Şevki Yılmaz’ın Atatürk’e başka hakareti ortaya çıktı

İlber Ortaylı’nın nikah şahidi olduğu, II. Abdülhamid’in torunu Orhan Osmanoğlu’nun kızı Berna Sultan Osmanoğlu’nun düğününde Atatürk’e yapılan hakaretler büyük tepkiye yol açtı. Ortaya çıkan yeni görüntülerde Şevki Yılmaz’ın Atatürk’e “Selanik’ten gelen dönme” dedikten sonra beddua ettiği duyuluyor.

featured

II. Abdülhamid’in 4. kuşak torunu olan Orhan Osmanoğlu’nun kızı Berna Osmanoğlu’nun düğününde Refah Partisi eski milletvekili Şevki Yılmaz’ın Atatürk’e yönelik hakaretleri kamuoyunda büyük tepkiye yol açmıştı. Düğünde bulunan İlber Ortaylı’nın ise yaşananlara sessiz kalması kamuoyunda tepkiye neden olmuştu.

İlber Ortaylı, gelen tepkilerin ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Ortaylı açıklamasında, “Eski bir milletvekilinin yersiz konuşmalarını tasvip etmem mümkün değildir. Rahatsızlığımı da sıra bana gelince belirttim. Bunlar tarih bilmeyen insanların kahvehane köşelerine yakışan sözleridir. Açık bir Atatürk düşmanlığıdır” ifadelerine yer verdi.

Ortaya çıkan yeni görüntülerde Şevki Yılmaz’ın Atatürk’e “Selanik’ten gelen dönme” dedikten sonra beddua ettiği duyuluyor. Diyanet’e bağlı imam Halil Konakçı ise gülerek “Amin” diyor.

 

 

Şevki Yılmaz’ın Atatürk’e başka hakareti ortaya çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Sevki Yilmaz denen sahis 90lardaki fitne ekoludur. Laik antilaik diyerek 15 yilimizi yedi hocasi erbakan ile beraber. Adam 70 yasina gelmis, hala fitne pesinde. Allah’in saptirttigina kilavuzluk edecek olmuyor. Ilber ortayliya da mustehak. Yerini bulmus bunlarin yaninda.

  2. Şimdi şöyle;hain firari Vahdo memleketten topuklayınca onun itlerinden Türk Milli Mücadelesi düşmanı Mustafa Sabri şeyhülşeysi de topuklayıp Romanya’ya ikilemişti.Sonra yunan buna gel Batı Trakya’yı karıştır bize ajanlık yap dedi.Kemiği bulan Sabri hemen geldi ve Cemiyet-i İslamiye denen yunan kontrolündeki şeyin başına çöktürüldü.Batı Trakya Türk faaliyetine maruz kalmasın diye siperane çalıştı,kasadaki paraları lüpletti ayrıca ödenek de aldı yunandan.O zamandan kalma fitneyi seslendirmiş fitnenin has tohumu.

  3. Eee şimdi şu fotoğrafı bi yere kaldıralım. Ibretli temaşa olacak.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!