Mansur Yavaş cephesinden Demirtaş iddialarına yalanlama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın vatandaşların derdini dinlediği kalabalık ortamda bir kişinin "Selahattin Demirtaş'ı istiyoruz" demesi üzerine "İnşallah" yanıtını verdiği görüntüler gündem oldu. Konuya ilişkin açıklama yapan ABB Basın Dairesi, "Sayın Başkan, şikayetini dile getiren bir kişiye sıkça 'inşallah' sözüyle yanıt vermiştir. Özellikle 'Selahattin Demirtaş'ı istiyoruz' sözüne bu yanıtın verildiği şeklindeki manipülatif haberler gerçeği yansıtmamaktadır." dedi.

featured

ABB Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Gültekin, CHP’li belediye başkanlarının Van’daki toplantısının ardından Mansur Yavaş hakkında yapılan haberlere bugün sosyal medya hesabında yaptığı açıklamayla yanıt verdi.

Gültekin, paylaşımlarında şunları kaydetti: “ABB Başkanı Mansur Yavaş, Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldığı Van’da vatandaşlarla bir araya gelmiştir. Van halkı Sayın Başkan’a yoğun ilgi göstermiş, bu nedenle zaman zaman programda aksamalar dahi yaşanmıştır. Bu ilginin bazı odakları rahatsız ettiği açıktır. Sayın Başkan, yüzlerce insanın bulunduğu gürültülü ortamda yönetimsel şikayetini dile getiren bir kişiye sıkça ‘inşallah’ sözüyle yanıt vermiştir. Özellikle ‘Selahattin Demirtaş’ı istiyoruz’ sözüne bu yanıtın verildiği şeklindeki manipülatif haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

‘BUGÜNE DEK SİYASİ KONULARDA YORUM YAPMADI’

Esnaf ziyareti esnasında kalabalıkta oluşan bu durum, görüntülerde de net olarak anlaşılmaktadır. Hal böyle iken özel demeç verilmiş gibi atılan başlıklar, kesilip biçilen videolar ve dev bir trol organizasyonu ile yapılan suni algılar, gerçeğin karşısında hapsolmaya mahkumdur.

ABB Başkanı, 6 milyon Ankaralının Belediye Başkanı olma vazifesini hiçbir ayrım gözetmeksizin sürdürmektedir. Bu sorumluluk gereği bugüne dek siyasi hiçbir konuda yorum yapmamıştır, bundan sonra da görevi tamamlanana kadar yapmayacaktır.

‘KONUNUN MUHATABI MANSUR YAVAŞ DEĞİL’

Selahattin Demirtaş konusunun muhatabı ABB Başkanı Mansur Yavaş değil, mahkemelerdir. Hukukun üstün olduğu çağdaş demokrasilerde bu meseleler siyasetin değil hukuk devletinin konusudur. Bir hukukçu olan Sayın Başkan da ülkemizde bu ilkenin yerleşmesini gönülden savunmaktadır.

Sayın Başkan’ın vatan ve millet sevgisi mevsimlik değildir; manipülatif haberleri yapanların meşrebinde olduğu gibi zaman ayarlı hiç değildir. Bu duruş, ezelden ebede sabit kalacaktır.”

 

Mansur Yavaş cephesinden Demirtaş iddialarına yalanlama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 8 ay önce

    Burdan Yavaşın Demirtaş konusunda ne düşündüğünü tabii ki anlamadık, bu kadar akmaz kokmaz siyaset laboratuvarda olmaz yani!

  2. 8 ay önce

    millet ittifakının ne yapmaya çalıştığı, kimi aday yapacağı hala muamma. her tarafa oynamaları apayrı bir muamma. chpnin yönetim kadrosuna baktığım zaman millilik Atatürkçülük göremiyorum. Bunu iyi parti sübvanse ediyor şu an. Ancak chp hdp uğruna iyipartiye rağmen bazen Türkten başka her kesime şirin. Seçimi kazanmak için hamle yapılmadığı gibi aksine dursalar zaten kazanabilecekleri seçimide demirtaş sevdası yüzünden kaybedecekler. Türkleri görmezden gelen bu zihniyetin acilen değişmesi lazım. Türklükten millikten korkan bir chp kime fayda sağlar. Ünal çeviköz gibi liboş takımı mı ülkeyi düze çıkartacak. Bu adam bile yani susuyor. Terörist destekçilerine tepkini koyacaksın bu kadar basit.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!