Ümit Özdağ’dan yeni iddia: 1 milyon 476 bin 368 Suriyeliye vatandaşlık verildi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, temmuz ayı itibarıyla Türkiye'de 1 milyon 476 bin 368 Suriyeliye vatandaşlık verildiğini iddia etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "Seni son kez uyarıyorum Süleyman!" diye seslenen Özdağ, "Benimle ilgili istediğin dezenformasyonu yap ama bunu yaparken şunu düşün, benim hesabını veremeyeceğim hiçbir şey yok. Senin çok şey var. Ben kimsenin arkasına saklanmam, toplantı düzenler bildiklerimi anlatır, çık cevap ver derim. Sen anladın, sen anladın oğlum!" ifadelerini kullandı.

featured

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Türkiye’de bulunan sığınmacılarla ilgili olarak basın toplantısı düzenledi. Türkiye’de sığınmacı ve kaçak olarak toplamda 13 milyon kişi bulunduğunu iddia eden Özdağ, bu sayının devletin resmi belgelerinde yer aldığını, çeşitli kaynaklardan teyit ettiğini ve “yanlış olma ihtimalinin sıfır olduğunu” belirtti.

Vatandaşlık verilen sığınmacı sayısının da 200 bin değil 1 milyon 476 bin olduğunu savunan Özdağ, “6’lı masada oturan politikacılar, Soylu’nun rakamını gerçek kabul edip 200 bini temel aldığınızı açıladınız. Kılıçdaroğlu, ülke seçime giderken 300-500 bin kişiye vatandaşlık verilmedi diye kamuoyunu yanlış bilgilendirdiniz.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da seslenen Özdağ, “Seni son kez uyarıyorum Süleyman! Senin fonladığın sözde psikolojik harpçılar bir daha ahlaksız iftiralarla saldırırlarsa, ben senin gibi Twitter’da kimsesiz hesaplar üzerinden onların arkasına saklanıp iftira atmam. Basın toplantısı düzenlerim, bana atmış olduğun iftiraların hepsini kamuoyuna gösteririm, onun karşısında da gerçekleri sansürsüz anlatırım. Sen anladın oğlum!” ifadelerini kullandı.

Özdağ’ın açıklamasından satır başları şöyle:

“İstanbul’daki sığınmacı ve kaçak istilasından kaçanlar Karadeniz’de şehirlerine döndüklerinde, kentlerinde ekonomik sıkıntıların yanında kaçak istilasıyla karşı karşıya kalıyorlar.

Samsun, Giresun, Ordu esnafı, sığınmacılardan bıkmış durumda. Kendilerini mülteci gibi hissediyorlar, üzgünler ve kızgınlar.” diyen Özdağ, Zafer Partisi’nin sığınmacı ve kaçaklar politikasının Karadeniz’de de coşku ile karşılandığını söyledi.

Türkiye’nin karşı karşıya olduğu en önemli sorunun sığınmacı ve kaçaklar sorunu olduğunu vurgulayan Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

“AK Parti, Türk milletine düşman sığınmacı politikasıyla, ülkemizin göç adı altında işgal edilmesinin yolunu açmıştır.

Türk milletinden, sığınmacılarla ilgili bütün gerçekler gizleniyor.

2011 sonrasında izlenen göç politikası ile hazırlanan göç idaresi yasası, Türkiye’nin sessiz istilasının altyapısını hukuki olarak hazırlamıştır.

AK Parti, 2018-2023 uyum planı ile resmi devlet politikası olarak Suriyelilere vatandaşlık verme politikasını uygulamaktadır.

Türkiye’deki Suriyelilerin, Afganların, Afrika vatandaşlarının, Pakistanlıların, Irak, İranlıların rakamları, Türk kamuoyundan gizlenmiştir. Bir bölümünü kendileri dahi bilmiyor.

‘BU MATEMATİK BİLİMİNE HERHALDE SOYLU DENKLEMİ OLARAK GEÇECEK’

2016’dan bu yana, resmi olarak Türkiye’de 3,6-3,7 Suriyeli olduğu İçişleri Bakanlığı tarafından açıklandı. Bu arada, Suriyeli kadınlarda doğum oranı da 5,3 olarak ifade edilmektedir. Doğum oranı 5,3 olan bir halk, 6 seneden beri nasıl olur da sabit kalır?

Bu matematik bilimine herhalde Soylu denklemi olarak geçecek yeni bir teorem!

BM, geri dönen sayısını 100 bin olarak veriyor. AKP 500 bin kişi döndü derken yalan söylüyor.

‘YANLIŞ OLMA İHTİMALİ SIFIR’

Türkiye’de gerçek sığınmacı ve kaçak rakamı, devletin resmi belgelerine göre 13 milyonu bulmuş durumda. Bu açıklamayı yaptıktan sonra Ankara’da fırtınalar koptuğunu biliyorum. Bu bilgi bana 6 ay önce geldi. Geçen hafta iki farklı kaynaktan 13 milyon rakamını doğrulatınca Türk kamuoyu ile paylaşma kararı aldım. Yanlış olma ihtimali sıfır! Türkiye’de 13 milyon sığınmacı ve kaçak olduğu devletin resmi belgelerindeki kayıt! Bu 13 milyonun yükünü Türk halkı omuzlarında taşıyor. Bu sayı azalmıyor, sınırlarımız delik deşik olduğu için her geçen gün buna yeni rakamlar ekleniyor.

