TBMM’de gergin anlar… Hulusi Akar’dan Aytun Çıray’a: Nah alırsın

TBMM'de yapılan Milli Savunma Bakanlığı bütçe görüşmeleri İYİ Partili Aytun Çıray ile Bakan Hulusi Akar arasında sert tartışmalara sahne oldu. 

featured

Milli Savunma Bakanlığı bütçe görüşmelerinde gergin anlar yaşandı.

İYİ Partili Aytun Çıray, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a, Türk askerinin başına çuval geçiren ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Raymond Odierno’dan liyakat madalyası almasını gündeme getirerek “O ödülü niye aldınız?” diye sordu.

Hulusi Akar ise “Bir tek ben mi aldım o ödülü, almayan yok” görüşünü savundu. Akar, Çıray’ın “Bu ödülü reddetseydiniz sonuçları ne olurdu? Genelkurmay Başkanı olmanızın önünü keserler miydi?” sözleri karşısında sinirlenerek “Karşına kamerayı koy, şov yapmak için. Biraz sonra bunları yayınlayacaksın, oy alacaksın. Nah alırsın böyle oy. Bozulmuşsun” ifadelerini kullandı.

İkili arasındaki gerginlik tutanaklara böyle yansıdı:

Çıray: Eski defterleri açmak olacak ama madem buradasınız, Süleymaniye’de Türk askerinin başına çuval geçirilme emrini veren ABD’li komutan Odierno’nun elinde liyakat nişanı aldınız. Sizin bu ödülü aldığınız saatlerde PKK’lılar İdil’de silahlarıyla resmi geçit yapıyordu. TSK’nın kurumsal onurunu yerle bir eden adam aracılığıyla verilen bu ödülü niye kabul ettiniz? Bu ödülü reddetseniz, sonuçları ne olurdu? Genelkurmay Başkanı olmanızınız önünü keserler miydi?

‘ALMAYAN YOK’

Akar: Bir tek ben mi aldım o ödülü? Bilmeden konuşmayın.

Çıray: Acziyetin ifadesi, kendi kişiliğinizi ortaya koyuyorsunuz. Her kim almışsa ayıp etmiştir.

Akar: Karşına televizyonu alıp propaganda yapıyorsun. Boş konuşuyorsun.

Çıray: Bağırarak haklı olamazsın. Sadece acziyetinizi ortaya koyuyorsunuz.

Akar: Aynı şeyi ciklet gibi çiğniyorsun. Aç bak listeye, almayan yok (masaya vurarak).

Çıray: Bu ödülü kimin elinden aldığınız önemli.

‘NAH ALIRSIN’

Akar: Karşına kamerayı koy, şov yapmak için. Biraz sonra bunları yayınlayacaksın, oy alacaksın. Nah alırsın böyle oy.

Çıray: Siz bu memlekette Genelkurmay Başkanlığı yaptığınız he. Ne ayıp! İlk defa küfreden bir Genelkurmay Başkanı ile karşılaşıyorum. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nde müsteşarlık yapmış, devletin ne demek olduğunu bilen biriyim. Akıl vermeyin.

‘SEN BOZUKSUN, YAZIKLAR OLSUN’

Akar: Bozulmuşsun.

Çıray: Sizsiniz bozuk.

Akar: Sen bozuksun. Yazıklar olsun.

TBMM’de gergin anlar… Hulusi Akar’dan Aytun Çıray’a: Nah alırsın

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Hulusi Akar sonuna kadar hakli.. Sirf sov yapmak, oy almak icin yapilmis hakaret ve hareketler.. Hulusi Akar simdi ne yapiyor, pkk ve yandaslarina, emperyalizme don kisot misali savasiyor ben buna bakarim. Misak-Milli cizgisinde olan herkesle yururum. Ataturk ve cizgisinde olan herkse vatansevrdir.

  • 2 hafta önce

   cok haklisin, kesinlikle katiliyorum. Bence Hulusi Akar gibi bir yigit gormedi o genel kurmay koltugu. Nasil bir pehlivan, nasil bir cengaverdir o. Insanlik mertebesinin zirvesidir o. Asansorlerin hakimidir. Kendisine dokunmak sevaptir falan 🙂 Kafaya bak, Ataturkcu, misak-i milli falan demis bir de. Cilgin bedis seni. Aksam parti var. Fevzi Cakmak’in koltugunda oturan Don kisotla beraber gelin.

  • 2 hafta önce

   Apo gul’un sinif arkadasi, adalari yunana birakan, boynunda abd madalyasi tasiyan, emir erinin bile ne oldugunu bilmekten aciz kisi simdi Ataturkcu ve misak-i millici oldu. iyipin cibilliyeti zaten belli de, her iyip karsiti vatansever cumhuriyetci olacak diye bir kural yok. sekil-1a. Don kisot da ne alaka ayrica. Bu sahis makam, mevki ve guc sahibi. Duyan da sanacak gogsunu siper etmis falan. Hikaye.

 2. 2 hafta önce

  En yakınındaki kişinin fetöcü olduğunu bilmeyen birisi nasıl Atatürkçü olabiliyor.

 3. 2 hafta önce

  Türk Devleti yarına bırakır ama kimsenin yanına bırakmaz.Gundem ile soru sorsana madem ordumuzun durumu ne ,pkk ne kadar kayıp verdi veya operasyonlar sürecek mi sınırlardan yol geçen hanı mi diye sor kalkıp madalya sorarsan gülünç duruma düşersin.

  • 2 hafta önce

   Senin o dedigin Allah icin soylenen bir cumledir. Son 20 yila bakarsan devlet olarak kimlerin yanina kar kaldigini gayet rahat gorebilirsin. Pkk ne kadar kayip vermismis, ne verecek lan adamlar daha yeni roket salladilar kucucuk bebeyi ve ogretmenimizi sehit ettiler. Boyle atraksiyonluk yaparak gulunc degil rezil duruma dusersin. Rumuz da Turk, pelikan kusu seni. Akit.

 4. 2 hafta önce

  Tartışma yapılır ama bir bakanın bu şekilde ağzını bozması en hafif tabiri ile ayıp. Ne günlere kaldık ey gazi Hünkâr……..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!