Taha Akyol: (CIA ajanı) 'Enver Altaylı elli yıllık dostumdur'

Nihat Genç yazdı...

Taha Akyol: (CIA ajanı) 'Enver Altaylı elli yıllık dostumdur'

Taha Akyol ısrarlarımızı kıramadı(?!) elli yıl sonra nihayet bugünkü yazısında CIA Ajanı Enver Altaylı'nın yakın dostu olduğunu deklare-ifşa etti.

Neymiş, sizin demokrat-sağcı liberal (!?) bildiğiniz Taha Akyol CIA Ajanı Enver Altaylı'nın elli yıllık kankisiymiş.

Hani kırk yıldır Aydın Doğan gazetelerinde yazan hani CNN'de programlar yapan... Hani millete rasyonalite, akıl, akademi, bilim... mavalı anlatan... sağcı, muhafazakar, milliyetçi demokrat ve liberal yazarımız.

Alayınızı yediği şu başlıkları bir daha hatırlayın: Sağcı, liberal, muhafazakar, milliyetçi, demokrat...

İşte CIA dostluğu nice liberal sağcı İslamcı da olduğu gibi elli yıldır gözleriniz bu kavramlarla örtülüyor.

Enver Altaylı CIA'nın ünlü orta-doğu şefi Ruzi Nazar'ın talebesi, ki, Altaylı, Ruzi Nazar'ın kitabını yazdı, ancak sadece magazin tarafını...

Altaylı şu anda 77 yaşında ve içerde. Türkiye'de Soğuk Savaş ve sonrası yüzlerce faili meçhulu aydınlatacak bilgiler sadece onun kafasında, oysa sadece Fetö'den yargılanıyor.

Taha Akyol bey bizlere, CIA Ajanlarının ülkücü hangi gençleri gladyo olarak kullandığını ve aynı CIA'nın hangi Fetöcü tetikçileri gladyo olarak kullandığını açıklayabilir mi?

Olmadı, bir fikir ileri sürebilir mi, en azından yardımcı olabilir mi?

Hepsini geçtim, bu CIA Ajanı elli yıldır bu ülkede neler yaptı, sakin huzurlu bir şekilde evinde mi oturdu, yoksa, bağlantıları, adamları, kumpasları, nedir kimlerdir, bir kaç sayfacık anlatabilir mi, Türk Devleti'nin nereleriyle kimlerle oynadı yönetti!

Taha Akyol'un Enver Altaylı elli yıllık dostumdur itirafına sebep Altaylı'nın 77 yaşında hapiste yatıyor oluşu, Akyol, 'tutuklama tedbirdir' başlığıyla Altaylı'nın içerde yatışına karşı çıkıyor, ve bir eski dostu olarak kalemiyle yardımcı olmak istiyor.

Ve ajan dostunu elli uzun yıl tek bir cümlecik onbinin üstündeki makalelerine hiç ama hiç konu etmeyen Taha Akyol, nihayet CIA ajanı dostunu deklare edebiliyor, neden, çünkü kendini çok rahat hissediyor, Altaylı'nın devlet içinden dokunulmaz nice isimle ilişkisi olduğunu ve bu dostluğun hiç sıkıntı çıkartmayacığını iyi biliyor, okuyucusu, tarafları, İyi Partililer, ne var bunda deyip geçeceklerini iyi biliyor.

Ne var deyip küçümsedikleri mevzuu faili meçhullerin gladyonun ev adresi!

Aynı Taha Akyol Fetö operasyonları sürecinde Aydın Doğan'ın gazete ve TV'lerinde çok etkili pozisyonda programlar yapıyordu.

Nice 65 yaşını aşmış yüksek komutan içeri atıldı ve Taha Akyol bey kalkıp 'tutuklama tedbirdir' diye bir yazı yazmadı. Ama devran dönüp Enver Altaylı içeri atılınca, bakın kankisine nasıl sahip çıkıyor.

TÜRK ORDUSUNA SAHİP ÇIKMADI ama kankisi CIA AJANI için destek yazıları yazıyor!

Kim? Sağcı, liberal, demokrat, milliyetçi Taha Akyol, Karar Yazarı ve İyi Parti destekçisi Taha Akyol.

Oysa şeffaflıktan yana açık toplumdan yana binlerce yazı yazmıştı Taha Akyol.

Kendisi de biraz şeffaf olabilse.

Ya da elli yıl sonra CIA-MIA tanımam deyip isyan edip köleliğine başkaldırabilse.

Yeter beni bizi kullandığınız diyebilse.

Dostum ayağına bizi hangi uluslararası istihbaratın adamı yapmışsınız diye yaka bağır açıp küfredip bir karşı çıkabilse!

Gençleri aydınları öldürdüğünüz yeter kimin suçu varsa yatsın içerde kardeşim, bir diyebilse

Hayır, tam tersi, tipik sağcı liberal politikacı işte, Enver Altaylı'ya 'dostumdur' diyor, neden?

Çünkü, hakimlere savcılara 'yakinimdir' kartviziti gönderiyor.

