‘Taciz, gasp ve büyü mesajları’ iddiası… Tartışmalı profesör Veryansın Tv’ye konuştu

Veryansın Tv, Prof. Dr. Bülent Arı’nın Kocaeli Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Ş.K.’ya taciz iddialarına ilişkin ayrıntılara ulaştı. Geçmişte katıldığı bir televizyon programında, “Okuma oranı arttıkça beni hafakanlar basıyor, ben her zaman cahil halka güvendim” sözleriyle tartışmaların merkezine oturan Arı’nın, yaklaşık 8 yıldır tanıdığı Ş.K.’ya ‘büyü’ mesajları gönderdiği iddia edildi. 

featured

ERDEM ATAY / VERYANSIN TV

28 Kasım 2022 tarihinde İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Arı’nın, Kocaeli Üniversitesi’nde yaşanan bir olay sonrası gözaltına alındığı bildirildi. Yerel gazetelere yansıyan olayda Arı’nın Kocaeli Üniversitesi’nde öğretim görevlisi Ş.K.’yı taciz ve tehdit ettiği ileri sürüldü. Olayın devamında Ş.K.’nın nişanlısı O.Ş.’nin devreye girdiği ve Ş.K.’nın cep telefonunu Arı’nın elinden aldığı, yaşanan arbede sonucunda da Arı’nın karakola götürüldüğü bildirildi. Ş.K.’nın Arı’dan şikayetçi olduğu tarafların ifadelerinin alındığı belirlendi. O.Ş. de tanık olarak dinlendi.

VERYANSIN TV AYRINTILARA ULAŞTI!

Veryansın Tv konuya ilişkin birçok ayrıntıya ulaştı.
Ş.K.’nın anlatımlarına göre, Bülent Arı’nın bir süre önce Ş.K.’ya garip mesajlar attığı, bu mesajlar sonrasında Ş.K.’nın nişanlısı O.K’nin 20 yıldır tanıdığı Bülent Arı’yı telefonla aradığını, yaptığının doğru olmadığını, buna son vermesini istediği öğrenildi.

‘BÜYÜ’ MESAJI ATTIĞI İLERİ SÜRÜLDÜ

Anlatımlara göre olay şöyle gelişti.

Bülent Arı, iddiaya göre, ‘Vatsapp’tan Ş.K.’ya garip mesajlar attı, bu attığı mesajları yazdıktan çok kısa bir süre sonra sildi, mesajlara anlam veremeyen Ş.K’nın mesajların birkaçını silinmeden ekran görüntüsü aldı. Bu mesajların ‘büyü’ olduğu ileri sürüldü. Bülent Arı’nın da tartışma sırasında bu mesajların büyü olduğunu kabul ettiği iddia edildi.

Bu mesajları atmasının ardından Ş.K.’nın nişanlısı O.Ş. Arı’yı telefonla aradı. O.Ş., Arı’ya Ş.K.’nın nişanlısı olduğunu, bu mesajlardan rahatsızlık duyduklarını, bir daha bu tarz mesajları göndermemesini söyledi.
Tartışma burada bitti.

‘İSTANBUL’DAN KOCAELİ’YE GELİP ODA BASTI’ İDDİASI

Bu yaşanan telefon görüşmesinin ardından iddiaya göre, Bülent Arı, İstanbul’dan Kocaeli’ye geldi ve Kocaeli Üniversitesi’ndeki Ş.K.’nın odasına girdi. Odasına girer girmez, Ş.K.’nın cep telefonuna ve anahtarlarına el koyduğu ileri sürülen Arı’nın, daha sonra nişanlısının hediyesi olan bir tabloyu parçaladığı, bu parçalardan bir kısmını da çantasına koyduğu belirtildi.

