Sedat Peker’den yeni ‘Süleyman Soylu’ iddiaları

Sedat Peker Twitter'da "deli çavuş" adlı hesaptan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenoğlu'nun olaylı boşanması ile ilgili iddialarda bulundu. Peker ayrıca, Cumhurbaşkanı danışmanı Taranoğlu'nun demir çelik yolsuzluğu kapsamında tutuklanan örgüt lideri Hüseyin Eryılmaz ile sık sık görüştüğünü ve rüşvet aldığını iddia etti.

featured

Suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker Twitter’da “deli çavuş” adlı hesaptan, yeni paylaşımlar yaptı.

“Ailem, oğlum ve şirketiyle ilgili kim ne biliyorsa 1 hafta süre; bir tek şey çıkarsa 1 dakika görev yapan şerefsizdir” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili yeni iddialarda bulunan Peker, “Zehra Taşkesenlioğlu mahkemeye boşanma dilekçesi verince bu dilekçeyi ilk olarak neden sana yolladı? Ve sen rektör Ünsal Ban’ı bir arkadaşı vasıtasıyla kibar yollu olarak neden tehdit ettirdin? ” diye sordu.

Beykoz’daki mülkü’nün “Milli Parklar ve Bahçeler”e devredildiğine dair haberi doğrulayan Peker, “Beni tahrik edip seçimden önce elimdeki cephaneyi kullanmamı istiyorlar” ifadelerini kullandı.

‘Demir Yumruk’ operasyonu hakkında da paylaşımlar yapan Peker, “Bu operasyonun olacağından tüm örgüt liderlerinin haberi vardı. Paralarının hemen hemen hepsini yurt dışına kaçırdılar.” dedi.

Sedat Peker’in paylaşımlarının bir bölümü şöyle:

1-) Kıymetli dostlarım, @cumhuriyetgzt ‘de bugün çıkan haber bir konu haricinde kesinlikle doğrudur. Yanlış olan o evin vergilerinin 25 senedir değil 65 senedir düzenli olarak ödendiğidir. Bahsi geçen ev 25 senedir ailemize aittir. Beykoz bölgesindeki hemen hemen bütün…

2-)…evler aynı konumdadır. Düzenli olarak yıllık devlete vergisi ödenir. Halk arasında bu evlere belediye tapulu ev denir. Emlak barışı yasası çıkınca çevredeki tüm evlerle beraber biz de müracaat ettik. Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından şartlarımız uygun bulundu.

3-) Paranın ilk kısmını yatırıp yapı kayıt belgesini aldık (Yani hak sahibi olduk). Evin çok küçük bir bölümü Milli Park Bahçelere aitti. Ancak bu durum tapu almamıza engel değildi. Yapı kayıt belgesi alan herkesin tapuları dağıtılırken geçen sene Mayıs ayında başladığım…

‘EVİME ÇÖKTÜLER’

4-)…açıklamalardan dolayı bizi beklemeye aldılar. 10 gün önce ise şeytanın bile aklına gelmeyecek bir plan yaparak evin ve bahçenin tamamını Milli Park Bahçelere dahil ettiler. Bunun anlamı şudur: Emlak barışı yasasına göre Milli parklara bağlı olan yerlere tapu verilemez.

5-) Yani son günlerin moda tabiri ile eve çöktüler. Beni bu dünyada üç şey delirtirdi. İlk ikisini zaten yapmışlardı. Birincisi çocuklarıma silah çekmek, ikincisi ise vatan sevgimi sorgulamaktı. Şimdi de rahmetli annemin…

6-)…babamın hatıraları ile dolu olan evi tezgah kurarak elimden almaya kalktılar. Daha önce de söylemiştim ya Yüce ALLAH kaderini yazıyor, yapacak bir şey yok. Beni tahrik edip seçimden önce elimdeki cephaneyi kullanmamı istiyorlar (çünkü bizim insanımızın hafızasının

7-)… 1-2 aylık olduğunu onlar da biliyorlar). Ancak ben saf değilim. Fakat tez canlı da bir insanım. Bu yüzden c

😎 Fakat benim canımı bu şekilde yakacaklarını bildiğim için de ani tearuzlar için ayırdıklarım da farklı farklı. Ben bu yolları yemem oğlum, hem de hiç yemem.”

ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU İDDİASI

Eski SPK Başkanı Fuat Taşkesenlioğlu’nun kız kardeşi AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve boşanma davası açtığı eşi Prof. Dr. Ünsal Ban’la ilgili daha önce yolsuzluk dosyaları yayınlayacağını söylediğini anımsatan Peker, Soylu’ya “İçişleri Bakanı mısın? Yoksa fedai misin? Zehra Taşkesenlioğlu mahkemeye boşanma dilekçesi verince bu dilekçeyi ilk olarak neden sana yolladı? Ve sen rektör Ünsal Ban’ı bir arkadaşı vasıtasıyla kibar yollu olarak neden tehdit ettirdin?” ifadelerini kullandı.