Olur ya savcı-hakimler içinde gizli Fetö iltisaklılar vardır umudu BEKLENTİSİYLE, elli yıldır gizlediği dostluğunu nihayet afişe ediyor, çünkü hakim-savcılara selam gönderiyor.

Keşke Taha Akyol bir yazar oluverse, Enver Altaylı'nın Ruzi Nazar hocasıyla Türkiye'de hangi partileri kurduğunun hikayesini bize anlatıverse.

Ya da Altaylı'nın İyi Parti'nin kuruluşunda ne gibi rolleri vardı-yoktu bir açıklayıverse, Altaylı'nın telefon dökümlerindeki mesela CHP'deki isimler temiz mi masum mu bir bir anlatıverse!

Tipik sağcılık bu işte, karanlık ilişkileri soruşturmak-araştırmak hiç yok, ama, savcı hakimleri etkilemek için yakınımdır kartviziti göndermek...

Kardeşlerim, Enver Altaylı'nın Fetöcüleri kaçırma planı içinde suç üstü yakalanması Türkiye Cumhuriyeti Devleti için tarihinin en büyük BALİNA AVI'DIR.

Enver Altaylı ilişkileri size soğuk savaş ve sonrası Fetö döneminin suikast ve cinayetlerini ve tertiplerini ve parti ayaklarını bağlantılarını size tane tane anlatacaktır.

Ancak, Taha Akyol da Enver Altaylı da mahkeminin dibine ve etraflıca ve geriye doğru bir derinliğe sahip olmadığını iyi biliyorlar, bu yüzden 'rahatlar'.

Kardeşlerim, Enver Altaylı ve Ruzi Nazar, gladyonun Türkiye'deki uçak gemisidir, en büyük üssüdür.

80 öncesi binlerce gencin öldürülmesi ve Bahçelievler'de yedi gencin öldürülmesi ve büyük suikastler, Uğur Mumcular, Hablemitoğulları, Behçet Oktaylar, vs. hepsinin arkasında bu karanlık yapılar vardır.

Gladyo 90'lı yıllarda ülkücülerden Fetö'ye devredilmiştir, onlarca kemalist aydın öldürülmüş halen faili meçhuldur.

Fetö operasyonları arkasındaki güç gladyodur ve gladyo bir Nato gizli tezgahı ve kurumudur.

Ve 60'lı yıllardan beri Türkiye'deki milliyetçi ve İslamcı dernek ve partilerin kuruluşunda paraları destekleri apaçık parmakları izleri vardır, bugün İyi Parti'de olduğu gibi.

Bu gladyo yapılanmasına dair bugüne kadar Taha Akyol size tek satır bahsetmedi!

Peki Taha Akyol elli yıl size ne anlatıyordu: Demokrasi, şeffaflık, liberal değerler, bilim, akademi... Kısaca size 'hikaye' anlattı.

Aydın Doğan gazete ve TV'lerinde ELLİ YILDIR: gladyodan hikayeler dinlediniz.

Bakın kaç tane hükümet değişti kaç başbakan değişti kaç tane gazete holding geldi gitti ama gladyo hiç değişmedi.

Anayasamızı üniversitelerimizi silahlı kuvvetleri ve hatta Meclis'i dahi bir kurum olarak yaşatamıyoruz, ama, maşallah vatan topraklarımızda en istikrarlı en sürekliliği olan kurum: gladyo!

Bakın anketlerde partisi hala yüzde 13'ü geçiyor, aynı gladyo Yeni CHP'den vatanseverleri tasviye edip kendi kiralık şebekleriyle dizayn ediyor.

Türkiye topraklarında her şey yıkılıyor değişiyor ama gladyo VE UZANTILARI YERİNDEN ZIRNIK OYNAMIYOR!

Yani başbakanlar, sanatçılar, bakanlar, akademisyenler, aydınlar, her şey yerinden oynuyor, alt üst oluyor, devriliyor, yıkılıyor, içeri atılıyor, mahvoluyor, karşı devrimle bir daha belleri kırılıyor ama, gladyo, YANİ KATİLLER hep aynı holding ve partilerin en yüksek makamında.

Aynı yer aynı adamlar, aynı sağcı muhafazakar İslamcı kartvizit HİÇ DEĞİŞMİYOR!

Kardeşlerim, unutmadan, bir sömürge ülkesinde bir yazar bir CIA ajanına dostumdur diyemez demez, ülkesi işgal edilse dahi CIA dostluğunu deşifre etmez, edemez.

İstihbarat tarihi bize öğretmiştir ki CIA ajanı kimliğini şahsiyetini gizliliğini asla itiraf etmez ancak başka bir CIA ajanını kurtarmak için kendi güvenilirliğinden yararlanmak maksadıyla kontrollü şekilde riske edebilir. 

Bir de Taha Akyol'u kırk uzun yıldır ben de iyi tanırım. Taha Akyol bir CIA ajanına dostum demez, diyemez... Birilerinin ondan artık Taha Akyol kimliği ve kredisini devreye sokup kullanmasını istemiş olması çok daha 'rasyonel(?!)' bir izahtır!