Murat Hazinedar’dan ‘İmamoğlu’ iddiası: Albayraklar sayesinde hızlıca aklandı

Eski CHP Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın rüşvet ve yolsuzluk iddiasıyla yargılandığı davada İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da adı geçti. Mahkemede savunmasını yapan Hazinedar, İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak'a yakın olduğunu belirtip 'Albayraklar sayesinde hızlıca aklandığını' öne sürdü.  

featured

ENGİN BALIM / VERYANSIN TV

Eski CHP Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve eski CHP meclis üyesi Hüseyin Avni Sipahi’nin de sanıkları arasında yer aldığı “rüşvet ve yolsuzluk” iddialarıyla açılan davaya devam edildi.

İstanbul 31. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuksuz sanık Murat Hazinedar savunma yaptı.

SÖZÜ İMAMOĞLU’NA GETİRDİ

Savunmasında, 19 Ocak 2017’de BİMER üzerinden kendisi ve dönemin Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında yapılan bir ihbara dikkat çeken Hazinedar, söz konusu ihbarda, ‘FETÖ ile iltisaklı oldukları’ yönünde haklarında suç duyurusunda bulunulduğunu hatırlattı. İfadelerinin SEGBİS’le de kayıt altına alındığının altını çizen Hazinedar, İmamoğlu’nun Trabzonlu olması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak ve Albayrak ailesine yakınlığı sayesinde 6 ay gibi kısa bir süre içinde, hakkında “kovuşturmaya gerek yoktur” şeklinde karar alabildiğini öne sürdü. Kendisinin ise aynı şikayetten 8 yıl sonra aklanabildiğini belirtti.

Hazinedar gibi, tecrübeli bir avukat ve siyasetçinin, konuyu mahkeme huzurunda İmamoğlu’na getirmiş olması ise dikkat çekti.

Hazinedar’ın mahkemeye sunduğu evraklardan

BİLİRKİŞİ RAPORU LEHE ÇIKTI

Öte yandan, mahkemeye ulaşan bilirkişi raporu Hazinedar ile birlikte yargılanan sanıklar lehine çıktı. Mahkeme heyeti ara kararında tüm sanıklar hakkındaki adli kontrol tedbirinin kaldırılmasına karar vererek, davayı ekim ayına erteledi.

NE OLMUŞTU?

Beşiktaş Belediyesi ile ilgili soruşturma 2016 yılında 2 müfettişin yaptığı incelemelerle başlamış. Müfettişler belediyede yaptıkları incelemelerde verilmemesi gereken ruhsatların verildiğini fark edince araştırmayı derinleştirmişti.

Yapılan inceleme sonrası, müfettişlerin hazırladıkları rapor, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gitmiş ve dönemin belediye başkanı Hazinedar ve 17 isim hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. 16 Aralık 2022’de ise, Hazinedar ve yardımcısı Sipahi tutuklanmışlardı.

Uzun süredir devam eden davada 2023 Mayıs ayında tutuksuz yargılanma kararı çıkmıştı.

Murat Hazinedar’dan ‘İmamoğlu’ iddiası: Albayraklar sayesinde hızlıca aklandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. 30 Mayıs 2024, 10:01

    Albayraklar İmamoğlu ulan ben bu ülkeyi hiç anlamayacağım

  2. 30 Mayıs 2024, 09:01

    Murat Hazinedar, mustafa sarıgül’ün eski avuaktıdır. 2014 seçimlerinde CHP istanbul adayı olan sarıgül, Beylikdüzü’ne Ekrem İmamoğlu’nu monte ederken, Beşiktaş’a da Murat Hazinedar’ı koymuştu.

    Rasim bölücek de Hazinedar’a acayip yakın biridir.

  3. Beşiktaş eski belediye bşk. Hazinedar’ın, CHP eski lideri Kılıçdaroğlu ile çok özel finansal ilişkiler içinde bulunduğu, yıllardır konuşulur.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!