Eski defterler açıldı… Levent Gültekin’in ‘Abdullah Gül’ iddiasında yeni perde

Abdullah Gül'ün adaylığının hararetli savunucularından Halk Tv programcısı Levent Gültekin'in anket iddiası Bekir Ağırdır tarafında yalanlanmıştı. Gültekin yeni iddialarla Ağırdır'a yanıt verdi.

featured

Halk Tv programcısı Levent Gültekin, önceki Cumhurbaşkanı seçimleri için yapılan seçim anketinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı kazanan tek adayın Abdullah Gül olduğunu öne sürmüştü. Bu iddiayı da KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır’ın yaptığı ankete dayandırmıştı. Hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Hulusi Akar’ı helikopterle Abdullah Gül’e aday olmaması için bu sonuç üzerine gönderdiğini öne sürmüştü. Ağırdır ise iddiayı yalanlayarak, “Böyle bir araştırma yapmadık” demişti.

Levent Gültekin, olayla ilgili yeni iddialarda bulundu. Diken’de yayınlanan yazısında Gültekin, “KONDA Araştırma Şirketi Başkanı Bekir Ağırdır görüşlerine kıymet verdiğim, hukukum da olan biri. Hukukum olan biriyle böyle anlamsız bir tartışma yaşıyor olmak beni fazlasıyla rahatsız ediyor. Diğer yandan ülke bu haldeyken, ciddi sorunlarımız, dertlerimiz varken gündeminizi böyle bir konuyla meşgul ettiğim için çok üzgünüm. Bekir beyin beni yalanladığı sözlerine karşı bir açıklama yapmak zorundayım” ifadelerini kullandı.

Gültekin şöyle devam etti:

“Olayı anlatırken hem muhalefet liderlerinin hem de Abdullah Gül’ün ortak aday fikrine ikna olmasının nedeninin, ‘Konda Araştırma Şirketi Başkanı Bekir Ağırdır’ın yaptığını söylediği ve liderlere sunduğu anket olduğunu’ yazdım. Fakat Bekir bey dün böyle bir anket yapmadığını öne sürerek beni bir anlamda yalan söyleyen biri durumuna düşürdü. Bekir beyin açıklamasından sonra o sürecin içinde bulunan yaklaşık 20 kişiyle konuştum. Hepsi de Bekir beyin bu açıklamasına çok şaşırdığını söyledi. Bekir bey herkesin bildiği bir konuyu niçin yalanlama ihtiyacı hissetti, gerçekten anlamadım. Bekir bey, elinizdeki anketi muhalefet liderlerine sunarak onları Abdullah Gül’ün ortak adaylığına ikna etmeye çalışmadınız mı? Muhalefet liderleri “Tamam” dedikten sonra Abdullah Gül’ün Ayazağa’daki ofisine gidip, “Elimizdeki anketlere göre bir tek siz kazanıyorsunuz, lütfen muhalefetin ortak adaylık teklifini kabul edin” demediniz mi? Abdullah Gül, sizin ikna çabalarınız sonucunda bu teklife “Evet” demedi mi?  Bu olumlu cevabı alıp muhalefet liderlerine götürmediniz mi?”

Halk Tv-TELE 1 kavgası… Yanardağ’dan Levent Gültekin’e: Senin gibi bir siyasal islamcı…

Eski defterler açıldı… Levent Gültekin’in ‘Abdullah Gül’ iddiasında yeni perde

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!