Ümit Özdağ’dan ‘şiddet dalgası’ iddiası: Soylu tehlikeli bir oyun oynuyor

Ümit Özdağ canlı yayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik FETÖ suçlamalarında bulundu. Kendisine yönelik operasyon hazırlığı yapıldığını da öne süren Özdağ, cezaevindeki bir kişinin kendisi aleyhinde konuşturulmaya çalışıldığını iddia etti.

featured
service

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, canlı yayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘ya yanıt verdi.

Özdağ, “Süleyman Soylu tehlikeli bir oyun oynuyor. Haziran-Kasım 2015 arasında benzer bir şekilde sığınmacılar üzerinden bir şiddet dalgasını planlıyorlar. Sayın Davutoğlu’na sesleniyorum, korkmayın ve Haziran-Kasım 2015 arasında ne olduğunu anlatın” dedi.

“Soylu’nun 15 Temmuz’da yarım bıraktığımız işi tamamlayacağız’ demesi suçtur. Soylu’yu AK Parti’ye getiren FETÖ’dür” diyen Özdağ, “Bir süre önce FETÖ’cü bir genel müdür valilik makamına atandı. İyi niyetle bir AKP vekiline ‘Soylu’ya söyleyin, bu adam daha önce FETÖ ile birlikte çalıştı, üst düzeydi’ dedim. Vekil gitmiş, söylemiş sonra bana Soylu’nun cevabını verdi: O zaman herkes FETÖ’cüydü” iddiasında bulundu.

Soylu’nun “İstihbarat elemanı” suçlaması için de “Böyle olsa bunu açıklamaktan dolayı Süleyman Soylu hapse girer” diyen Özdağ, Soylu’ya bu iddiasını MİT’e sormaya çağırdı.

Özdağ, “Bir grup devlet görevlisi, kısa süre önce, hapishanede bulunan ağır ceza almış bir kişiyi ziyaret ederek benim aleyhimde konuşması karşılığında yargıya müdahale ederek kendisine yardımcı olacaklarını söylemiştir” iddiasında bulundu.

Özdağ, “İçişleri Bakanlığı verilerine göre Türkiye’de 7 milyon 730 bin yabancı var. Sığınmacılar için harcanan para Nisan 2022 itibariyle 100 milyar doları aşmıştır” dedi.

Ümit Özdağ’dan ‘şiddet dalgası’ iddiası: Soylu tehlikeli bir oyun oynuyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

10 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Milletce yanındayız!!
  Bunların anladığı dil tamda böyle!!

 2. 2 hafta önce

  ZAFER Partisi barajı aştı bu hızla giderse seçimde 1.parti olacak.. Türk/Atatürk diyen yurttaşlar Ak-İktidara Sarı-Muhalefete destek vererek oyları bölmesin..

  • 2 hafta önce

   Biraz yavaş olun isterseniz. %5-10 tamam da ne birinci partisi?

   • 2 hafta önce

    Sen biraz hizlansan daha iyi olur. Geri de kalmissin.

   • seçime çok olmasına rağmen şimdiden arkasına aldığı destekle iktidar bile olabilir.. seçim zamanı yaklaştıkça herkes herkese küçükten de olsa güvendiği partiyi savunur, 2kişi 4 olur 4-8 olur 20 milyon 40 milyon olur.. seçime kadar favori parti bile olabilir.. 2002 seçimlerindeki gibi bir partiye tepki oyu yağacak.. hdpli kemalli cananlı ekremli sezginli babacanlı millet ittifakından mansur yavaşı aday gösterme saçmalığını yapmazsa mümkün

   • 2 hafta önce

    sizi zıplatmış hemen. neden yavaş olsun. zorunuza mi gitti. arkadas temennisini yazmış. ne var bunda

 3. İstiklal Mahkemesi mübarekdir!

 4. Çok değil bundan 10 yıl sonra bugünlerin kitabını yazacak şerefli gazeteciler yine olacak..önemli olan, gençlerin ülkelerinde ne olup bittiğini iyi öğrenmesi ve buna göre geleceği oylarıyla şekillendirmesi..

 5. 2 hafta önce

  özdağ doğru yolda böyle hareketler hazırlanıyorsa.kritik hamleler.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!