Memleket Partisi’nde toplu istifa krizi

Genel Başkan Muharrem İnce başkanlığındaki Memleket Partisi heyetinin Anıtkabir ziyaretinin ardından Kayseri teşkilatından toplu istifa kararı geldi.

featured

VERYANSIN TV

Memleket Partisi kuruluşunun 1. yıl dönümünde 17 Mayıs tarihinde Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirmişti.

Ziyaretin ardından Memleket Partisi Kayseri teşkilatı toplu istifa kararı aldı.

İl, ilçe başkanları ve yöneticileri ortak bir açıklama yayımlayarak Parti Meclisi Üyesi Şeref Albeniz’in Kayseri İl Başkanı Kubilay Söyler’e Anıtkabir ziyareti sırasında saygısızlık yaptığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Memleket Partisi, parti meclis üyesi Şeref Albeniz’in, Anıtkabir ziyareti esnasında İl Başkanımız Syn. Kubilay Söyler’e yapmış olduğu saygısızlığı İl, ilçe Yönetimleri ve Başkanlıkları olarak şahsımıza yapılmış bir saygısızlık olduğunu kabul edip istifamızı sunarız.”

Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre tartışma PM Üyesi Albeniz’in, İl Başkanı Söyler’e yaptığı uyarının ardından başladı. İddialara göre, Albeniz, Söyler’in Anıtkabir’de toplu fotoğraf çekiminde Genel Başkan Muharrem İnce’nin yanında yer almamasını istedi, İnce’nin yanında yer alacak ismin İzmir İl Başkanı olduğunu söyledi.

Söyler buna karşı çıkarak Albeniz’e “Ben de il başkanıyım, o da… O da büyükşehir ben de… İşine bak” deyince tartışma alevlendi. Albeniz’in Söyler’e hakaret ettiği, yerinden ayrılmaya zorladığı iddia edildi.

Ardından Kayseri teşkilatında istifalar yaşandı.

Memleket Partisi’nde toplu istifa krizi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 10 ay önce

  Vatan elden gitmis, bunlarin ugrastigi islere bak. Hepsi peynir kapma derdindeki fareler. Hepsinin derdi kendisine yer acmak. Bunlardan bir halt olmaz.

  • 10 ay önce

   Haberi tekrar okursanız sorunun peynir kapma değil, kişisel ego olduğunu görürsünüz. Memleket Partisini peynir dağıtan yada üreten bir yer değil. Tüm il ve ilçeler kendi masrafını kendi karşılıyor. Ülke bu halde ise sorumlusu, Memleket Partisinden çok sizin de içinde bulunduğunuz vatandaşların tercihleridir.

 2. 10 ay önce

  Bunlardan bir cacik olmaz. Kafa YCHP kafasi olunca degismiyor hicbirsey. Derde bak!! Kim genelbaskanin yaninda duracak sonra da istifa et. Bu kafayla birakin siz iktidar miktidar hic bir halt olamazsiniz cünkü YCHP den de beter durumdasiniz belli ki.

 3. 10 ay önce

  Boş işler bunlar.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!