Kriptolar yine iş başında! Amiral Yaycı’ya sistematik saldırı

featured

Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı, bir süredir yine FETÖ’cülerin hedefinde. Koronavirüs krizini fırsata çevirmeye çalışan FETÖ’cüler, bugünlerde Yaycı’ya yönelik iftiralarına hız verdi. Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, kriptoların ön ayak olmasıyla birlikte bu süreçte bazı amirallere yönelik itibar suikastı düzenlemek için soruşturmalar açılabileceği iddia edildi.

Tümamiral Cihat Yaycı, gerek akademik çalışmaları gerekse Donanma’daki FETÖ’cülere yönelik etkin mücadelesi ile son yılların en dikkat çeken komutanlarından oldu. Libya ile 27 Kasım 2019’da imzalanan ‘Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası’nın da mimarı olarak gösterilen Amiral Yaycı, Doğu Akdeniz’in yanında son çıkardığı ‘Yunanistan Talepleri-Ege Sorunları’ adlı kitabıyla da ezber bozdu. Yaycı’nın bilimsel gerçeklerle ortaya koyduğu ve uluslararası arenada Türkiye’nin elini güçlendiren çalışmaları, başta Ege ve Doğu Akdeniz’de çıkarı olan küresel güçler ile bunların piyonu FETÖ’cüleri rahatsız etti. Amiral Yaycı, FETÖMETRE ile Donanma’daki kriptolara göz açtırmazken, bu süreçte bütün okları da üzerine çekti. Şimdilerde FETÖ’cülerin tek bir çabası var: Amiral Yaycı’yı itibarsızlaştırmak.

SALDIRILARA HIZ VERİLDİ

Aydınlık’ın haberine göre, Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı, hem Yunan sözcülerinin hem de firari FETÖ’cülerin açık hedefi durumunda. Yunan basını neredeyse her hafta Cihat Yaycı ve tezlerine yönelik hakaretler içeren haberler üretirken, firari FETÖ’cüler sosyal medya hesapları üzerinden pek çok yalan yayıyor. FETÖ’cüler tarafından sahte isimlerle yönetilen 30’un üzerinde hesap, sistematik olarak Yaycı’ya saldırıyor. Uydurdukları yalanlar içinde “Deniz Kuvvetleri’nin en parlak personeli suçsuz yere gönderildi” gibi iddiaların yanında, “Ünlü bir amiralin istifa ettiğini/ettirildiğini duyarsanız şaşırmayın”, “Akar Yaycı geriliminde Erdoğan’ın tercihi amiral oldu” gibi Donanma’yı karıştırmaya çalıştıkları da görülüyor.

Benzer saldırıların yalnızca Amiral Cihat Yaycı’ya yönelik olmadığı, Türk Silahlı Kuvvetleri içinde FETÖ’yle mücadelede başarı gösteren tüm komutanların hedef alındığı da biliniyor. Bu süreçte FETÖ’nün itibarsızlaştırma kampanyasını kriptolar aracılığıyla da yürütebileceği değerlendiriliyor.

SORUŞTURMALAR GELEBİLİR

Öte yandan, Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, söz konusu saldırıların devamında kripto FETÖ’cülerin ön ayak olduğu ‘hukuki bir hamlenin’ gelebileceği, bazı amirallere itibar suikastı düzenlemek için soruşturmalar açılabileceği iddia edildi.

Kriptolar yine iş başında! Amiral Yaycı’ya sistematik saldırı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!