Sosyal medyada tartışma büyüyor… Kemal Özkiraz’ın paylaşımına Jahrein’den yanıt

Sosyal medya yasası ve hükümetin oluşturduğu trol ağı uzun zamandır eleştirilirken bazı 'muhalif' hesapların 'anonim' hesapları ifşalama yarışına girmesi tartışma yarattı.

featured

Sosyal medyayı son yıllarda “Atatürkçü” görüntüsü altında organize bir şekilde kullanan bazı kişiler, gençlerin başını çektiği iktidarın yanı sıra ve muhalefeti de eleştiren hesapları hedef alıyor.

Geçtiğimiz günlerde CHP PM Üyesi ve geçmiş dönem milletvekili Eren Erdem, terör örgütü eyleminde konser veren bir şarkıcıyı savunmuş ve kendisine söz vermeyen Twitter kullanıcılarına tepki göstermişti. Erdem, sosyal medya fenomeni Jahreyn, Erlik ve Cavs’ın da bulunduğu bir Twetter sohbet odasına katılamamasını gerekçe göstererek “Cavs” nikli anonim hesabın kullanıcısını ifşalamıştı.

Benzer bir girişim geçmişte HDP’ye yakın zamanda CHP’ye yakın paylaşımlar yapan Utku Şen isimli kişiden geldi. Şen, Erlik isimli sosyal medya ve Youtube fenomeninin kimliğini tespit ettiğini iddia ederek ifşalama tehtidinde bulunmuştu.

Kendini ‘Bağımsız gazeteci’ diye tanıtan CHP ve İYİP’e yakın bir grup da tartışmalara katıldı. Kısa süre önce para karşılığı kripto para reklamı yapan ve binlerce kişiyi zarara sokan Avrasya Anket isimli anket firması sahibi Kemal Özkiraz, Levent Özeren, Gökhan Özbek bu koronun başını çekti.

İlgili haber: Büyük kripto vurgunu… Foy Token’ı böyle parlattılar

Bu kişilere FETÖ’cü “Mustafa Selanik” kullanıcı adı sosyal medya trolü, Erkan Öztürk isimli doktor ve Sevilay Yılman gibi geçmişte FETÖ ve PKK güzellemesi yapan bazı kişiler destek oldu.

ÖZKİRAZ’IN JAHREİN PAYLAŞIMI

Eski tweet’lerinin çoğunu silen Kemal Özkiraz, Jahrein nikli sosyal medya kullanıcısı Ahmet Sonuç’un 2008 yılında bir forumda yazdıklarını paylaştı.

Bu paylaşımı alıntılayan Ahmet Sonuç ise şunları yazdı:

“Puhahahaha 17-18 yaşımda bir forumda yazdığım şeylerden yola çıkarak beni patlattığını düşünen muşmula Kemal. Ben o halimden bugüne 30 fırın ekmek yiyerek geldim. Değiştim. Geliştim ve gelişiyorum. Eski aptal halimi hatırlattığın için sağol. Kendimle bir kez daha gurur duydum.”

AVRASYA ARAŞTIRMA’NIN İLGİNÇ ANKETLERİ

Kendini anketçi olarak tanıtan ve hiçbir seçim tutmayan anketler yayınlayan Özkiraz, son yıllarca CHP’ye yakın televizyon kanallarından eksik kalmıyor. Özkiraz’ı Avrasya Anket’i ilk olarak kapatılan Taraf gazetesi aracılığıyla anketlerini piyasaya sunmuştu.

Kemal Özkiraz, cumhurbaşkanlığı sistemi referandumundan önce “hayır” çıkacağını iddia ederek “evet çıkarsa şirketi kapatırız” demişti.

Sosyal medyada tartışma büyüyor… Kemal Özkiraz’ın paylaşımına Jahrein’den yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 8 ay önce

  saka gibi, jahrein dedigin adam dun baska bugun baska konusmus, cevap olarak ta gelisip degistigini soylemis. bunu nagehan da soyluyor, eskiden fetocu olup ta iktidara ya da chp ye yanasanlar da… muhalif zannetiginiz adamlarin ne oldugunu anlamadan haber yapmayin…

  • 8 ay önce

   17 yaş. Allah’tan korkun. Adam daha cocukmus kardeşim. Ben de o zamanlar Ahmet Kaya, Zülfü Livaneli dinliyordum. Halkların kardeşliği filan diyordum. Şimdi bambaşka düşünüyorum.

 2. 8 ay önce

  2008 yılındaki siyasi atmosfer tahammül edilemez derecede bende tiksinti uyandırıyordu. Kemalizmle ve Türklükle kavgalı fikirler, söylemler her yerde baskın durumdaydı. Bu arkadaş da o tarihlerde genç olmasından ötürü bu fikirlerden etkilenmiş. Ben de o tarihlerde 19 yaşındaydım ve gençler arasında liberal muhafazakar/liberal sol hayli yaygındı. Fakat, 19-20 yaşlardaki fikirleri yüzünden bir insandan hesap sorulması absürt birşey. Bence, düşünen ve araştıran her insan 5-10 yılda bir fikirlerini gözden geçirmelidir.

 3. 8 ay önce

  17 yasimda ne dusunuyorsam hic bir sey degismedi hala ayni dusunuyorum. degismedim ama gelistim. Biz turklere kendi ulkemizde yapilan zulumlerin farkina daha fazla variyorum. Ornegin her yirmi otuz yilda bir anaysadan turklukle ilgili bir cok kavramin silindigini gordum. Son asamada ise Turk adini tamamen silmek icin cabaliyorlar.

 4. 8 ay önce

  Burda yazılan elemanları tanımam, bilmem. Yazılanlardan sonuca varırım.
  Bir insanın düşüncelerindeki zıt değişimler, uzun yıllar boyu edindiği tecrübeler, okumalar ile oluşur.
  Bir insanın fikirleri, 5-10 yılda 180 derece değişiyorsa, fikir olgunlaşması filan değil, düpedüz fırıldaklıktır…vaktinde, kumar oynayıp, içki içen, Atatürk’ e methiyeler yazıp, CHP den mv olmak isteyip, karakteri nedeni ile red edilince 1 numaralı Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı olan, DP döneminde örtülü ödenekden nemalandığı bile yazılan, meşşşhurrr şair bunun bariz örneğidir..

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!