Sinan Ateş afişini asan BBP’li başkan görevden alındı… ‘Arka bahçe olmadık’

Erzincan caddelerindeki reklam panolarına, Ankara'da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in afişlerini asan BBP Erzincan İl Başkanı Tolga Altınoluk görevden alındı. Veryansın Tv’ye konuşan Altınoluk “Partimiz Erzincan teşkilatı hiçbir siyasi partinin arka bahçesi ve dolgu malzemesi olmamıştır.” dedi.

featured

ERAY ÇELEBİ/VERYANSIN TV

Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’le ilgili MHP ve BBP’nin suskunluğu tepkilere neden olmuştu.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici sessiz kalmakla eleştirilirken, Erzincan caddelerindeki reklam panolarına Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in afişlerinin asılması ise dikkat çekmişti.

Afişlerle gündeme gelen BBP Erzincan İl Başkanı Tolga Altınoluk iki ay sonra görevden alındı.

Veryansın Tv’ye konuşan Altınoluk, Sinan Ateş’in ölümüne sessiz kalındığı için istifa etmek istediğini, ancak bazı genel başkan yardımcılarının aynı günün gece saatlerinde Erzincan’a geldiğini ve istifasının kabul edilmediğini belirtti.

‘GÖREVDEN ALINMA NEDENİM TAZİYE MESAJIM’

“İstifam kabul edilmedi, bir gün sonra ise manidar bir şekilde görevden alındım” diyen Altınoluk, “Çok şükür ki görevden alınma nedenim şehit edilen ülkücü Sinan Ateş’e ait yayımladığım taziye mesajıdır. Ne mutlu hangi türden olursa olsun düpedüz yanlış ve haksızlık içindeki güce teslim olmayanlara, ne mutlu doğruların yanında hesapsız duranlara… Nabza göre şerbet vermektense, nabızları şerbete göre ayarlamaya çalışmak daha doğru ve asil bir davranış biçimdir.” diye konuştu.

‘HANGİ SİYASİ ORTAKLARI RAHATSIZ ETTİ?’

Altınoluk şöyle devam etti:

Siyasi düşüncelerden bağımsız olarak sadece kendi ismimi kullanmak suretiyle partimize ve parti ismimize yer vermeksizin yayımlamış olduğum taziye mesajı hangi siyasi ortaklıkları rahatsız etmiştir? Hiçbir siyasi amaç gütmeksizin yayımladığım taziye mesajı hata ise bu hatamı öptüm başıma koydum. Görev aldığımız tarihten bu zamana kadar kimsenin bizden maddi ve manevi alacağı bulunmamaktadır.

‘ERZİNCAN TEŞKİLATIMIZ HİÇBİR SİYASİ PARTİNİN ARKA BAHÇESİ OLMADI’

Hem finansal anlamda hem de koltuk paylaşımı kapsamında yapılan tüm teklifler gerek şahsım ve gerekse teşkilatım tarafından reddedilmiştir. Erzincan teşkilatı hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmamıştır. Hiçbir parti ve grubunun dolgu malzemesi olmamıştır. İhtiyaç duyulduğunda amele pazarından toplanan varlıklar olarak görmek isteyen anlayışla da mücadele ettik.”

 

Sinan Ateş afişini asan BBP’li başkan görevden alındı… ‘Arka bahçe olmadık’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!