Kılıçdaroğlu, İmamoğlu kararından ’28 Şubat’ı sorumlu tuttu

Kılıçdaroğlu Ekrem İmamoğlu ile ikinci kez telefonda görüştü. İstanbul’a doğru yola çıktığını, asla moralini bozmaması gerektiğini ileten Kılıçdaroğlu, yarın, demokrasiye sahip çıkmak isteyen tüm liderlerin davet edileceği bir etkinliğin düzenlenmesi talimatı verdi. Aynı zamanda sosyal medyadan video paylaşan Kılıçdaroğlu, "28 Şubatçılar, artık Saray'ın içindedir. Saray, artık 28 Şubat zihniyetinin ta kendisidir" ifadelerin kullandı

featured

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu hakkında üç buçuk yıldır devam eden hakaret davası bugün sonuçlandı. Mahkeme, İmamoğlu hakkında 2 yıl 7 ay 15 gün hapis kararı verirken siyasi yasak getirdi.

Bugün Almanya’ya ziyarette bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise İstanbul’a acil dönüş kararı aldı.

Kılıçdaroğlu, resmi sosyal medya hesabı Twitter’dan ilginç bir video paylaştı. Kılıçdaoğlu, karardan “28 Şubatçıları” sorumlu tuttu.

Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün hukukun, adaletin katline şahitlik ediyoruz. Bugün aklını ve vicdanını kiralamış insanlara şahitlik ediyoruz. 6 yaşında sistematik bir şekilde tecavüze uğrayan bir çocuğumuzun faillerini gözaltına bile almayan, iki sene boyunca görmezden gelenler bugün Ekrem İmamoğlu’nu 2 yıl 7 ay 15 gün hapis kararı ve siyasi yasakla yıldırmaya çalışıyorlar. 28 Şubatçılar, artık Saray’ın içindedir. Saray, artık 28 Şubat zihniyetinin ta kendisidir. Bu darbeci, yasakçı zihniyetiniz batsın sizin. Ama unuttuğunuz bir şey var; hiçbir Cumhuriyet Halk Partili, zorbalar karşısında sinmez, geri adım atmaz. Göreceksiniz, öğreneceksiniz bunu. Biz and içtik ve dedik ki; ülkeyi bu karanlıktan çıkaracağız. Ama bu karanlığı yenmek yetmez. Bir daha geri gelmemek üzere tarihin çöp sepetine atacağız. Ben İstanbul’dan yola çıkıyorum. Moralinizi bozmayın. Hak galip gelecek, sonunda halk galip gelecek. Milletimize söz veriyorum ki darbeci, organize kötülüğü yeneceğiz. Yeneceğiz. Emin olun. Yeneceğiz.”

28 ŞUBAT DAVASI

İddianamesini FETÖ’cülerin yazdığı 28 Şubat davasında Yargıtay tarafından cezaları onanan yaşları 75-90 arasındaki 11 emekli asker sağlık sorunlarına rağmen 483 gündür cezaevinde.

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu kararından ’28 Şubat’ı sorumlu tuttu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!