‘Uyuşturucu baronu’ savcının mesajları ortaya çıktı

Uyuşturucu baronu olduğu iddia edilen savcı Osman Yarbaş'ın WhatsApp yazışmaları ortaya çıktı. Yarbaş, Konuşmalarda, örgüt üyesinin savcının talimatıyla bir doktordan "takipsizlik kararı" karşılığında para istediği yer alıyor. Konya merkezli iki uyuşturucu operasyonu kapsamında gözaltına alınmış ve Hakimler ve Savcılar Kurulu'nca görevden uzaklaştırılmıştı.

featured

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen uyuşturucu soruşturması kapsamında Antalya’da gözaltına alınan savcı Osman Yarbaş, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Adana’ya götürüldü. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Yarbaş, savcılık tarafından tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Yarbaş, nöbetçi hakimlikçe “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama” ile “suç örgütü kurma” iddiasıyla tutuklandı.

UYUŞTURUCU KURYESİ POLİS

Konya Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin 30 Ekim 2021’de bir araçta 24 kilo 600 gram eroin ele geçirdiği operasyonun şüphelisinin, Adana’da daha önce narkotik ekibinde görev yapan polis memuru C.A. olduğu tespit edilmişti.

Tutuklanan zanlıyla bağlantılı kişileri tespit etmek için başlatılan çalışmalarda ise C.A’nın uyuşturucuyu taşıdığı aracın Adana’da görevli savcı Osman Yarbaş’a ait olduğu bilgisine ulaşılmıştı. Yarbaş’ın, 5 Temmuz’da Konya merkezli Adana, Van, Hakkari ve Antalya’da düzenlenen ikinci operasyon kapsamında tutuklanan 13 şüpheli arasındaki polislerden M.B.Y. ile de Antalya’ya gittiği belirlenmişti.

Operasyonlar kapsamında 4’ü polis 14 zanlı tutuklanmıştı.

HSK 2. Dairesi, 11 Mayıs’ta savcı Osman Yarbaş’ı görevden uzaklaştırmış, yürütülen inceleme ve soruşturma çerçevesinde HSK müfettişlerince Yarbaş’ın meslekten ihracı teklif edilmişti.

‘SERT KONUŞ, BU KAŞINMAYA BAŞLADI’

Sabah’tan İlker Turak’ın haberine göre; ele geçirilen WhatsApp konuşmalarında, örgüt üyesinin savcının talimatıyla bir doktordan “takipsizlik kararı” karşılığında para istediği yer alırken, örgüt üyesi ile savcı arasında geçen diyalog şöyle:

Savcı: Sen ara doktoru. De ki geldin mi Adana’ya diye sert konuş.

Örgüt üyesi: Hafta içi gelemem diyor hafta sonu geleyim diyor.

Savcı: İzin alıp gel deseydin. Senin keyfini mi bekleyeceğiz deseydin.

Örgüt üyesi: O zaman geleyim dedi. Yalnız çok para istiyorsunuz diyor. 100 bine çok diyor. Daha 400 bile demedim.

Savcı: İster ver ister verme diye söyle. 400’ü söyleseydin ya.

Örgüt üyesi: Ne kadar süre verelim parayı toplaması için.

Savcı: Net ol. 400’ü de söyle. Gelmezse neler olabileceğini anlat. İhraç olacağını falan.

Örgüt üyesi: Anlattım. 400 imkânsız diyor.

Savcı: Bu kaşınmaya başladı gibi. Para lazım ya 100 bini alsak mı?

Örgüt üyesi: Konuştum abi param yok açılsın dava dedi.

Savcı: Açarız biz de.

‘Uyuşturucu baronu’ savcının mesajları ortaya çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Türkiye’den başka yerde yaşayamayız artık. Savcısı hakimi başbakanı bakanı baron çıktı. Kurtlar vadisi bunun yanında pembe dizi kaldı. Hahahahahaha. Baronsuz yaşanır mı? Şimdi bunun vikontu, kontu, dükü, prensi, kralı da olmalı ama nerede? Kokain, fetö, pkk vs bilimum borsanın kralı kim?

  2. 2 ay önce

    Cumhuriyet savcıları ; yapılan usulsüzlüklere, yolsuzluklara, hırsızlıklara neden soruşturma açmıyor diye yirtiniyoruz uzun süredir..meğer çok mesgullermis, hayırlı işleriniz bol kazanclariniz olsun sayın savcılar…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!