Zelenskiy’den Türkiye’ye ‘Rusya’ tepkisi: Bu olacak şey değil

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rus turistleri kabul ettiği için Türkiye’ye gücendiğini ifade etti. Zelenskiy, "Bu durumu bu şekilde yönetemezsiniz, bu çifte standarttır. Bu hiç doğru değil." dedi.

featured
service

Sputnik’in RİA Novosti haber ajansından aktardığına göre Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rus turistleri kabul ettiği için Türkiye’ye gücendiğini ifade etti.

‘BU OLACAK ŞEY DEĞİL’

Zelenskiy, Yunan ERT televizyonuna demecinde, “Türkiye, bir yandan arabulucu rolü üstleniyor ve Ukrayna’yı mühim adımlar ile destekliyor, diğer yandan da, sözgelimi, turistler için, özel olarak Rusya’dan gidecek turistler için hazırlıklar yaptıklarını görüyoruz. Devlet Başkanı olarak söylemem gerekir ki dostça ilişkilere sahip olmak istiyorsak, bu olacak şey değil” ifadelerini kullandı.

‘BU ÇİFTE STANDARTTIR’

Ukrayna Devlet Başkanı, Türkiye’ye ilişkin sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu durumu bu şekilde yönetemezsiniz, bu çifte standarttır. Bu hiç doğru değil. Türkiye’nin dikkatini buna çekmem de bundandır: Bana göre böyle davranamazsınız, doğruluktan yana mısınız, yoksa değil misiniz? Bir seçim yapmalısınız.”

Rusya ordusunun Ukrayna’da sürdürdüğü askeri operasyon sebebiyle Batı ülkeleri sıradan vatandaşları da hedef alan bir dizi Rusya karşıtı yaptırımı uygulamaya koymuş olsa da Türkiye bu yaptırımlara katılmadı.

Zelenskiy’den Türkiye’ye ‘Rusya’ tepkisi: Bu olacak şey değil

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

11 Yorum

 1. 3 hafta önce

  Natonun ve ab nin maşası , tetikçi herif, ulkesini harabeye cevirtti.
  Şimdi de Turkiye ye Yunanistana şirin gorunmek için ayar veriyor.
  Hadi oradan hadsiz seni…
  Akıllı ol, zararın neresinden donersen kardır…

 2. 3 hafta önce

  Tilki kardeş, pardon zelenski kardeş, turist ile savasinizin ne anlamı var. Bütün ruslari karalamaya çalışmayın. Ukrayna ile Rusya arasındaki durum, Hakkari deki bir aga ile Diyarbakır daki bir ağa arasındaki durum ile aynı. Adam gibi barışın, insanlara eziyet etmeyin. İkinizde aynı… Neyse.

 3. 3 hafta önce

  Cok haklisin .zelenski…sen ulkeni batiya peskes cekesin diye Turkye turist kabul etmesin.cok haklisin…bu şarki sana 100 milyon dolar hibe yapanlar gelsin.:))

 4. 3 hafta önce

  Hicbir avrupa ulkesi rus turist gelmesin demedi demez niye bize sitem ediyorsun sen abd nin gazina geldin veya isbirligi yaptin ulkeni yaktin beceriksiz

 5. Isin rengi yavas yavas belirmeye basladi.

 6. 3 hafta önce

  Kendi halkı katlediliyorken, katledenlerin halkı 5 yıldızlı otellerde ağırlanması’da pek dostluğa sığamaz..öyle değilmi..!? Zelenskiyçi yada Rusçu değilim..AB/D hiç değilim..TÜRKÇÜ gözlen bakmaktayım..

  • 3 hafta önce

   Taraf tutmayışın iyi ama bu batıya yarar sağlıyor onlar topyekün rusyaya saldırıyor ama biz 1 Viktor Orban kadar olamıyoruz.
   Yarin Rusya kaybetse sıra büyük ihtimal Türkiyeye gelecek, nede olsa aynı kuşatma bizede yapılıyor ve ozaman Rusyayı keşke destekleseydim dersin, susma sustukca sıra bize gelecek derim.

 7. 3 hafta önce

  Nasıl buradakiler Türk Halkının çıkarlarını korumuyorsa, bu adam da Ukrayna Halkının çıkarlarını korumuyor.

 8. 3 hafta önce

  Lan birakkk soyha,hangi avrupa ulkesi yada baban abd rus turist gelmesin veya gelemez dedi.

 9. 3 hafta önce

  Türkiyenin kasası boş zelensky sen bilmezsin bu işleri.bizde para için herşey mübahtır.

 10. 3 hafta önce

  Bu orta oyunda Zelenskiy kendine verilen fitne görevini fazlasıyla yapmıştır. Hem İngiltere’nin oyuncağı olmuştur, hem İsrail’in tarlası olmuştur, hem ABD’nin güdümüne girmiştir, hem Rusya’yı kışkırtmıştır, hem verimli topraklara sahip Ukrayna’yı darmadağın etmiştir, hem halkı göç ettirip AB’nin ekonomik ve siyasal yapısını değiştirmiştir, hem de Türkiye-Yunanistan arasında bir fitne ateşi daha yakmıştır. Acaba kendisi ölseydi binlerce insan yaşar mıydı? Bu soru çok önemli! Daha önemli bir soru daha var: Şimdiye kadar ölmedi ve binlerce insan öldü, peki şimdi ölse binlerce insan daha kurtulur mu; veya ölmezse binlerce insanın ölümüne sebep olur mu?

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!