Kim bu MSB’deki Gülcüler? ‘Bu seferki darbe ‘biz kılıklılar’dan gelmesin!’

CHP’lilerden gelen bazı açıklamaların ardından başlayan darbe tartışmalarına eski AKP Milletvekili ve Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner de katıldı. Metiner, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yakın unsurların darbe yapabileceğini iddia etti. Metiner, 'Bu seferki darbe ‘biz kılıklılar’da gelmesin' ifadelerini kullandı.

Kim bu MSB’deki Gülcüler? ‘Bu seferki darbe ‘biz kılıklılar’dan gelmesin!’

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in sözleriyle başlayan ve her geçen gün artarak devam eden darbe tartışmalarına bir yenisi eklendi. Bu kez darbenin kimler tarafından yapılabileceğine ilişkin eski AKP milletvekilinden dikkat çeken bir iddia geldi.

Mehmet Metiner, Twitter’da yaptığı açıklamada, “İçimdeki ses şöyle diyor: Devletin kritik noktalarına yerleştirilmiş Gül’cü unsurlara dikkat! Özellikle MSB koridorlarındakilere. FETÖ mücadelesinde başı çekenleri tasfiye konusunda Gül kisveli kripto unsurlar devrede. Bu seferki darbe ‘biz kılıklılar’dan gelmesin. Aman dikkat!” ifadelerini kullandı.


Sosyal medyada çok konuşulan Metiner’in bu sözlerine bazı FETÖ trollerinden de tepki gelmesi dikkat çekti.

Mehmet Metiner’in Abdullah Gül’e yakın unsurlar olarak bahsettiği kişilerin kimler olduğuna ilişkin bir isim vermemesi akıllarda soru işareti bıraktı. Sosyal medyada, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın gençlik yıllarında Abdullah Gül ile olan yakın ilişkisi ve fotoğraflarına atıflar yapıldı. İkilinin İngiltere’de yıllar öncesinde çekilmiş samimi fotoğrafları yayınlanmıştı.

‘AKP İÇİNDE BİR KESİM AKAR’I ETKİSİZLEŞTİRMEK İÇİN SÖYLENTİ YAYIYOR’

Öte yandan CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem de darbe söylentilerine ilişkin konuştu. Tele 1’de Mercek programına katılan Erdem, AKP içinde bir kesimin darbe söylentisini Hulusi Akar’ı etkisizleştirmek için yaydığını ileri sürdü.
Erdem şöyle konuştu:
“Bu darbe söyleminin iki nedeni var. Bir tanesi AKP içerisindeki bir kesim aslında bu söylemin büyümesini istiyor. Çünkü kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla mantığıyla aslında bu söylem Hulusi Akar’ı hedef alıyor. Niye, çünkü Hulusi Akar ordunun başı. Niye, çünkü Hulusi Akar, Recep Tayyip Erdoğan sonrası Cumhurbaşkanlığı için kulis faaliyetleri yapıyor. Partinin başına geçebilmek için. Şu anda kulis faaliyetleri yapıyor. Ankara’da bilinen bir şey bu. 3 isim var. Süleyman Soylu, Hulusi Akar ve Berat Albayrak arasında bir rekabet var. Türkiye’de Hulusi Akar istemediği sürece darbe olmaz. 15 Temmuz faşist FETÖ darbesine Hulusi Akar katılsaydı muhtemelen başarılı olabilirdi FETÖ’cüler. Çünkü Hulusi Akar kilit isim. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde emir komutada şu anda bütün komutanlar Hulusi Akar’ın ağzına bakar. Hulusi Akar sizin kabinenizde ya! Kendi bakanınız mı size karşı darbe yapacak, kim yapacak?”