Ukrayna askerinin göğsündeki sembolü nereden hatırlıyoruz?

featured

Ukrayna’da sivil halk iki ateş arasında yaşam mücadelesi verirken neo-nazi grupların yanı sıra orduya bağlı askerlerin de nazi sambolleri taşıması tartışma yaratıyor.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısının ardından dünya basını bu ülkeye doluştu. Ukrayna’dan hergün yüzlerce fotoğraf ve video geliyor. Ukrayna yönetimi Rusya’nın sivilleri hedef aldığını iddia ederken, Rusya, Ukrayna’daki neo-nazi grupların sivillerin tahliyesine izin vermeyerek onları canlı kalkan yaptığını iddia ediyor. Ukrayna yönetimi ve Batılı müttefikleri ise neo-nazi suçlamasını kabul etmiyor.

Son olarak Ukraynalı Foto muhabiri Anastasia Vlasova’nın sivillerin tahliyesine yardım eden Ukrayna askerinin fotoğrafı basında yer aldı ancak askerin üniformasındaki bir işaret dikkat çekti.

Ukrayna askeri göğsünde neo-faşistlerin simgelerinden olan “kara güneş” sembolünü taşıyordu.

Ukrayna’daki diğer aşırı sağcı grupların Nazi simgelerine olan merakı bilinse de üniformalı askerlerin bu simgelere yatkınlığının yeni olmadığı biraz araştırınca ortaya çıktı.

Nazi partisi elebaşlarından Heinrich Himmler tarafından tasarlanan “Kara güneş” sembolünün “SS” sembolüyle benzerliği dikkat çekiyor ve bazı satanist gruplar tarafından da kullanılıyor.

Ukrayna’da faaliyet gösteren aşırı sağcı Azov Taburu da Nazi sambollerini kullanmaktan çekinmiyor.

 

CAMİ SALDIRGANI DA O SEMBOLÜ KULLANMIŞTI

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde 2 ayrı camiye yaptığı silahlı saldırıyla 51 Müslümanı öldüren ve akabinde ömür boyu hapis cezası alan Brenton Tarrant, ekipmanında bu nazi sembolünü kullanmıştı.

Saldırganın tüfeğinin üzerinde Türklerle savaşan Hıristiyan komutanların isimleri yazılmıştı.

Brenton Tarrant’ın saldırıdan saatler önce yayınladığı çevrimiçi bildirinin kapağında da “kara güneş” sembolü yer almıştı.

Ukrayna askerinin göğsündeki sembolü nereden hatırlıyoruz?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

12 Yorum

 1. 11 ay önce

  Sonunda birileri haberleştirdi. Olayların ilk gününden bu yana ukrayna silahlı kuvvetlerine bağlı azov taburundan bahsediliyor, açık istihbarat bilgileri internette geziyor, ama kimse haberleştirmeye yanaşmıyordu.

 2. Bu simgeler Türklerde de var başkurtlara bakarsanız görürsünüz özellikle bir çok kurgan da çıkmıştır halı ve kilimlerde de vardır.O zaman biz demi nazi oluyoruz evet bu insanlar art niyetli olabilir o ayrı birgün köye ev yaparsak bu simgeyi evin kapısına yaptırmayı düşünüyordum o zaman bende mi ırkçı olucam?Bu kadar tarihinden kopuk olma verytansın tv.

  • 11 ay önce

   başkurtlar dan nerede var bu simge yaaa !! her sakallıyı deden mi zannediyorsun ! ağzı olan konuşuyor arkadaş !!

   • https://www.youtube.com/watch?v=__D8ThYS8Kw -Bu videoyu iyi izle bir kaç defa tekrar et tamam mı.
    https://www.youtube.com/watch?v=Mm66_JB__YE -Bunu da izle Avrupa’da yaşayan insanların ezici çoğunluğu Altaylar dan çıkan ataya gidiyor dilsel olarak kopmalarının sebebi Avrupa’ya gittiklerinde azınlıktılar ama zamanla soy olarak baskın oldular.Dil gitti ama soy kaldı bir zamanlar Türklerin,Germanların,Slavların,Baltların ataları R Türkçesine benzer bir Türkçe konuşuyorlardı bugün İskandinavya’dan başlayıp Almanya,Polonya Moskova’ya kadar R Türkçesi ile açıklanabilen yer adları buna ispat en somutu genetik bunu ispatladı bunlar ırkçılık olsun diye söylemiyorum bu bir gerçeklik belli ki bunu bilmiyorsun kardeşim abi cahillik mutluluktur diyordu kızıyordum ona acaba haklı mı?Ayrıca Atatürk’ün Türk tarih tezini okumadığınız belli bu işaretten kitap da bahsediliyor bozkır göçleri bu işareti İndus vadisine götürmüş yani bizden kopup gidenler keza Çin’e bu işareti Andronova kültüründen gidenler götürmüş hatta bunlar bugünkü Çinin mimarları.

    Cevapla
   • Yazdıklarımdan ukrayna’yı destek verdiğim zannedilmesin bu durumda rusya kesinlikle haklı bana kalırsa rusya ile birleşip tüm avrupayı alalım bu hakkımız babalarına kafa tutmamaları gerektiğini öğrenmeliler.

    Cevapla
  • 11 ay önce

   Türklere ait başka sembol kalmadı mı Türkleri aşağı gören nazi sembollerini kullanıyorsun. Svastika farklı kültürlerde olsa da günümüzde onun anlamı farklıdır Nazilere sembol olmuştur. Ben Türkiye de hiçbir aklı başında Türk’ün o sembolleri kullandigini görmedim sizde Başkurt lari bahane etmeyin

  • Naziler bu simgeleri Türklerin tamgalarından aldıklarını okumuştum. Simge kendi başına değil de eylem ile birleşince böyle kanaat ortaya çıkıyor.

  • 11 ay önce

   O sembolle bu sembol çok farklı.
   Ayrıca Davut Yıldızını Karamanoğulları Beyliği de kullanıyordu. Selçuklularda da vardı. Şimdi biz geçmişimizi inkar mı edeceğiz?

  • 11 ay önce

   Mantığa bakar mısınız, işte ip’lilerin zeka seviyesi.

 3. 11 ay önce

  Başkanları yahudi olan bir neo nazi yapılanma! Hiç yoktur diyemem ama bana bayrağımız önünde fotoğraf çektiren samastin fotolarını anımsattı. Nihayetinde halen ukraynada kültürel,etnik ve siyasi bağları olan ve propoganda konusunda dünyaya ders verecek rus istihbaratından bahsediyoruz öyle değil mi?

 4. Çok isabetli bir haber. Nihayet gerçekler ajanslara girmeye başladı. Bu haber tarihe bir not olarak burada kalsın….

 5. 11 ay önce

  sahtekar avrupa ve içimizdeki amerikancılar.. yıllrdır milletin kafasına eden nazi de nazi yaygaraları koparanların nazi destekli ukraynanın borazanlığını yapması gerçek yüzlerini ortaya çıkarıyor.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!