‘DEMİR YUMRUK’ AÇIKLAMASI: 25 MİLYAR TL BUHAR OLDU

Demir-çelik fiyatlarını manipüle eden, 105 milyar liralık sahte faturayla kamuyu 25 milyar lira zarara uğrattığı gerekçesiyle 3 suç örgütüne yönelik düzenlenen ‘Demir Yumruk’ operasyonu kapsamında tutuklanan örgüt liderlerinden Hüseyin Eryılmaz’la ilgili de paylaşımlar yapan Peker, şu ifadeleri kullandı:

“Demir çelik piyasasının büyük bir bölümünü kontrol eden Hüseyin Eryılmaz var. Bu operasyondan dolayı örgüt lideri olarak o da cezaevinde. Ben Balkanlar’dayken bu arkadaşla telefonla görüşüyorduk devamlı. Bu operasyonun olacağından tüm örgüt liderlerinin haberi vardı (demir çelik operasyonundaki örgüt liderleri). Paralarının hemen hemen hepsini yurt dışına kaçırdılar. Size televizyon ekranlarından gösterilen, ele geçirilen paralar var ya onların hepsini toplasanız 40-50 milyon TL etmez. 25 milyar TL buhar oldu.”

‘DEVLETTEN ÇALDIKLARININ HASILAT BÖLÜŞÜMÜ BAZEN YAZIHANEDE BAZEN O ODADA YAPILIYORDU’

Peker bu işin başında ise Cumhurbaşkanı danışmanlarından Serkan Taranoğlu olduğunu öne sürdü. Taranoğlu ile Hüseyin Eryılmaz’ın Ankara’daki ofisinde devamlı buluştuklarını iddia eden Peker, şunları ifade etti:

“Ancak esas buluşma yerleri Ankara Panora Avm’nin içindeki Beymen’in vip odasıdır. Ancak bunlar kurnaz, o odada buluştuklarında başka önemli misafirleri de geleceği zaman kamerayı ya bantla ya da başka bir şeyle kapattırıyorlardı. Devletten çaldıklarının hasılat bölüşümü bazen yazıhanede bazen o odada yapılıyordu. Bunlar kurnaz ama aslında aptallar. Odadan çıktıktan sonra yine her yerde kamera var. Bunların yardımcılarının ellerinde elbise torbaları olurdu. Ancak o torbaların içinde biraz elbise daha çok da para olurdu. Rüşvet takası daha doğrusu devleti soymaktan elde edilen para bu şekilde pay edilirdi. Bu tahkikatı yöneten Sayın Savcı, bu tahkikatın gerçekten neticelenmesini istiyorsan Cumhurbaşkanı danışmanı Serhan Tarancı’nın ve Hüseyin Eryılmaz’ın HTS kayıtlarını ve baz istasyonu kayıtlarını çıkarttırın. Ayrıca biraz önce bahsettiğim Beymen’in bu iki kişi vip odasındayken o odadaki kameranın kaç kere kapatıldığına bakın. Sayın Savcım bundan daha büyük delil olur mu? Bu dediklerim çıkmazsa, söz namus, parmağımı kesecem. Parmağımı keserken de herkese canlı olarak seyrettirecem.”

Peker, elinde Serkan Taranoğlu’nun SPK yolsuzlukları ile ilgili rüşvet amaçlı Whatsapp yazışmalarının olduğunu da öne sürdü.

 

Sedat Peker’den yeni ‘Süleyman Soylu’ iddiaları

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 1 ay önce

  sedat peker.. yasadışı bir şekilde elde ettiğin paraların, evlerin, arabaların, yatların peşine neden düşüyorsun…hay dan geldi hu ya gitti işte..alın terinlemi yaptın o evleri..kaç kişinin canını aldın..kaç ocak söndürdün…vicdanın rahatmı..bunları sorgula

 2. 1 ay önce

  Yok canim daha neler, CB danismani rusvet tasimaciligi yapacak? Koca bakan cokme yapacak, tehdit ve santajda bulunacak?

 3. 1 ay önce

  Ayakkabi kutusu, ici para dolu takim elbise, simdi de beymen vip odasi. Kapasite bu kadar. Kurtlar vadisi oldunuz basimiza.

 4. 1 ay önce

  Memleket ..ok içinde hicbirsey temizlemez katranlasmis ..mala mülke çökme olayları çok arttı..

 5. 1 ay önce

  Parca parca hicbir sonuca varmayan bilgiler

 6. 1 ay önce

  Sedat Peker’in eskiden beri ve şimdi anlattıkları için: Şimdilik ortaya söyleyelim: Hadi bakalım!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!