Kılıçdaroğlu ‘hepsi göreve dönecek’ demişti… CHP’li Yüksel Taşkın, KHK tv’de…

FETÖ'nün Ergenekon-Balyoz kumpasları sırasında Taraf gazetesi yazarlığı yapan ve 2019'da CHP Genel Başkan Yardımcılığına getirilen Yüksel Taşkın, FETÖ'cülerin yayınına katıldı.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD destekli Fetullahçı teröristlerin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamudan ihraç edilen KHK’lıların tamamını göreve iade edeceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun sözleri büyük tepki çekerken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, FETÖ’cülerin programlar yaptığı KHK tv isimli youtube kanalına konuk oldu.

Daha önce yurt çapına KHK’lılarla buluşan CHP, bu toplantılar için Yüksel Taşkın, Gülizar Karaca, Cihangir İslam, Yıldırım Kaya gibi isimleri şehirlere gönderiyordu.

Yüksel Taşkın, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör örgütüne karşı sınır ötesi harekatını kınayan sözde “barış akademisyenleri” arasında yer alıyordu ve ihraç edilmesinin ardından CHP’ye katılmıştı.

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN TEPKİ

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Taşkın’a tepki göstererek sosyal medya hesabından şunları yazdı:

“Taraf Gazetesi eski yazarı CHP Genel Başkan Yardımcısı FETÖ’nün kanalında Kılıçdaroğlu’nun bütün KHK’lılar görevlerine geri dönecek dedikten sonra yayına çıkmış. Ahmet Hamsici, İbrahim Okur, Ercan Şafak, Ömer Diken demek dönecekler. CHP, devleti FETÖ’ye teslim etmeye hazırlanıyor.”

ESKİ TARAF YAZARI

Birçok yabancı devletten ve vakıftan fon alan Medyascope, eski Taraf gazetesi yazarı CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın’a, daha önce katıldığı bir yayında “Olası bir CHP iktidarında Fetullahçıların Türkiye’de bir geleceği olabilir mi?” sorusunu net yanıt vermemişti.

KEMALİZMİ HEDEF ALMIŞTI

CHP’nin 2020’de Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Yüksel Taşkın’ın 2008 yılında verdiği bir röportaj yeniden gündeme geldi.

Taşkın o röportajda Kemalizm’i “ırkçı” ve “dışlayıcı” söyleriyle hedef alıyor.

” Kemalizm baştan beri dışlayıcıdır. Kemalizm azınlıklarla ve farklı etnik kimliklerle bir arada yaşama meselesini çözememiştir. Azınlıkların Türkiye’den gitmesiyle vatan ve millet olunabileceği vurgusuna sahiptir. Kemalizm’in dışlayıcı bir etnik milliyetçiliğe ve ırkçılığa kayabilme potansiyeli var. Özellikle uluslararası meseleler devreye girip de korku ve sıkışma yaşandığında ya da Kürt sorununda sıkıştığında Kemalizm’in ırkçı tarafı ortaya çıkıyor.”

Taşkın , Tanıl Bora ile yazdığı “Sağ Kemalizm” başlıklı makalesinde de şu ifadeleri kullanıyor:

“Seçkinci, atavist(atacı) ve faşizan öğelerle eklemlenen otoriteryanizmi, etnisist-kültüralist açılımları belirgin milliyetçiliği düşünüldüğünde, Kemalizmin esasen sağcı olduğunu ileri sürmek de pekala mümkündür.”

Yüksel Taşkın 2014 yılında Hayat Tv’de katıldığı programda da, CHP’nin özellikle Baykal döneminde kendini yenilemediğini, CHP’nin HDP gibi yapılarla yan yana gelinebilecek bir ortamın oluşması gerektiğini söylemişti.

 

Kılıçdaroğlu ‘hepsi göreve dönecek’ demişti… CHP’li Yüksel Taşkın, KHK tv’de…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 2 Eylül 2022, 08:53

    CHP de Kılıçdaroğlu getirildiği günden bu yana adım adım , ABD + AB örgütleri (FETO ve diğerleri) üst yönetime getirildi.

  2. 2 Eylül 2022, 08:01

    Sayın Özdağ, önümüzdeki seçimde Erdoğan’ı gönderdikten sonra bugün de olduğu gibi sözde muhalifete balans ayarı yapmak için size çok iş düşecek. Biz her şeyi iziliyor ve görüyoruz, yeter ki siz de Türk milletine inanmaya devam edin. Erdoğan’a karşı 6’lı Masa’yı desteklemek zorunda bırakıldık, gerçek bu maalesef; ama nasıl ki göçmen konusunu gündeme getirip muhalefetin o konudaki dilini değiştirdiniz, benzer konularlda da seçim sonrası size ihtiyacımız olacak. Lütfen sahada kalın.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!