama açıklamaları.seçime kadar daha çok benzin dökecekler belli.herşey velev ki siyasi simge dendiğinde başladı.haşim kılıçın eseri bu düzen.

 4. mason selami cakmaktan doymadiniz.

 5. şeriatın önüne ek getirmezsen dine saldırmış sayılırsın oysa itiraz selmanın yada cıa nın şeriatına yapılmalı zaten dünyada şeriata razı olacak müslüman yok ama kavga çıkması için güzel malzeme oluyor

 6. 1 Şubat 2024, 17:10

  Türklerin İslam anlayışı çok farklı, demokratiktir. İhvancı değildir…

 7. 1 Şubat 2024, 16:59

  Türk Millet’i ,Müslümanlık demek değildir.Türkiye Cumhuriyet’i laik bir hukuk devletidir .Bunu değiştirmeye hiç kimsenin, hiç bir şeyin güç yoktur.

 8. Dincilik bizatihi dine Kelime-i Tevhid’e küfürdür.İki haber önce THK’ya nasıl çöküldüğünü izah etmiş Sayın Eray Çelebi.Dinsizlik budur işte.O çökmeyi icra edene kol kanat geren hangi alçaksa din düşmanı odur.Bizim de anlayışımız budur.Ne olacak güçlü olan gücü olmayıp dopruyu söyleyeni zindana mı atacak,itin birine mi öldürtecek ne olacak?Tarih böyle alçaklarla,doğruyu diyen namusluların katledilmiş bedenleriyle dolu.Lakin o bedenin sahibinin ismi ebedi gelmiş gidiyor fakat alçağın ismi tarihin pis lağımında yüzüyor.

 9. 1 Şubat 2024, 16:06

  Canlı dinledim. Şunun dışında bir şey; Kuran’ın ayetlerine, Hazreti Muhammet’in sözlerine ve yaptıklarına, bunlardan çıkarılmış yorumlara dayanan, insanın yaşamını, toplumsal yaşamı düzenleyici, Tanrısal olduğu için hiçbir zaman değişmeyecek olan dinsel kurallar bütünü, İslam hukuku. Birey istediğine inanır ve istediği şekilde yaşar vb. dedi.

  Bu arada Ramazan hoca olayına insan olarak çok üzüldüm ama rahmetli tam bir gerici/bölücü sever ve doğal olarak Atatürk düşmanı çıktı. Zaten Hüdapar bir insanı neden savunur?Çözemedik ama sonunda çözdük.

 10. 1 Şubat 2024, 16:02

  Göklerden gelen yeni bi karar mı var yoksa? Yerli ve milli kozmonotumuzu göklere yeni yollamışken bi sorayım istedim.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!