Mansur Yavaş’tan 6’lı Masa’ya yeni formül: Genel başkanlarla konuşacağım

Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı ve ABB Başkanı Mansur Yavaş, Altılı Masa'yı oluşturan liderlerin milletvekili adayı olmalarını istediğini söyledi. Yavaş, konuyu genel başkanlara ileteceğini de söyledi.

featured

ABB Başkanı Mansur Yavaş, Altılı Masa’daki ‘Akşener’ kriziyle ilgili konuştu.

Yavaş, Altılı Masa’yı oluşturan partilerin genel başkanlarının milletvekili olmasını istediğini söyledi. ABB Başkanı, konuyu liderlerle görüşeceğini de belirtti.

‘GÜZEL MAKAMLAR’

HaberTürk TV’de Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programında konuşan Yavaş, şu sözleri kullandı:

Sayın Akşener büyük teveccüh gösterdi. Biz devam etmesi gerektiğini düşünüyorduk. Sayın Akşener dedi ki, ‘O zaman elinizi taşın altına sokacaksınız, uzlaşma bu şekilde gerçekleşir’ dedi. Bizim makam mevki derdimiz yok. Ankara, İstanbul belediye başkanlıkları güzel makamlar. Sayın Akşener’in arzusu üzerine ‘Sizin orada olmanız, yönetimde etkili şekilde vatandaşla kurduğunuz bağın devam etmesi gerekir’ dedi. Bu da uygun bulundu. Meral Hanım önerdi, sayın genel başkanımız da kabul etti. Son gün oldu, birkaç saate sıkıştı.

‘PARTİLERİN BAŞINDA OLSUNLAR’

Birkaç gün vaktimiz olsaydı şunu önerecektik, ‘Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak beni ve Ekrem Başkan’ı ilan edin, sayın genel başkanlarımız milletvekili olsun ve partilerin başında olsunlar’ diyecektik. Kendi grupların başında olmasının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bu benim fikrim. Bunu sayın genel başkanlarla konuşacağım ama takdir masanın.

Mansur Yavaş’tan 6’lı Masa’ya yeni formül: Genel başkanlarla konuşacağım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!