Görevden alınan başkanları Kandil mi belirlemişti

featured

HDP’li Belediye Başkanlarının görevden alınması, akıllara Sırrı Süreyya Önder’in ‘Başkanım adayları Kandil belirledi’ sözlerini getirdi.

Görevden alınan Mardin Diyarbakır ve Van belediye başkanlarıyla ilgili ortaya atılan iddialar 26 Nisan 2014 seçimlerini akla getirdi.

30 Mart Yerel Seçimlerinden sonra 26 Nisan 2014’te, İmralı’ya yaptıkları ziyarette Öcalan’ın “Adayları kim belirledi” sorusuna Sırrı Süreyya Önder’in “Başkanım adayları Kandil belirledi” yanıtı hala belleklerde duruyor.

O seçimlerde, PKK yayın organları HDP’nin yerel seçimlerde belediye başkanlıklarını almasından sonra ‘Kırsalla Kandil arasındaki bağlantıyı şehre ulaştırdık’ diye yazıyorlardı. İhale peşindeki işadamları önce haracını örgüte yatırıp sonra evraklarını hazırlamakta bu durum MASAK raporlarına ayrıntılarıyla yansımaktaydı.

Asfalta bomba, yüksek maaş tahsisi üzerinden örgüte para akışı, dağdaki PKK’lılara sıcak yemek servisi rutin faalliyetlerdi.  Yüzlerce hendek, on metrelerce tünel, kazma kürekle değil belediyelerin iş makinaları ile kazıldı. PKK belediye yardımlarıyla bazı mahallelerde mobese sistemi bile kurmuştu.

Veryansintv.com

Görevden alınan başkanları Kandil mi belirlemişti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!