Erdoğan’dan Ümit Özdağ’a: Bunlar daha iyi günleriniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Karkamış ziyareti sırasında bir grubun tepkisi üzerine çıkan arbedeye işaret ederek “Lütfen siyaset yapmayın deyip kovdular. O da gidip bir dükkana sığındı. Daha dur bu iyi günleriniz" dedi. Erdoğan, partisinin Anayasa değişikliği için görüştüğü HDP için de "Teröristlerle kol kola Kandil'de dolaşanlar bu milletin oylarının temsilcisi olamaz" ifadelerini kullandı.

featured

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın dün Gaziantep’in Karkamış ilçesine yaptığı taziye ziyareti sırasında bir grubun tepkisi üzerine gerginlik yaşanmıştı. Zafer Partililer ile grup arasında çıkan arbede polisin araya girmesi ile son buldu.

Özdağ yaşanan olayında ardından, “2-3 tane provokatörle, rezil Suriye politikanızı burada insanların ölmesini örtemezsiniz. Bu insanlar sizin bu pis politikanız yüzünden öldü. Şam’da Cuma namazı kılacağız diye öldürdünüz. Öldürmeye de devam ediyorsunuz. Buraya yolladığınız provokatörlerin burada yaptıklarının hiçbir geçerliliği yok. Süleyman’ın provokatörlerinin canı cehenneme diyorum ben” dedi.

Yaşanan arbede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da gündemindeydi. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan Erdoğan, isim vermeden, “İşte particiklerden bir tanesi dün Gaziantep’ten Karkamış’a geçmiş. Karkamış’ta mülteci kardeşlerimiz hakkında laf etmeye kalkınca, ‘lütfen haset yapmayın’ demişler. O da gidip bir dükkana sığınıyor. Daha dur, bu iyi günleriniz. Kadın ve çocuk katilleriyle dirsek dirseğe dolaşanlara inşallah 2023 ders yılı olacaktır” dedi.

‘BU MİLLETİN TEMSİLCİSİ OLAMAZ’

Erdoğan, HDP’lilere yönelik de “Parlamentoya öyle veya böyle girip ondan sonra teröristlerle kol kola Kandil’de dağlarda dolaşanlar, bu milletin oylarının temsilcisi olamaz.” ifadelerini kullandı.

‘SANDIKTA DA BIRAKMAYAIM’

Karkamış’a atılan PYD/YPG roketleriyle can veren çocuk için de “Şehit edilen o 4 yaşındaki yavrumuzun kanını yerde bırakmayalım derken, aynı zamanda sandıkta da bırakmayalım” dedi.

Erdoğan’dan Ümit Özdağ’a: Bunlar daha iyi günleriniz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 4 gün önce

  Baki olan Allah be, gün ola devran döne

 2. 4 gün önce

  Ve HDP ile açılıp saçılıp son anda vazgeçip, şimdilerde tekrar HDP’ye ziyarete gidenler neyin karşısında?

 3. 4 gün önce

  PKK/hdp ile Kürdistan Açılımı yapan Sığınmacı işgalini onaylayan partiler için günler iyi geçecek, Meclisde Açılım düşmanı tek parti Zafer için günler kötü geçecek öyle mi! Elinizden geleni ardınıza koymayın. Türk/Atatürk diyenler bu işten Zaferle çıkacak..

 4. 4 gün önce

  Parti başkanına tehdit kimi korkutmak için?

 5. 4 gün önce

  Ümit hocanın yanındayız

 6. 4 gün önce

  koruma ordusu var mı özdağın?
  özdağa hakaretten kaç kişi yargıyla muhattap edildi?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!