Vural Avar’a geçen ay ‘cezaevinde kalabilir’ raporu verilmiş

28 Şubat davası hükümlülerinden Vural Avar, dün gece cezaevinde hayatını kaybetti. Eşi Tuna Avar, Ankara yolunda olduğunu söyleyerek, “Adalet Bakanlığı’nın yapmadığını Tanrı yaptı, beraat ettirdi” dedi. Vural Avar’a 10 gün önce Şehir Hastanesi sağlık kurulu tarafından “Ceza evinde kalabilir”, “Fiziksel engeli yoktur” raporu verildiği ortaya çıktı.

featured

İddianamesini FETÖ’cülerin yazdığı 28 Şubat davasında ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Emekli Korgeneral Vural Avar dün gece cezaevinde yaşamını yitirdi. Emekli generallerden Erol Özkasnak, Hakkı Kılınç ile aynı odayı paylaşan 85 yaşındaki Avar, uzun süredir demans hastalığı çekiyordu. Nerede olduğunu bilmeyen, ilaçlarını almayan agresif hareketlerde bulunan emekli korgeneralin kısa süre önce de kaburgası kırılmıştı.

28 Şubat davasıyla ilgili olarak 14 kişi ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmış, bunlardan Çevik Bir, Çetin Saner, Aydan Erol rahatsızlıkları nedeniyle tahliye edilmişlerdi. 85 yaşındaki demans hastası Vural Avar tahliye edilmeyen generallerdendi.

‘CEZAEVİNDE KALMASI HAYATİ TEHLİKE ARZ ETMEZ’ RAPORU

Flash TV sunucusu gazeteci Begüm Begümhan Aydoğan sosyal medya hesabı üzerinden Emekli Korgeneral Vural Avar’a kısa süre önce Şehir Hastanesi tarafından “Cezaevinde kalabilir, Fiziksel engeli yoktur” raporu verildiğini duyurdu.

Raporun kararında hastanın cezasının infazının cezaevinde gerçekleşmesinin hayati bakımdan tehlike arz etmeyeceği savunuldu. Aynı kararda Avar’ın ağır bir hastalığının olmadığı, hayatını yalnız idame ettireceği, tahliyesinin gerektirecek bir hastalığı olmadığı savunuldu.

Bu raporun altında 3 profesör ile 5 doçentin imzası vardı. Profesör olan Sağlık Kurulu Başkanı ile Başhekim de onayladı.

KUDDUSİ OKKIR AKILLARA GELDİ

Söz konusu rapora karşılık demans hastası olması ve rahatsızlıkları nedeniyle cezaevinde hayatını kaybetmesi akıllara FETÖ kumpasında cezaevinde kanser hastalığı olmasına rağmen firari FETÖ’cü savcı Zekeriya Öz tarafından tahliye edilmeyen Kuddusi Okkır akıllara geldi.

FETÖ medyası tarafından “Ergenekon’un Kasası” diye haberler yapılan Okkır’ın hayatını kaybettiğinde malvarlığının bulunmadığı ortaya çıkmıştı.

‘TANRI BERAAT ETTİRDİ’

Odatv’den Ersin Eroğlu,  Vural Avar’ın kendisi gibi asker olan eşi Emekli Albay Tuna Avar’ı başsağlığı için aradı. Bir FETÖ kumpasıyla cezaevine giren 63 yıllık hayat arkadaşını kaybetmişti.

“Söylemek istediğiniz bir şey var mı?” sorusuna ise tek cümlelik şu yanıtı verdi:

“Adalet Bakanlığı’nın yapmadığını Tanrı yaptı, beraat ettirdi.”

VURAL AVAR KİMDİR?

Korgeneral Vural Avar, 1938 yılında Bitlis’te doğdu. 1959 yılında Harp Okulu’nu bitirerek asteğmen oldu.

1959 yılında Uçuş Okulunda pilot eğitimini tamamlayarak 1961’de 9’uncu Ana Jet Üs K.lığına Tak.av pilotu olarak atandı.

​1970 yılında Hava Harp Akademisinden mezun olmuş, 5’inci Ana Jet Üs K.lığı Hrk. Sb.lığına atanmış ve 1971 yılında 143’üncü Filo K.v. görevine atanmış, 1972’de Hrk.ks.a. olarak görevlendirildi.

Ttakiben 1974-1977 yılları arasında  Airsouth Karargahı Napoli’de Pr.ks.a., 1977-1978 Gnkur.pl.d. Bşk. Hv. Svn. Ks. A., 1978-1982 Gnkur. Hrk. Pl. D. Bşk. Hv. Hrk. Ş. Md., 1982-1984 7’nci Ana Jet Üs  K.lığı Hrk. K. görevine atanmış, bu görevi 2 yıl sürdürdükten sonra 1984 yılında Tuğgeneralliğe terfi ederek 1’inci Tak. Hv. Kv. Hrk. Bşk., 1985-1987 yılları arasında Washington A.B.D. Slh. Kuv. Ataşesi görevini yürüttükten sonra 1987’de 5’inci Ana Jet Üs k.lığı görevini takiben 1988 yılında Tümgeneralliğe terfi etmiş ve 1’inci Tak. Hv. Kv. K. Yrdc.lığına atandı. 1989-1990 tarihleri arasında Gnkur. Strj. ve Kuv. Pl.d. Bşk.lığı yapmış, 1990-1992 tarihleri arasında Hv. K. Pl. P. Bşk.lığı yaptıktan sonra  1992 yılında Korgeneralliğe terfi ederek Hv. K. Değ. ve Dent. bşk.lığı görevini yürütmüş ve 1993’de 6’ncı Ataf K.lığı, 1994’de Hv. Loj. K.lığı, 1995 yılında Gnkur. Pl. P. Pşk.lığı’na atanmış bu görevde iken 30.08.1998’de emekliye ayrıldı.

Vural Avar’a geçen ay ‘cezaevinde kalabilir’ raporu verilmiş

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 ay önce

  Sayın Başhekim yardımcısı kaşesini düzeltecek zaman bile bulamamış ya da müthiş bir tersten okuma yeteneği varmış. Sonuç olarak: 4 profesör, 5 doçent, 1 uzm.tbp = 1 ölü.
  Siz doktorlar nasıl söylüyorsunuz? EX’mi? Beni Türk hekimlerine emanet ediniz ama kesinlikle bu 10 kişiye değil.

  • 1 ay önce

   Yok o ters kaşe, devran döndüğünde nasıl baş aşağı gideceğine işaret…

 2. 1 ay önce

  Bu raporun altinda imzasi olan doktarlarin gecmisi bir arastirilsin… Altinda kesin Feto cikar.

 3. 1 ay önce

  Vicdansızlar kurulu imza atmış. Empati yapın yahu 85 yaşında birisi için bu karar alınır mı?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!