Falyalı’nın kumarhanesi Çakıcı’ya mı geçti?

featured

Alaattin Çakıcı‘nın Kıbrıs’ta öldürülen Halil Falyalı‘nın otel kumarhanesinin işletmeciliğini üstlendiği öne sürüldü.

Kıbrıs’ta adı kumarhaneler düzeni ve yasadışı bahis iddialarıyla anılan Halil Falyalı’nın öldürülmesinin ardından Ada’da yeni aktörlerin sahne almaya başladığı öne sürüldü. T24 yazarı Tolga Şardan, Sarallar grubunun ardından Alaattin Çakıcı’nın da KKTC’de sahneye çıktığını iddia etti.

Şardan’ın yazısının satır başları şöyle:

“Anlaşılıyor ki; Falyalı, tıkanan sistemin yeniden işlerliğe kavuşturulması ya da sistemin yeniden biçimlendirilmesi sürecinde saf dışı bırakılması gereken bir anahtardı. Son durumu anlayabilmek amacıyla gelişmeleri yakından takip eden bir kaynakla görüştüm. Farklı bir analizde bulundu.

Kaynağıma göre, Falyalı hakkında Kıbrıs’ta başlatılan ‘bir çalışanını dövdürme’ soruşturması aslında sistemin yeniden biçimlendirilmesinde önemli bir köşe taşıydı.

Daha açık konuşmasını istediğimde şu yorumu yaptı bana: Falyalı, cezaevine konulmaya çalışıldı. Kanımca bu kendisine verilen bir mesajdı. ‘Elini eteğini çek, kendini kurtar. Biz dışarıda düzenlemeyi yapalım, ondan sonra sen de dışarı çıkarsın’ dendi. Ancak, Falyalı kendisini sistem dışına iten bu teklifi kabul etmedi. Belki de yapılmak istenilenin farkına vardı. Hiç cezaevine girmedi. Hakkındaki süreç tamamlanana kadar sağlık gerekçesiyle hastanede kaldı ve işlerine devam etti… Sonuçta belki Türkiye kökenli mafya grupları veya uluslararası oluşumlar Falyalı’yı kontrol altına almak yerine tamamen saf dışı bırakmayı tercih etti…

Konuyla bağlantılı birkaç küçük not daha vereyim:

Halil Falyalı’nın ölümünden sonra işlerini devralması beklenen kardeşi Hüsnü Falyalı’nın bir süre önce ağabeyi ile birlikte yürüttüğü işlerini tasfiye ettiğini öğrendim. Kardeş Falyalı’nın yakın zamanda ağabeyini koruyabilmek amacıyla işlerin bir bölümünden kurtulmayı teklif etti ancak olumlu yanıt alamayınca ağabeyinden ticari faaliyetlerini ayırdı.

Diğer bir önemli bilgi ise cezaevinden tahliye olduktan sonra yeniden piyasaya gireceği konuşulan yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Alaaddin Çakıcı, Kıbrıs’ta otel kumarhanesinin işletmeciliğini üstlendi.

Böylelikle, Ada’da Sarallar grubundan sonra Çakıcı da faaliyete başlamış oldu.”

Falyalı’nın kumarhanesi Çakıcı’ya mı geçti?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!