NATO’nun hedefi belli oldu… ‘Türkiye çok dikkatli olmalı’

ABD'nin NATO üzerinden Karadeniz ve Doğu Akdeniz'de yeni planlar içinde olduğunu belirten Amiral Deniz Kutluk, Türkiye'nin bu planlar içinde büyük zarar göreceği konusunda uyardı.

NATO’nun hedefi belli oldu… ‘Türkiye çok dikkatli olmalı’

VERYANSIN TV

Emekli Tümamiral Deniz Kutluk, iki gün süren ve NATO’nun önümüzdeki süreçteki adımlarının konuşulduğu NATO Savunma Bakanları toplantısını değerlendirdi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in açıklamalarını yorumlayan Kutluk, NATO’nun bu süreçten sonra odaklandığı yerin Rusya ve Çin olduğunu söyledi.

Özellikle NATO’nun Rusya’ya karşı rahatsızlığını dile getirdiğini belirten Kutluk, Rusya’yı kontrol etmek için özellikle ABD’nin Karadeniz ve Doğu Akdeniz’e gözünü diktiğini söyledi. Kutluk, Karadeniz’e kıyısı olan 3 NATO ülkesinin bulunmasına ve bölgenin güvenli olmasına rağmen ABD’nin buraya gözünü dikmiş olmasını dikkate değer buldu.

Amiral Kutluk, ABD’nin Doğu Akdeniz’de de Rusya’nın faaliyetlerinden rahatsızlık duyduğunu, Rusya’yı engellemek için de Doğu Akdeniz’e önem verdiğini vurguladı.
Kutluk, ABD’nin bu planlarının Türkiye’nin zararına olabileceğini, bunun için de çok dikkatli olunması gerektiğini söyledi.
Kutluk Veryansın Tv’de yayınlanan Pankuş programında önemli açıklamalar ve yorumlar yaptı.
Kutluk programda, Almanya’nın ABD ile olan gerginliğine, NATO’nun Karadeniz’deki varlığına, NATO’nun Kovid-19 planına, Afganistan ve Libya’ya NATO’nun nasıl baktığına ve Türkiye’nin Fransa ile yaşadığı krizle ilgili konuştu.
Kutluk’un çarpıcı açıklamalarının tamamı videomuzda…