Türk sahipli yük gemisi füzelerin hedefi oldu

Ukrayna'nın Kherson Limanı’nda bekleyen Türk sahipli Vanuatu bandıralı Tuzla adlı gemi füzeyle vuruldu. Tuzla adlı geminin yanı sıra Ferahnaz gemisinde de hasar oluştu. Ferahnaz'ın yetkilisi Hüseyin Çebi , "Limana dün bir bomba atıldı. Diğer Türk sahipli gemi isabet aldı ve yanıyor. Bizim gemimize sıçrayan şarapnel parçaları hasarlara neden oldu. Çok sıkıntılı ve endişeliyiz." dedi.

featured

Ukrayna’nın Kherson Limanı’nda bekleyen Türk sahipli Vanuatu bandıralı Tuzla adlı gemi bu akşam saatlerinde füzelerin hedefi oldu. Köprü üstünden vurulan kuru yük gemisinin kaptan köşkü yandı. Geminin Türk kaptanının saldırı sonrası şok yaşadığı öğrenildi. Görgü tanıkları şiddetli bir patlamanın yaşandığını belirtirken füzelerin nereden ateşlendiği henüz bilinmiyor. 

Tuzla gemisinin savaş nedeniyle Ukrayna limanlarında mahsur kalan gemilerden biri olduğu öğrenildi.

İşte Veryansın Tv’ye ulaşan ilk görüntüler…

‘KORKU İÇİNDEYİZ’

Tuzla adlı geminin yanı sıra Ferahnaz gemisinde de hasar oluştu. Ferahnaz gemisinin bağlı olduğu Çakıroğlu Denizcilik yetkilisi Hüseyin Çebi, “Ferahnaz yaklaşık bir senedir maalesef limanda ve bu savaş nedeniyle mahsur kalmış durumda. Dün bir bomba atıldı limana. Bu limandaki diğer Türk gemisi Tuzla gemisi isabet aldı ve yanıyor. Şu ana kadar da bir müdahale yapılamamış. Ancak bu bombalamanın direkt olarak bizim gemimizle alakası yok. Tabii oradan sıçrayan bazı şarapnel parçaları, gemide bazı hasarlara neden oldu. Ama bu bizim geminin hareketiyle alakalı bir sakınca teşkil etmiyor. Maalesef diğer gemideki bu sıkıntısından dolayı elbette biz de çok üzüntülü ve endişeliyiz. Çünkü bugün o gemiye gelen isabet yarın bizim gemiye de gelebilir korkusu içindeyiz” dedi.

‘HERHANGİ BİR YARALI VEYA CAN KAYBI BİLGİSİ GELMEDİ’

Herhangi bir can kaybı ya da yaralanma bilgisinin gelmediğini belirten Çebi, “Aynı limanda gemiler yan yana. Bir kısmı yanaşık bir kısmı da demir bölgesinde. Tuzla gemisi de yanaşmış bir durumdaydı ve isabet aldı. Herhangi bir yaralı veya can kaybı bilgisi bize de gelmedi. Biz bilgileri bizim gemimizin tek personeli var şu anda kaptanımız ondan alıyoruz. Şu anda kendisi de güvenli bir bölgede olayları takip etmekte. Size aktardığım bilgiler zaten onun ağzında alınmış bilgiler” diye konuştu.

 

Türk sahipli yük gemisi füzelerin hedefi oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. ilyas alper KOLOĞLU
    1 hafta önce

    Dünya savaşına dönüşmesini isteyen şeytani güçlerin çabası…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!