‘BEN BU KIZA AŞIĞIM, ONUNLA EVLENECEĞİM’

Ş.K. tarafından Bülent Arı’nın sakinleştirildiği, kendisini dışarda beklemesini istediği, Arı’nın da fakültenin önünde bir bankta elinde Ş.K.’nın cep telefonuyla beklemeye koyulduğu vurgulandı. Ş.K., hemen öğrencisinin telefonundan nişanlısı O.Ş.’yi aradı. O.Ş., üniversiteye geldiğinde, bankta oturan ve 20 yıldır kendisini tanıyan Bülent Arı’nın yanına gitti. O.Ş.’nin nişanlısının cep telefonunu almaya çalıştığı, Bülent Arı’nın da vermediği, Arı’nın, “Ben bu kızı seviyorum, onunla evleneceğim, ona aşığım” dediği, O.Ş.’nin de “Siz zaten evlisiniz, çocuğunuz var, koskoca profesörsünüz, şu yaptığınıza bakın. Oturalım sakince konuşalım, sizin bence sağlık sorunlarınız var, yardımcı olalım” yanıtını verdiği belirtildi.

ARBEDE YAŞANDI

Bu sözlerin karşılığında Bülent Arı’nın, “Siz beni kandırdınız, sizi aç bırakacağım, işinizi gücünüzü elinizden alacağım, kızı da işten attıracağım, sen o kıza bakamayacaksın, aç kalacaksınız” dediği ve bir anda alandan kaçmaya çalıştığı, O.Ş.’nin de Arı’yı kovalayıp yakaladığı öğrenildi.

Yaşanan küçük bir arbede sonrası olaya güvenlikler müdahale etti. Müdahale sonrasında Ş.K.’nın cep telefonu, anahtarı ve kırılan tablonun parçalarının Bülent Arı’nın çantasından çıktığı iddia edildi.

POLİSLER GAZETECİLERİN FOTOĞRAFLARINA EL KOYDU

Olay üzerine, Arı karakola götürüldü ve ifadesi alındı. İfadesi bittikten sonra karakoldan çıkarken kendisinin fotoğrafını çeken gazetecilerin fotoğraflarına da polisin sert bir müdahaleyle el koyduğu öğrenildi.

TACİZ VE GASPTAN ŞİKAYET

Arı hakkında Ş.K., konut dokunulmazlığını ihlal, mala zarar, gasp ve yağma, sözlü taciz ve tehdit suçlamasıyla şikayetçi oldu.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SORUŞTURMA BAŞLATTI

İfadelerin alınmasının ardınan Arı serbest bırakıldı. Arı hakkında Kocaeli’ye giriş yasağı konduğu ileri sürülürken, Bülent Arı iddiaları yalanladı. İstanbul Üniversitesi’nin de olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

BÜLENT ARI, VERYANSIN TV’YE KONUŞTU

Olayın ardından Veryansın Tv Prof. Dr. Bülent Arı’ya ulaştı.

Suçlamaları kabul etmeyen ve olayın daha adli mercilere ulaşmadığını belirten Arı, şu an için bir şey söylemenin anlamının olmadığını belirtti.

Ş.K.’nın odasını basmadığını söyleyen Arı, “Açık alanda nişanlısı denilen ancak nişanlısı olmayan ve 20 yıldır arkadaşım olan biriyle yaşadığım olaydır” dedi.

‘İFTİRA ATIYORLAR’

“Delillerin birikmesi lazım, birçok şey öğreniyoruz. Zamanı gelince avukatlarım açıklamayı yapacaklar” diyen Bülent Arı, ısrarlı sorularımızın ardından şunları söyledi:

“Önce taciz dediler, haberlere de öyle çıktı. Ortada taciz falan yok, bu olmayınca da şimdi de cep telefonu gasbı diyorlar. Nasıl gasp edeyim, ben bankta oturuyorum. Gazeteye verilen bilgilerin olayla ilgisi dahi yok. (Tabloyu kırdığına ilişkin sorumuza) Öyle şeyler söylüyorlar. Linç edelim de kurtulalım diye bir yaklaşım var. Benim bir açıklama yapmamın bir anlamı olmaz. Bu yersiz ithamlar ve iftiralar başlarına sorun açar, hukuki olarak cezai işlem yapılır.”

