Millet İttifakı’nda yeni kriz… Babacan’dan dikkat çeken mesaj

DEVA Partisi lideri Babacan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu'nun "kamulaştırma" açıklamasına yanıt verdi. Babacan, "6 genel başkan ayrı ayrı şeyler söylüyor. Böyle bir tablo güven oluşturabilir mi? Vatandaştan destek alabilir mi? Mümkün değil” dedi.

featured
service

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 6’lı masayla ilgili Özlem Gürses’in YouTube kanalında açıklamalarda bulundu.

‘BÖYLE BİR TABLO VATANDAŞTAN DESTEK ALIR MI?’

Babacan, “Şimdi 6 partinin ortak Cumhurbaşkanı adayı bugün özelleştirmeyle ilgili ne söyleyecek? Diyelim ki bugün adayımız şu diye açıklasak” diyen Babacan, Özlem Gürses’in gazetecinin “Kılıçdaroğlu bugün ‘kamulaştırma’ dedi” şeklindeki hatırlatması üzerine şunları söyledi:

“Evet belki başka bir genel başkana sorsanız başka bir şey diyecek. Başka genel başkana sorsanız başka bir şey söyleceyecek. Cumhurbaşkanı adayı da başka bir şey söyleyecek. Böyle bir tablo vatandaştan destek alır mı? Böyle bir tablo vatandaşın güvenini oluşturabilir mi? Mümkün değil yani.”

GÜLTEKİN UYSAL KRİZ ÇIKARMIŞTI

Altılı masanın ortaklarından Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal‘ın geçen günlerdeki sosyal medya paylaşımı siyasi kulisleri hareketlendirmişti. Gültekin Uysal’ın Cumhurbaşkanı adayı kriterleri arasında “20 yıllık Akp döneminde sorumluluğa ortak olmamış olmak” şartını da sayması altılı masanın eski AKP’lileri Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’da rahatsızlık yaratmıştı.

Uysal paylaşımda; “Türk Milleti’nin Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili 3 ölçüsü var; 20 yıllık Akp döneminde sorumluluğa ortak olmamış olmak, seçilebilirlik, seçim sonrası 20 yılda Akp tarafından ‘devr-i sabık’ muamelesine maruz kalan TC Devleti’ni kurucu bir ruhla yeniden tesis etme yetisi!” ifadelerini kullanmıştı.

thumbnail
İlişkili haber

Uysal parti parti geziyor… Tweet özrü sırası Babacan’da

Millet İttifakı’nda yeni kriz… Babacan’dan dikkat çeken mesaj

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Mızıkçılık yapmayın. Alışmışsınız nasıl olsa büyük abiniz kulağınızdan çekince süt dökmüş kedi gibi olmaya. Kulaklarınız onun için uzun demek ki… Hepiniz Kenan Evren’in sopasıyla “büyük devlet adamı” Özal’ın uyguladığı ekonomi politikasını takip etmediniz mi, etmiyor musunuz. İktidarı, muhalefeti rakip ittifaklar olarak bile aynısınız. Sizin oralarda müttefiki olmayan tek unsur Türkiye halkı, Türk milleti. Sizi çarpacak olan da onlar. Çünkü onların topraklarında ve onların ülkesinde çelik çomak oynuyorsunuz! Artık sona geldiniz.

 2. 2 hafta önce

  Hakkı Özdal ve Bahadır Özgür, Medyascope / İki Satır 4 Nisan yayInInda bu davranIs tarzInIn nedenini cok guzel acIklamIs. Ilgilenen Youtube’da bulabilir.

  Cevapla
 3. 2 hafta önce

  6’lı masaya gerek yoktu ki,Deva Partisi ve Gelecek Partisinin oy oranları milletvekili çıkarmaz oransal olarak hiçbir katkısı yok,psikolojik etkisi bile yok.Seçim anında oyları 2 ana muhalefet partisi alır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!