Kırmızı bültenli teröristi ‘general’ yaptılar… Saray’dan ‘Mazlum Kobani’ açıklaması

Trump'ın dilinden düşürmediği 'General Mazlum'un kırmızı bültenle arandığını hatırlatan Ankara'dan 'politik figür haline getirmeyin' uyarısı geldi.

Kırmızı bültenli teröristi ‘general’ yaptılar… Saray’dan ‘Mazlum Kobani’ açıklaması

ABD Başkanı Trump, sık sık terör örgütü içindeki kod adını anarak “General Mazlum”dan övgüyle söz etmişti. Gerçek ismi Ferhat Abdi Şahin olan YPG elebaşıyla görüşmek için sabırsızlandığını söyleyen Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yazdığı hakaret dolu mektupta da “General Mazlum”la görüşmesini önermişti.

Öte yandan dün Cumhuriyetçi ve Demokrat bir grup senatör ABD Dışişleri Bakanlığı’na bir mektup yazarak, terör örgütü PKK/YPG ‘nin sözde Komutanı Mazlum Kobani’ye ABD’yi ziyaret etmek istemesi halinde hızlı bir şekilde vize verilmesi talebinde bulundu.

Ferhat Abdi Şahin’in siyasi bir karakter haline getirilmesine Ankara tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, terör örgütü YPG/PKK elebaşlarından “Mazlum Kobani” kod adlı Ferhat Abdi Şahin’e meşru bir politik figür gibi davranılmasına tepki gösterdi.

Altun, Reuters’a yaptığı açıklamada, ABD’li bazı yetkililer ve politikacıların, “Mazlum” olarak da bilinen Ferhat Abdi Şahin’e meşru bir siyasi figür olarak davranmalarından derin endişe duyduklarını kaydetti.

Altun, “Ferhat Abdi Şahin, ABD ve diğerlerinin terör örgütü olarak gördüğü PKK’nın üst düzey lideri ve kanun kaçağı. Şahin, Interpol kırmızı bülteniyle aranıyor. Türk güvenlik güçlerini, bir NATO ordusunu ve sivilleri hedef alan birçok terör saldırısı nedeniyle aranıyor.” ifadelerini kullandı.

Terörist Mazlum için vize seferberliği!