‘BİR TEK SİZ ARADINIZ’

Bu haberler çıktığından bu yana kendisini arayan tek kişinin Veryansın Tv olduğunu, kimsenin dinlemek istemediğini, ancak adli sürecin başlamasının ardından konuşacağını söyleyen Bülent Arı, “Yalan ve yanlış bilgi yayıyor karşı taraf. Gasp etmiştim. Nasıl olur? Silah dayanır, kapkaç yapılır, alan da gider. Tabloyu kırdığım olayı da doğru değil. Hukuki zemini aşmayalım” ifadelerini kullandı.

‘KİMSE BANA İNANMAYACAK’

Bu yaşadığı olayın arkasında başka bir plan olduğunu ileri süren Bülent Arı, hiçbir delile dayanmadan haberlerin yazıldığını savundu. Kocaeli’ne giriş yasağının koyulduğu iddialarını yalanlayan Bülent Arı, şöyle devam etti: “Ben ne söylersem söyleyeyim, beni kimse dinlemeyecek. Kimse aklı selim bir şekilde bunun böyle olduğuna inanmayacak. Ben O.K. adlı şahsın belediyede bir işi vardı ona yardımcı olmak için Kocaeli’ne gitmiştim. Olaylara tam olarak vakıf olmaya, delil toplamaya çalışıyoruz. Birçok senaryo var ortada.”

‘BÜYÜ YAPMADIM’

Kendisinin Ş.K.’ya büyü sözleri içeren mesajların saçma sapan iddialar olduğunu, böyle bir şeyin olmadığını, karşı tarafın söylediği her şeyin yalan olduğunu iddia eden Arı, bunu neden yaptıklarına anlam veremediğini söyledi.

O.Ş.’NİN ALDIĞI İŞLERE SON VERİLDİ

Konuyla ilgili yaptığımız araştırmada, O.Ş.’nin belediyeden aldığı işlerin bu olay sonrasında iptal edildiği, bunda da Bülent Arı’nın parmağının olduğu, Arı’nın nüfuzunun etkili olduğu ileri sürüldü. Hatta öyle ki, Bülent Arı’nın bir ara çantasını kaybettiği, çantasının bulunması için İstanbul Valisini direkt aradığı ve İstanbul Emniyeti’nin bu çantayı bulmak için çalışma yaptığı ve sonra da bulduğu konuşuluyor.

BÜLENT ARI KİMDİR?

Bir televizyon programında “Okuma oranı arttıkça beni hafakanlar basıyor, ben her zaman cahil halka güvendim” sözleriyle büyük tepkiler alan Arı, o dönemde bulunduğu Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı.

AKP’ye ve bakanlara çok yakın olduğu bilinen hatta eski Bakan Fikri Işık’ın üniversite yıllarında ev arkadaşı olduğu söylenen Bülent Arı, çok kritik görevlerde bulunmuştu. Arı, 2010-2012 yılları arasında Dolmabahçe Saray Müdürlüğü, 2012-2014 yılları arasında TBMM Milli Saraylar Müzecilik ve Tanıtım Daire Başkanlığı, 2014’ten sonra Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştu.

O SÖZLERİN ARDINDAN YÖK’E ATANDI

Tartışma yaratan sözlerinin ardından istifa eden Bülent Arı, YÖK Danışma Kurulu üyesi yapılmıştı. Bu atama büyük tartışma yaratmıştı. Arı, YÖK’ün ardından son olarak da İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde öğretim üyeliği yapıyor.

‘Taciz, gasp ve büyü mesajları’ iddiası… Tartışmalı profesör Veryansın Tv’ye konuştu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 ay önce

  Kıyamet
  Toplumun büyük çoğunluğu kokuşmuş

 2. 2 ay önce

  Bunun neresi büyü Allah aşkına, saçma sapan şey. O mesajı yazanı tımarhaneye götürün.

 3. 2 ay önce

  Hoca diye gezenlerin büyük bölümü bu kalitede .Üniversiteler batık,pislik içinde.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!