‘Almanya’yı terk ediyorlar’ iddiasına BioNTech’ten açıklama

Alman Bild gazetesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı mRNA bazlı bir aşı geliştiren ve Pfizer ile işbirliği yapan BioNtech’in kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin'in ülkeden ayrılacağını iddia etti. BioNTech'ten yalanlama geldi.

featured

Almanya’nın Bild gazetesi, ülkenin yeni yetenekleri ve yükselen markaları tutmakta zorlandığına dikkat çekerek, “Korona kahramanları bile ülkeyi terk ediyor” başlığıyla Berlin yönetimini eleştirildi.

Haberde Özlem Türeci ve Uğur Şahin’in kanser araştırmaları için operasyonlarını Mainz’ten Birleşik Krallık’a taşıma kararı almasına vurgu yapıldı.

Bild’de yer alan haberde, “Eskiden ‘Made in Germany’ bir kalite işaretiydi fakat bu artık değişti ve giderek daha çok şirket fabrikalarını ve araştırmalarını yurt dışında yapıyor. Ya da tamamen gidiyor. Son örnek Alman corona devi BioNTech” denildi.

‘ALMANYA’DAKİ SİYASETÇİLER KARAR VERMELİ’

Gazeteye konuşan Prof. Dr. Özlem Türeci ise, “Almanya’daki siyasetçiler geçici çalışma şartları konusunda nihai karar vermeli” dedi.

Türeci, “Avrupa’da biyoteknoloji ekosistemlerinin teşviki ve ilgili yönetmelikler ve yönergeler için ve araştırmanın finansmanıyla bunun uygulamaya daha hızlı dönüştürülmesi” gibi sebeplerin kararlarında etkili olduğunu söyledi.

BİONTECH’TEN AÇIKLAMA

BioNTech Kurumsal İletişim Başkan Yardımcısı Jasmina Alatovic, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bild gazetesinin haberinin doğru olmadığını belirtti.

Alatovic, “(Haberin) Düzeltilmesini istedik. İngiltere’de ek yerler planladığımız doğrudur. Bunun BioNTech’in Almanya veya dünya çapındaki konumları üzerinde hiçbir etkisi yoktur.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, BioNTech, 6 Ocak’ta yaptığı açıklamada, İngiltere’de kanser tedavisi için bir AR-GE merkezi kurulmasına yönelik İngiltere Sağlık Bakanlığı ile anlaştığını duyurmuştu.

 

‘Almanya’yı terk ediyorlar’ iddiasına BioNTech’ten açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 1 hafta önce

  Zavallı inananlar

 2. Lan çıldırmak işten değil!Aşı diye 6 tane yaptırdığımız şeyi başta kendileri ve mecbur yaptıran biz nedir işe yaradı mı sağlığımıza ne getirdi götürdü bilmiyoruz bu zaten skandal.Yetmedi utanmadan insanlık ahlakını ezip geçti parayla aşı kardeşim ayağına dünyayı aşı kumarhanesi yaptı bu başka büyük ayıp (Çiçek aşısını bulup insanlığın malıdır diye patent bok püsür ezip geçen iki doktora büyük selam).Şimdi de gidiyormuş filan.Deh!Paranın emrinde cehenneme bile gidersiniz ki şüphemiz yok!

 3. 1 hafta önce

  Eyvahh kanser aşısı bulmuşlar ayvayi yedik zorla yaptirmasalar bari.

 4. 1 hafta önce

  Şeytanın almanya şubesi ingiltereye taşınıyormuş çok da şey etmeyin.

 5. 6 gün önce

  Pandeminin yoğun oldugu dönemde koşa koşa aşı sırasına girip aşı yapıtırken de “kendi özgür iradem ile bu aşının yapılmasına onay veriyorum” şeklinde bir onam kağıdı veren ve bu işlemi en az 4-5 kez tekraren yapan kitleler bugun çıkmış zorla yapıldı vs vs diyorlar. Halbuki pandemiden gunde 300 kişinin öldüğü dönemde aşı kuyruklarına girenler de bu insanlardı, şimdi sallamak kolay tabi…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!