Latif Şimşek’e saldırmıştı… İfadesi ortaya çıktı

Gazeteci Latif Şimşek’i canlı yayında yaşanan gerginlik üzerine reklam arasında darp eden Emrah Topal’ın ifadesi ortaya çıktı. Topal ifadesinde, Şimşek’i sakinleştirmeye çalıştığını, kendilerinin tahrik edildiğini, öfkesine yenildiğini söyledi. 

featured

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt dün akşam katıldığı televizyon programında gazeteci Latif Şimşek ile tartıştı. Tartışmanın büyümesiyle Enginyurt ve koruması olduğu iddia edilen kişi Latif Şimşek’e fiziki saldırıda bulundu. Latif Şimşek Milletvekili Cemal Enginyurt ve korumasından şikayetçi oldu. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Başsavcılık Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında soruşturma evrakının da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderileceğini bildirdi. Koruması olduğu belirtilen Emrah Topal ise tutuklandı.

‘KANALA BERABER GİTTİK’

Sabah’tan Mustafa Sait Özkan’ın haberine göre; Topal’ın emniyet ve savcılıktaki ifadesi ortaya çıktı. 41 yaşında olan ve Kadıköy’de emlakçılık yaptığını söyleyen Topal, arkadaşı Ali Şenyurt’un Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt’un danışmanı olduğunu söyledi.

Televizyon kanalında canlı yayına katılacaklarını öğrenince yanlarında misafir olarak katılmak istediğini aktaran Topal, “Kanala beraber gittik. Programa ara verildiğinde beraber çay, kahve içtik. Programın bir bölümünde sesler yükselmeye başladı. Yayının kesildiğini görünce tekrar ara verildiğini düşünerek stüdyoya gittik. İçeri girdiğimizde Enginyurt ile Latif Şimşek arasında sözlü tartışma olduğunu gördük. Program konukları Cemal Bey’i sakinleştirmeye çalışıyordu” dedi.

Cemal Enginyurt

‘SAKİNLEŞTİRMEK İSTEDİM’

Kamera görüntülerinde defalarca Şimşek’i yumrukladığı görülen Topal, kendisinin Latif Şimşek’i sakinleştirmek amacı ile önünde durarak ‘Sakin ol’ diyerek yerine oturmasını istediğini öne sürdü. Topal, “Ancak bana bir anda sinirli bir şekilde ‘ Sen kimsin lan’ diye tepki verdi. Ben sinir hali olduğunu düşünerek karşılık vermedim. Arkamı dönerek Cemal Bey’i sakinleştirmek istedim” ifadelerini kullandı.

‘ÖFKEME YENİLDİM’

Topal, “Son olarak ‘Sen kimsin ulan bana sesini yükseltiyorsun’ diyerek masa üzerinde bulunan kupayı tutunca atacağını düşündüm. Müdahale etmek istedim ancak aşırı tahriklerinden dolayı öfkeme yenildim ve şahsa fiziki müdahalede bulundum. Daha sonra orada bulunan kişiler araya girdi. Sakinleştim ve kanal binasında ayrıldık” şeklinde ifade verdi.

Fakat olay anına ilişkin yayınlanan görüntülerde Latif Şimşek’in masa üzerindeki bardağı tuttuğuna ilişkin ayrıntı yer almaması dikkat çekti. Latif Şimşek olay ile ilgili açıklamalarında Cemal Enginyurt ve yanındaki kişilerin küfürlerine de maruz kaldığını açıklamıştı.

Latif Şimşek’e saldırmıştı… İfadesi ortaya çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!