AK Parti, vatandaşlık verilen Suriyelilerin ve diğer yabancıların sayısını da gizliyor. 22 Temmuz 2022’de Nüfus işleri genel müdürlüğü önünde, arkadaşlarımız ve teşkilatımızla bir toplantı yaptım. Bu toplantıda son yıllarda değişik milliyetlerden vatandaşlık verilenlerin sayılarını açıkladım. Buna göre; Temmuz 2022 itibarıyla, 64 bin Iraklıya vatandaşlık verildi. 56 bin İranlıya vatandaşlık verildi. Afrika ülkelerinden gelenlere 54 bin vatandaşlık verilmiş. 13 bin Pakistanlıya vatandaşlık verilmiş. 37 bin Afgana vatandaşlık verilmiş.

Bunların toplam sayısı 256 bin 827…

Ben bunu açıkladım, aynı gün nüfus ve vatandaşlık müdürlüğü basın açıklaması yaparak bu rakamların doğru olmadığını ifade etti.

‘YALAN SÖYLEDİKLERİNİ TEYİT ETTİ’

Dün, Soylu, TV’de vatandaşlık verilen Afgan sayısının 39 bin 294 olduğunu açıkladı. Bu benim 1 ay önce açıkladığım sayıdan 1481 tane daha fazla. Demek ki, son 1 ayda 1481 Afgan’a daha vatandaşlık vermişler. Sayın Soylu’ya teşekkür ediyorum. Kendisine bağlı vatandaşlık ve nüfus işlerinin yalan söylediğini, benim doğru söylediğimi teyit etti.

6’LI MASAYA SESLENDİ

Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Akşener, diğer partilerin genel başkanları, temmuz 2022’ye kadar vatandaşlık verilen Suriyeli sayısını açıklıyorum. 1 milyon 476 bin 368! 200 bin rakamı yalan!

6’lı masada oturan politikacılar, Soylu’nun rakamını gerçek kabul edip 200 bini temel aldığınızı açıladınız. Kılıçdaroğlu, ülke seçime giderken 300-500 bin kişiye vatandaşlık verilmedi diye kamuoyunu yanlış bilgilendirdiniz. İşte gerçek rakamlar!

Sadece İstanbul’da günde ortalama 70 Suriyeli aileye vatandaşlık veriliyor. Bunu 8 ile çarpın. Anne, baba ve 6 çocuk…

Biliyorum ki bu rakamı İçişleri bugün yalanlayacak. Sayın Erdoğan, vatandaşlık alanların vatandaşlığının yürürlüğe girmesi için bir cumhurbaşkanı kararnamesi çıkartın ve Resmi Gazete’de yayımlanmadan vatandaşlık haklarını kullanamazlar deyin, kanun gerekiyorsa Meclis’ten çıkartalım, siz sadece 200 bin kişiye vatandaşlık verdiyseniz biz de sayalım gerçekten 200 bin mi! Bu rakam yalansa ben de sizden özür dileyeyim! Ama Afgan rakamında benim doğru söylediğim ve vatandaşlık ve nüfus işlerinin yalan söylediği ortaya çıktı.

6’lı masa, Soylu’nun verdiği 200 bin rakamını doğru kabul ettiğini açıklıyor. O zaman TÜİK’in enflasyon rakamını da kabul ediyorsunuz siz!

Vatandaşlık verilenlere 10 yıl oy vermeyi engelleyen bir yasal düzenleme yapılması kaçınılmazdır. AK Parti gidince bu vatandaşlıkların hepsini iptal edeceğiz.

Bana gelen bir bilgi de, son haftalarda vatandaşlık işlerinin, nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğünden alınarak Saray’a devredildiğidir. Milletimiz ve devletimiz bir felaketle karşı karşıya.

‘DEVLETİN İSTİHBARATINI PİS HESAPLARIN İÇİN KULLANIYORSUN’

Troller bana iftiralarla saldırıyorlar. Soylu, seni bir kere uyardım, ben korkutacağın politikacılardan değilim. Özel istihbarat ekiplerin benimle ilgili ancak benim istediğim kadarını biliyorlar. Benim istemediğim hiçbir şeyi bilemezler. Devletin kaynaklarını, parasını, istihbaratını pis hesapların için kullanıyorsun. AKP içinde kimlere hangi kumpasları hazırladığını, kimleri takip ettirdiğini, kimlere itibar suikasti yaptığını biliyoruz! Vekillerin konuşmalarını izlediğini, elinden geçtiğini sen söyledin basın toplantısında. Sen kimsin ki TBMM üyelerinin özel görüşmelerini dinleme hakkını kendinde görüyorsun!

