Nebati Washington’da… İMF Başkanı ile sıcak fotoğraf

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ABD ziyaretinde yaptığı görüşmelere ilişkin twitter hesabından paylaşımlarda bulundu. Ziyarete Nebati ve IMF Başkanı Kristalina Georgieva’nın sıcak tokalaşma fotoğrafı damga vurdu.

featured

VERYANSIN TV

Sosyal medyada bazı yorumcular Bakan Nebati‘nin paylaştığı fotoğrafa ilişkin IMF ile yeniden masaya oturma işareti olabileceği değerlendirmesini yaptı.

IMF Başkanı Kristalina Georgieva’nın başkanlık ettiği toplantı için Bakan Neibati şunları söyledi: “G20 Yükselen Piyasa Ekonomileri Toplantısı’na katıldık. Jeopolitik şoklar, yüksek emtia, gıda ve enerji fiyatlarının yanı sıra küresel finansal koşulların ekonomik etkilerinin ele alındığı görüşmede kırılganlıklara karşı ortak çabanın ve küresel iş birliğinin önemini vurguladık” diye yazdı.

Nebati Twitter hesabından, ABD Ticaret Odası’nın düzenlediği yuvarlak masa toplantısında ABD’nin önde gelen şirketlerinin üst düzey temsilcileriyle bir araya geldiğini belirterek, “Devreye aldığımız uygulamalar ile ülkemizin ekonomik görünümü hakkında bilgiler vererek Türkiye’nin yatırım potansiyelini detaylıca aktardık” ifadelerini kullandı.

Bakan Nebati bir diğer paylaşımında ise toplantıda ayrıca, “göç ve zorla yerinden edilme konusunda sistematik bir bakış açısının getirebilmesi maksadıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın G20 bünyesinde bir çalışma grubu oluşturulması önerisini yinelediklerini” belirtti.

Temaslara ilişkin bir ilginç nokta da Nebati’nin temaslarını, merkezi Washington’da bulunan Amerika’nın Sesi’nin (VOA), bakanın twitter paylaşımlarına dayanarak haber yapması oldu.

Bakan Nebati’nin IMF Başkanı Georgieva ile baş başa görüşüp görüşmediği konusunda ise bilgi verilmedi.

Nebati Washington’da… İMF Başkanı ile sıcak fotoğraf

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!