‘SEN ANLADIN OĞLUM’

Seni son kez uyarıyorum Süleyman! Senin fonladığın sözde psikolojik harpçılar bir daha ahlaksız iftiralarla saldırırlarsa, ben senin gibi Twitter’da kimsesiz hesaplar üzerinden onların arkasına saklanıp iftira atmam. Basın toplantısı düzenlerim, bana atmış olduğun iftiraların hepsini kamuoyuna gösteririm, onun karşısında da gerçekleri sansürsüz anlatırım. Ben siyasetin terbiye ile ve siyaset sınırları içinde yapılması gerektiğine inanan bir gelenekten geliyorum. Senin gibi, FETÖ ile benzeri yapılarla mafyayla ilişkim yok. Benimle ilgili istediğin dezenformasyonu yap ama bunu yaparken şunu düşün, benim hesabını veremeyeceğim hiçbir şey yok. Senin çok şey var. Ben kimsenin arkasına saklanmam, toplantı düzenler bildiklerimi anlatır, çık cevap ver derim. Sen anladın, sen anladın oğlum!

Ümit Özdağ’dan yeni iddia: 1 milyon 476 bin 368 Suriyeliye vatandaşlık verildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

17 Yorum

 1. 2 ay önce

  Tam rakam vereyim de gerçekçi olsun, salladığım anlaşılmasın 🤣🤣🤣

  • 2 ay önce

   Tabi efendim, Özdağ’a değil sana inanacağız. Nasıl olsa bu ülkede herkes her işi biliyor?!

 2. 2 ay önce

  Bu nasıl bir üsluptur yahu!

  • 2 ay önce

   13milyon işgalci benim üslubumu yıllar önce bozdu, Özdağın üslubunu bu yıl bozdu, ama sizin için varoluş sorunu değil ki üslubunuzu hiç bozmamış.

  • 2 ay önce

   Süslüye yarasir bir uslüp. Sen anladin oglum!

  • 2 ay önce

   Adamın hamuru sağlamsa üslubu sağlam kalır. Usül esastan önce gelir, bahane arıyorsan ağzını bozmak için 13 suriyeli de yeter sana!

 3. 2 ay önce

  Yanlış olmasının ihtimali yokmuş. Devletin sayılarına güvenmiyorsak kendisini tamamen bu konuya adamış bir siyasi parti liderinin sayılarına neden güvenelim sayın Özdağ 🙂

  • 2 ay önce

   İnanç bilgiden kaynaklanır. Hukumet açıkladığı rakama inanilsin istiyor . Ote yandan turk vatandaşlığına alınanlar resmi gazetede yayinlanmiyor? İnanmamız için bu bilgiyi görmemiz gerek . Gerisi hep laf.

  • 2 ay önce

   Sayıyı veren hükümet yetkilisi devletin resmi belgeleri değil

   • 2 ay önce

    Arkogettin , bu basil bir uslup diyen Yersen, Susluye yarasir bir uslup diyen Osman , Serkan Yilmaz hepiniz burda misiniz? Hepinizi birlikte gondericez . Millet ac fakir , ulke yaglanmis, bunlar da uslup Peşinde , bunlar kesin tuik verilerine de inananlardan, Olum siz Salak misiniz trol musunuz, ikisinden biri, Sec.

  • 2 ay önce

   Çok haklısınız, enflasyonda da Enag %176ya değil Tüik %79a güveniyoruz.

  • 2 ay önce

   Aktroll hadi buradaki görevin bitti git simdi birilerinin bir tarafinin kili olmaya devam et.

 4. 2 ay önce

  Troller atlamis gene, demekki dogru yolda Ozdag👍😀

 5. 2 ay önce

  Troller burayıda takip ediyor demek. Güzel bir gelişme

 6. 2 ay önce

  dogrusunu kemal bey soyledı canım vatandaslık hakkı olan oy verdıgıne gore 300-500 bın kadar.!!!!
  Bu arada ne kadar cok surıye lı sevgısı olan varmıs gormus olduk. ne de olsa bızım ummetten ! mılletten degıl .tabı. sanırım asagıdakı yorumları yapanalr surıye vatandası olanlar

 7. 2 ay önce

  Sen anladin oglum!! Iyi oturtmus süslüye.

 8. 1 ay önce

  Bir Ataturkcu, vatansever, aydinlikci olarak soyluyorum kim Suleyman Soylu hakkinda olumsuz fikir, beyan, aciklama yaparsa o kisi mutlaka atlantikci tepede yer aliyordur. Suleyman Soylunun suanki karnesine, yaptiklarina bakin; fetoculer, pkk teror orgutu yandim anam diye bagiriyor, eger birileri bilerek veya bilmeyerek Suleyman Soylu hakkinda ileri geri konusuyosa bilemedir ko o kesinlike ya bolucudur ya da yardakcisidir. O yuzden su asama kim olursa olsun Suleyman Soylu’nun karsisinda olanlar Turkiyenin butunlugunu istemeyenlerdir. Buna Umit ozdag, sedat peker, fetoculer ve pkk teroru sevicileri dahil.. Sevgiler, Saygilar…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!